Jak odejít od partnera tyrana?

Anonymní
16.6.13 16:55

Jak odejit od partnera tyrana a

Anoj holky,

Jsem v dost neprijemne situaci. Pred mesicem jsem se psychicky zhroutila a momentalne se davam doporadku abych mohla normalne fungovat.

Muj partner se jako vzdy zachoval jako sobeckej clobek na ktereho se bohuzel nemuzu spolehnout. Bylo to tak vzdy, manipulace, ponizovani, sporste nadavky, vsechno delam v zivote z jeho pohledu spatne…
Nicmene jsem se rozhodla v brzke dobe odejit a chtela jsem se optat na vase zkusenosti a par rad ohledne papiru.

Nejsme manzele, zijeme v domacnosti kde mam trvalej pobyt. Mame male dite.
Jak mam odejit a co budu potrebovat vsechno vyridit pro to abych mela dite v peci a dostala nejake alimenty?
Dovoluje mi zakon jen tak odejit od partnera a vzit mu jeho potomka aniz by byl jen v me vyhradni peci???

Otazek je hodne, nemam na ne odpoved.
Potrebuji zacit znovu a potrebuji vedet ze i jine zeny to s malym ditetem dokazaly.

Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3525
16.6.13 17:18

Pokud je to tvůj byt, tak bych vyrazila jeho a dítě se pak nemusí sžívat s novým prostředím.. zatímco dům ve kterým s pritelem bydlíme je jeho rodičů a tak jsem si ja musela najit byt. Ještě musím vyřídit přídavky na které mám nárok ( přídavky na dítě, hmotná nouze, přídavky na bydlení) a nakoupit vybavení do bytu a ten byt ještě zamluvit a chci se odstehovat v Říjnu.. můj pritel me hrozně hlídá, dělá si ze mě sluzku o malého je problem aby se postaral, chce držet kasu abych nemohla bez nej nikam jet a je toho víc… On zatím nic netuší jelikož je dosti agresivní a bojim se jeho reakce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
16.6.13 17:23
@xxx píše:
Pokud je to tvůj byt, tak bych vyrazila jeho a dítě se pak nemusí sžívat s novým prostředím.. zatímco dům ve kterým s pritelem bydlíme je jeho rodičů a tak jsem si ja musela najit byt. Ještě musím vyřídit přídavky na které mám nárok ( přídavky na dítě, hmotná nouze, přídavky na bydlení) a nakoupit vybavení do bytu a ten byt ještě zamluvit a chci se odstehovat v Říjnu.. můj pritel me hrozně hlídá, dělá si ze mě sluzku o malého je problem aby se postaral, chce držet kasu abych nemohla bez nej nikam jet a je toho víc… On zatím nic netuší jelikož je dosti agresivní a bojim se jeho reakce…

V tom případě ti doporučuju vložit tento příspěvek jako anonym a smazat historii, aby se to náhodou nedozvěděl

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 17:25

@mamkyjáryk muj pritel taky o nicem nevi, jelikoz to bych asi skoncila na ulici.
Byt si budu muset hledat ja, ale nejspis budu hleda neco jeste s nejakou maminkou pokud bude nekdo k mani.

Ale tim ze to budu muset udelat takne, tak si budu muset zajistit bydleni, koupit nabytek a ze dne na den odejit a pak zazadat o svereni do pece :(

Ted jeste sporim at mam z ceho zit az odejdu :(
Taky to planuji po prazdninach…

• Citovat
  • Nahlásit
3525
16.6.13 17:33

Kdybys bydlela pobliz, šla bych do toho s tebou, malému je 14m a má rád společnost.. @napresdrzku nemá páru o tom že tu mám profil… A nikdo znamej sem nechodí… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 17:39

@mamkyjáryk a kde bydlis??? Moje ditko ma 15mesicu :)

• Citovat
  • Nahlásit
3525
16.6.13 19:08
@Anonymní píše:
@mamkyjáryk a kde bydlis??? Moje ditko ma 15mesicu :)

Já mám synka Jarouška, bydlím kousek od Rakovníka a chtěla bych do bytu do Rakovníka.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3525
16.6.13 19:10
@Anonymní píše:
@mamkyjáryk a kde bydlis??? Moje ditko ma 15mesicu :)

Nechceš si psát přes SZ??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3525
16.6.13 19:13
@Anonymní píše:
@mamkyjáryk muj pritel taky o nicem nevi, jelikoz to bych asi skoncila na ulici.
Byt si budu muset hledat ja, ale nejspis budu hleda neco jeste s nejakou maminkou pokud bude nekdo k mani.

Ale tim ze to budu muset udelat takne, tak si budu muset zajistit bydleni, koupit nabytek a ze dne na den odejit a pak zazadat o svereni do pece :(

Ted jeste sporim at mam z ceho zit az odejdu :(
Taky to planuji po prazdninach…

jelikož mé peníze raději chce utratit jako první když je nemůže mit on tak já jsem bez peněz, musim první vybehat ty přídavky abych mela z čeho nakupovat nábytek… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
16.6.13 19:18

Ahojj
Musíš jít na soud a napsat si papír o výživném a zároven svěření do tvé péče.
Podej to na podatelně a potom už budeš jen čekat, než vám oboum příjde papír na soud.
Jinak ti přeju at ti to dopadne dobře. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.14 20:32

Ahoj.. chtela bych vas poprosit o radu.. mam rocniho chlapecka. Muj pritel dost pije a je agresivni. V nicem se na nej nemohu spolehnout.. nedavami zadne penize a sverit maleho mu taky nemuzu.. jsem na vsechno sama. Chci od nej odejit, ale porad nemuzu sebrat odvahu.. uz jsem od nej jednou odesla a vim jak se osklive msti.. vyhrozuje, ze mi vezme malyho atd.. ted jsem ke vsemu zjistila, ze jsem tehotna.. na miminko se tesim o potratu rozhodne neuvazuju.. nemam ale kam jit.. nevite jake jsou moznosti sehnat bydleni pro svobodnou matku? Nemam moc penez, mam jen materskou..

• Citovat
  • Nahlásit
53501
16.1.14 20:39
@Anonymní píše:
Ahoj.. chtela bych vas poprosit o radu.. mam rocniho chlapecka. Muj pritel dost pije a je agresivni. V nicem se na nej nemohu spolehnout.. nedavami zadne penize a sverit maleho mu taky nemuzu.. jsem na vsechno sama. Chci od nej odejit, ale porad nemuzu sebrat odvahu.. uz jsem od nej jednou odesla a vim jak se osklive msti.. vyhrozuje, ze mi vezme malyho atd.. ted jsem ke vsemu zjistila, ze jsem tehotna.. na miminko se tesim o potratu rozhodne neuvazuju.. nemam ale kam jit.. nevite jake jsou moznosti sehnat bydleni pro svobodnou matku? Nemam moc penez, mam jen materskou..

to nic moc teda, malé dítě a zase těhotná, bez peněz. bud rodina nebo azylák, z rodičáku těžko uživíš sebe a dvě děti, nejlepší kdyby se šlo vrátit do rodiny. jsou sice různé dávky od státu ale to je vázáno na trvalý pobyt a bydlení 3m což je nereálný pokud nemáš na ty tři nájmy :? Jinak k žití s tyranem se nevyjadřuju, nechápu v téhle situaci si pořídit další dítě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33627
16.1.14 20:42

Tak nějak nechápu, že jsi přes popisované problémy s agresívním ožralou a bezprizorní počala další dítě. Existuje něco, čemu se říká antikoncepce. A zodpovědnost. Nekonečný příběh nezodpovědných ženských.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
16.1.14 23:15

CO když jí znásilnil? I to se stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9273
16.1.14 23:22

@Burj Chalifa antikoncepce také stojí peníze a ne málo :zed: