Jak odbourat UM u tříleté?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marinka5
Echt Kelišová 9477 příspěvků 09.02.17 05:53
Jak odbourat UM u trilete?

Jsem uz celkem zoufala, dcera je strasne zavisla na UM. Pres den uz se to snazime hodne omezovat, ale v noci proste breci do doby nez ho dostane, coz je i trikrat za noc. Vsude slysim jak uz je na um velka atd. Ale jak ho tedy nenasilne odbourat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 09.02.17 05:59

@marinka5 nenásilně odbourat jste ho měli v roce a půl. Teď to asi nepůjde jinak než násilně. Dávej jí vodu nebo k ní prostě nevstávej (ve třech letech vstávat třikrát za noc?!?)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17353 příspěvků 20 inzerátů 09.02.17 06:14

@marinka5 Vysvetlit a nedat. Čí chceš slyšet. :nevim:

nozu
Extra třída :D 11662 příspěvků 09.02.17 06:16

V tomto veku to fakt nenasilne nepujde, kor kdyz vi, ze si ho vybreci. A zuby ma OK?
Holt budes muset jasne oznamit, ze uz nebude a neustoupit. Klidne ji slib nejakou hracku nebo vylet, at ma motivaci.

araw
Neúnavná pisatelka 16604 příspěvků 09.02.17 06:16

¨Ve 3 letech mě budit 3krát za noc na mlíko? 8o No, takže, 3leté dítě už má rozum, prostě ji ho nedej, ať si řve, to ji neuškodí. V noci se spí, nejí se. max bych ji dala k posteli flašku, sportovní s vodou a nazdar. To bych se s ní vůbec nepárala. V noci se má spát, ne lítat s mlíkem okolo dítěte, co má 3 roky :zed: Dostala by ho k snídani! Ale ráno, až se normálně vstane.

marinka5
Echt Kelišová 9477 příspěvků 09.02.17 06:25

@nozu ano zuby ma vporadku

sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 09.02.17 06:51

@marinka5 Já nevím jak u tříleté já odbourávala asi od 10 měsíců tím že jsem noční mléko začala ředit ubrala jem každý týden 1 odměrku mléka, u hodně ředěného asi 3 odměrky na 210 ml jsme zůstali docela dlouho a pak jsem začala nejdřív nabízet čaj, když nechtěla dostala ředěné mléko. Nevím jestli ti to bude u tříleté co platné ale za zkoušku nic nedáš. U nás to zabralo máme 13 měsíců v noci už nejíme ani nepijem, a za odměnu každé ráno dostaneme pořádné mléko. :D Tak atˇ brzy spíte bez nočního vstávání na mléko. :mavam:

phoma
Echt Kelišová 7935 příspěvků 09.02.17 07:19

Kdyby doktori a reklamy nemasirovali rodice te UM se ma podavat do 4 let chjo kdyz jsem ukoncila kojeni ve 20 mesicich furt me mudr otravovala jake UM davam… zadne ma zuby a neni to miminko ktere by ho potrebovalo 8o ted k tvemu dotazu proste u tak velkeho ditete to nenasilne nepujde proste nedat mozna fakt slibit nejakoi hracku nebo vylet jsk radili holky ovsem upletla sis na sebe bic

Půáček
Kecalka 281 příspěvků 09.02.17 07:30

Jak píšou ostatní, nenásilně to už nepujde. Naše dvouletá taky v noci chtěla mlíčko a taky i 3×!!! Před vánocemi byla nemocná a jak polykala hleny, po mlice se mi v noci 2× pozvracela. Řekla jsem dost a vydržela asi týden pláče, s tím, že jsem nabízela jen oblíbený fenyklový caj. Za týden už to bylo bez pláče, ještě 2 týdny jsem občas v noci vysvětlovala, ale už nebrecela. Chce to jen pevné nervy a vydržet.

marinka5
Echt Kelišová 9477 příspěvků 09.02.17 07:53

@phoma ja vim, jenze v rijnu jsme byly v nemocnici, protoze mela salmonelu, cely pobyt tam nesnedla nic a jedine co pozrela tak bezlaktozove UM, no a prave tim jak mela hlad, tak ji ho sestry daly i v noci a zase navykla, predtim ho mela jen na noc a pak az treba rano

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 08:22
@marinka5 píše:
@phoma ja vim, jenze v rijnu jsme byly v nemocnici, protoze mela salmonelu, cely pobyt tam nesnedla nic a jedine co pozrela tak bezlaktozove UM, no a prave tim jak mela hlad, tak ji ho sestry daly i v noci a zase navykla, predtim ho mela jen na noc a pak az treba rano

Dávej míň a míň. Zkus jí říct, že jsi ho zapomněla koupit a dáš jí trošku čajíku nebo vodičky, aby neměla žízeň a pěkně spinkala dál…pak jí třeba řekni, že ho v obchodě nemají a zkusíš se zeptat v jiném obchodě zítra a takto to oddaluj postupně. Dej ji spát s tím, že mlíko není a kdyby měla v noci žízeň, tak bude vodička aby jí to nebylo líto. Přesně tak jí to řekni. :hug: :hug: :hug:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 08:26

Ukaž jí prázdnou krabici a řekni, jejda Terezko, MY jsme zapomněli koupit mlíčko!!!Vtáhni jí do toho, aby to zpracovala předem. Pak jí řekni: Terezko co kdybychom vymysleli něco místi mlíčka? budeš mít připravenou vodu nebo chceš raději čaj? Dej jí jako vybrat, bude mít pocit že si sama vybrala a vyřešila si to. Zvyk je železná košile. Nemůže za to pusinka malá. :hug: :mavam:

kvaček
Extra třída :D 13431 příspěvků 09.02.17 08:32

U nsá 3 letý taky má.. Taky mu to chi vzít, ale unás je problém, že mi nepije nic jiného jak slabou štávu a trochu, nepije mi žádný čaj, zkoušela jsme všechny možné, jsem ráda, že mi na snídani a večeři aspoň láhev Sunaru dá..
jinak jí normáln, zuby má zdravé a neni to reklamou.. Jenom chci, aby měl něco teplého v žaludku, co se týká pití..
Doktorka říkala, že to nevadí, ale v noci dávat už nemám, že je to jenom zvyk, takže v noci by mohl zkusit chtít :mrgreen: :) takže to má k snídani místo jakoby čaje, kakaa, pak dostane nějaký koláč, rohlík prostě snídani a večer už zkoušíme teplé večeře a pak nedat..
Ale pomalu to řeším

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 09.02.17 08:43

@marinka5 je to zlozvyk. Organismus tříletého dítěte je už vyzrálý, že bez problémů zvládne noc bez jídla i bez pití, pokud je dostatečně nasycen a hydratován přes den. Přesně jak se píše v prvním příspěvku, nenásilně jste už dááávno prošvihli - to tak kolem roka. Ve třech už to budete muset prostě utnout a vzít to nějak přes rozum, vysvětlit, obhájit, láskyplně neustoupit. Zkuste to u zubařky na kontrole, že jí vysvětlí, že v noci už UM ne, že by měla červíka v zoubku. Na moje děti platí, když jim něco vysvětlí někdo jiný, má to váhu a já už pak jen připomínám, opakuju, dovysvětluju ;) Jen si to nenahraďte sladkým čajem např., aby to nebylo z bláta do louže ;) Maximálně trošek čisté vody bych nabídla. A jak to má s čůráním? 3× UM, to musí lítat i na záchod, ne?

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 09.02.17 08:59

Tak muj nazor je, ze u rocniho ditete nebo podobne stareho to tedy naopak nenasilne nejde. Takovy dite je maly a bez place se to neobejde. Naopak trilety se to da vysvetlit a docela se mi libi, jak psala kdochcekam. Ze doma nemate a v obchode taky zrovna nemaji a ze ji misto toho koupis nejakou hracku, drobnost. U tak velkyho ditete by mi nevadil ani plac tolik jako u toho rocniho. Ja dceri davam UM taky, vecer pred spanim a jednou v noci. Mne se ale budi s velkou pravdepodobnos­ti hlady.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >