Jak nevyděsit partnera dotazem?

Anonymní
25.9.19 13:15

Jak nevyděsit partnera dotazem...

Krásný den přeji. Zajímal by mne spíše pohled plachých mužů, co se týče mého problému, ale vzhledem k tomu, že se na těchto stránkách pohybuje hlavně ženské pokolení, budu ráda i za jejich názory. Problém se má takto. Vzhledem ke své diagnóze nemohu mít děti přirozenou cestou. Partner o tom už od začátku ví. Za nedlouho oslavíme páté výročí vztahu, z toho rok společného bydlení bez jediné hádky a jediného problému. Ťuk ťuk na pracovní stůl, ale nejspíš nám to snad klape. Vím, že řešit otázku dětí po necelých 5 letech vztahu je nejspíš celkem brzo. Na mě by asi bylo, i když se svým partnerem bych se ničeho nebála, je to hodný a spolehlivý muž. Jenomže jsme poněkud v nestandartní situaci či jak bych to jinak nazvala. Před dvěma roky mi řekl doktor, že děti jedině s IVF a pokud možno do tří let a že ve 35 už bude dle mých výsledku AMH pozdě. Vše jsem tenkrát příteli vysvětlila a jemu by nevadila ani představa si děti adoptovat, v podstatě tu informaci sebral líp jak já. Ani mně by nevadila adopce, ale říkám si, že když už je tu možnost alespoň IVF a partner by to chtěl třeba zkusit, tak proč toho nevyužít. Bude mi už 33 a nejspíš už je teď pozdě, ale ráda bych se partnera zeptala, jestli by tu variantu nechtěl přeci jenom vyzkoušet a že jestli ano, tak už je čas. Pro mě za mě, já si klidně počkám na adopci, nemám s tím problém, ale zajímalo by mne, jak se k tomu momentálně staví partner. Dlouho jsme se o tom nebavili a já mám trochu obavy, abych pak nevypadala jako vysokotoňážní stíhačka, když se ho začnu ptát po 5 letech na děti. Zkrátka tak nějak, abych ho nevyděsila.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2212
25.9.19 13:19

Po pěti letech je brzo řešit děti? to fakt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
25.9.19 13:20

Ahojky, my jsme s manželem po 3 letech vztahu začali bydlet spolu, vzali se a automaticky se začali snažit o dítě. Pět let mi připadá jako dost dlouhá doba se pořádně poznat a vědět, jestli spolu chcete mít rodinu a být spolu. Navíc jestli podle doktora nemáš už moc času, tak šup šup do toho, promluvte si a zkuste IVF, než bude pozdě. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10306
25.9.19 13:22

Tak počkej ještě 15 let, když se ti 5 let zdá brzy, pak už bude pozdě určitě :zed:
i ta adopce nějaký ten rok trvá, tak nevím na co chceš ještě čekat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
25.9.19 13:23

Po pětiletém vztahu ve 33 letech fakt není brzy řešit děti… Zdá se mi, že je to spíš pozdě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
25.9.19 13:26

Za me brzo určitě neni. My.jsme po 5 letech měli jedno dítě na světě a druhé v břiše. Spíš se divím, že s tvým problémy a věkem čekáte tak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 13:26

Já jsem myslela, že vám je třeba 25… Po pěti letech vztahu byste tyhle věci už měli mít probrané a rozhodnuté, kor v tomhle věku. Proč myslíte, že byste působila jako stíhačka? I adopce vám zabere tak dva roky, než si dítě vezmete domu. A i to ivf není často žádná rychlovka. Hlavně, pokud u vás jde o počet vajíček, ale na dítě se ještě necítíte, nechte si vajíčka odebrat a zamrazit na později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
25.9.19 13:28

Tak já teda nevím, ale mám pocit, že zakladatelka se neptala na to, zda je brzo po 5 letech vztahu řešit děti. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47204
25.9.19 13:28

:lol: :lol: brzo jo? Zrovna nejmladší nejsi když víš že přirozeně to nejde a když on to ví tak se ho zeptej kdy by chtěl dítě ;) Ty ten čas bohužel nemáš :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10306
25.9.19 13:31
@Labuť19 píše:
Tak já teda nevím, ale mám pocit, že zakladatelka se neptala na to, zda je brzo po 5 letech vztahu řešit děti. :zed:

ne? a na co teda se ptala podle tebe?
jaké bude zítra počasí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
25.9.19 13:38

@Markéta80 Musim se zeptat, nedelate sestricku v Plzni v ivf centru? Holcicka na profilovce je strasne podobna te sestricce, tak sem si rikala jestli nahodou, ta podoba je obrovska.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3050
25.9.19 13:39

Brzo? Jako fakt? My jsme spolu 4,5 roku a děti máme tři :lol: :lol:

Prostě si udělejte hezkej večer u vína a řekni mu to tak jak si to napsala sem :nevim: sama píšeš, že ví o co jde a ví to od začátku, tvůj věk zná taky, tak co… Překvapenej určitě nebude :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3982
25.9.19 13:41

Ty budes v zivote asi dost ustrasena, ze jo? ;)
Ne, po 5letech vztahu opravdu NENI brzo resit dite. Zvlast jestli jste se uz o tom bavili. Znam pripady kdy tohle tema zenska vytahne hned na druhem rande, jeste pred sexem, jak to planuje s ditetem, coz je teda na muj vkus brzo, ale trochu dokazu pochopit, ze nekdy neni cas ztracet cas. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 13:42

To vám to bez hádky vydrželo tak dlouho proto, že spolu nemluvíte a nic neřešíte, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 13:44

Tak uz chapu ten vztah bez jedine hadky, kdyz se bojis jak krize se partnera po peti letech vztahu zeptat na deti i pres to, ze ty jsi na hranici pruseru 8o

Jinak ne, partneri si o takovych vecech normalne povidaji :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama