Jak odnaučit dudák?

267
4.10.08 14:00

Jak odnaučit dudák?

Ahoj holky! Je to ostuda, že máme skoro ve třech letech dudáka, ale je to tak. Už jsem zkoušela vše po dobrém i po zlém odnaučit, ale bylo to k ničemu. A čím déle ho dvojčata mají, tím je to o to horší. Holčina by to vydržela v pohodě, ale kluk pořád remcá dej dudáka a hned se přidá i holka. Vše možné jsme zkoušeli a nic. Zřejmě nejsem dost tvrdá a vytrvalá :roll: Za měsíc půjdou do školky a tam dudáka v žádném případě mít nebudou a taky nechci aby byli v jeden den odtržení od mamky a od toho zlozvyku.
Jednou jsme to už vydržely na dva dny (v noci ho teda měli), ale pak jeli k dědovi a ten jim ho dával celej den aby měl klid. A ted už si ho pečlivě schovávají a když jim ho vemu, tak ztropí scénu. Jediné v čem poslouchají je, že když jdeme ven, tak to dudák musí zůstat doma.
Mám jim ho prostě sebrat a nechat je pár dní brečet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
4.10.08 14:22

no dedu bych teda hryzla fakt.. to je pak prace k nicemu :roll:
kamaradka oddudlikovala vymenou za hracku- kluci chteli postavicky(ma skorodvojky) a tak sli spolecne dudliky vyhodit a za odmenu dostali pandulaky Pata a Mata- a u nas zafungovalo ze jsme daly dudlik miminku aby neplakalo- parkrat se M byla podivat na chodbu ejstli naky miminko nenajde( asi aby mu nejaky dudel corla :-) ) ale vic nic- hledala dva dny, nedostala a od te doby jen konstatovala ze ho dala miminku a hotovo.

vic neporadim tak treba zas nekdo dalsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.10.08 14:45

Kamarádka nenápadně hodila dudlíkovi psovi. Když viděla její dcerka jak si na něm pes pochutnává, pochopila, že dudlík je nenávratně pryč :D

• Nahlásit
  • Citovat
1751
4.10.08 14:57

Koukám, že čekáš další mimi, v tom případě bych jim ho teď rozhodně nebrala. U nás situace stejná, „dudíček“ strašně nutně potřebuje na každý spaní, někdy ho vyžaduje i přes den. Už se jí trochu vykláněj zuby z pusy, má předkus, ale má taky měsíčního bráchu, kterej dudlík má. Takže já s odnaučováním počkám, nedá se svítit. Mít doma uječený měsíční mimino a batole, který se dožaduje dudíčku, by bylo i na mě moc. A ty bys to měla dvakrát. 8O Radím počkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
4.10.08 16:58

Ahoj,

holky byly obe dost zavisle na dudu a tak pomohlo jen dudu ustrihnout. Tim padem nekricely, ze ho chteji, protoze ho mely, akorat nefunkcni. Prvni dcera jeste dlouho spala s tim plastem v ruce. Mladsi jsme ho ustrihli pred mesicem. Jeste tyden nadavala tatinkovi, ze dudu je rozbity a pak se nastvala a sama rekla, ze je fuj a vyhodila ho do kose.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.10.08 18:39

Tak u nas je toto ted aktualni…Mame skoro 3leteho syna,zavislaka na dudliku…Jenze,zacal me vydirat,ze dudaka chce i pres den a tak…Tak jsem se jeden vecer nastvala,vzala syna za ruku,dudlika splachla do wc-jako,podarilo se mi ho schovat v ruce a syn videl,jak jsme dudlika jakoze splachli…Rekla jsem mu,ze ho maji maji mysi a dudak je uz jejich…Dva dny se ptal,tak jsem ho vzdycky vzala k wc,rekla,ze je tam u mysi a byl klid…Vecery byly krusnejsi dva dny,ale po tydnu si opravdu nevzpomnel…Jsem v pulce dalsiho tehu a jsem stastna,ze jsme to vyresili vcas.Byl opravdu zavislak,ale chce to vydrz a vysvetlit mu nejakou prihodu a vzit t cele jako hru.Nas syn to nastesti vzal a pochopil a to je hooodne pohodlny.Ted kdyz vidi dudliky,rikame spolecne,ze jsou jen pro malinkaty miminka a on je uz velky kluk…Tak hodne stesti..

• Nahlásit
  • Citovat
341
4.10.08 19:15

No u nás taky boj - přes den si ho nevšimne, ale na usínání se bez něj neobejde. Dělá hrozné scény, když mu ho nechci dát a dělám, že se třeba ztratil. Když jsem mu jeden ustřihla, tak jste měli vidět ten cirkus:) Tato metoda teda u nás úspěch neměla…tak zatím vítězí batole. Ach jo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12276
4.10.08 19:44

Starším dětem jsem ho vzala vždycky do roka a problémy nebyly, stejně jely spíš na prso a to měly až do dvou let :wink:
Ale teď Zuzanka je typická dudlíkovka a bez dudánka nedá ránu, kojení je až druhé v řadě (dokonce blaženě podudává na dudlíčku přitulená k prsu :? ) Tak mě tyhle problémy asi taky čekají. Jindrášek už ho taky od roka nemá.

Blani, jste jediní, u koho vidím jméno Čeněk, kromě našeho Čendy jsem jiného neznala, tak jmenovce zdravíme!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
4.10.08 20:18

No, sice to zkoušíme teprve od čtvrtku, ale zatím docela úspěšně - Anežka začala být naprostý závislák, vyžadovala dudlík i venku a vzhledem k tomu, že je docela na svůj věk veliká, takže vypadá starší, jsem se chtěla kolikrát hanbou propadnout. Tak jsem po vzoru ségry ustřihla kousel dudlíku a ejhle! nechutná… všude chodí, nosí, ukazuje, jakou vykousala velikou díru, v noci s ním spí v ruce, ale poprvé!!! po dvou letech už dva dny usíná bez dudlu v puse. ted večer ho už ani do ruky nechtěla, že prostě nechutná. Je teda fakt, že usínání trvá o dost déle, ale nijak strašné to není. A dnes po obědě se po půl hodině vzbudila s řevem, tak jsem jí teda dala náhradní dudlík, aby se pořádně vyspala, ale po vzbuzení se mi ho zase podařilo ukrýt a zůstal jí jen ten díravý.
Ségra ustřihnutím konce dudlíku odnaučila oba dva kluky kolem dvou roků celkem bez problémů.
Možná bys to taky mohla zkusit?
ivana

Jé, Teriku, ted koukam, že jste to udělali stejně, já to předtím nečetla celé :wink: Tak snad se to u nás taky tak povede!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
4.10.08 20:28

Ahoj
Tak já mám všechny děti dudlíkové…Teda měla jsem. :lol:
Kubíčka jsem to odnaučila až po dvou letech.To už byla Gábinka.Věděl,že mimi má své dudu a on své.Musel mít jeden v puse a v každé ruce jeden. :roll: Kolem 2 a čtvrt nebo půl roku jsem někde četla pohádku o dudlíkové víle......Dokonalý nápad. :D Dudlík jsem položila na parapet a v noci,když spal,jsem ho schovala.Ddruhý den se Kuba jen zeptal,kde je dudu.A byl klid. 8)

Gabka na pohádku neskočila.Ale pořád do duduna kousala,tak jsem jí řekla,že tenhle je poslední a až ho zničí,vyhodí se a už další nebude.Tak ho jendoho dne rozkousala,před ní jsem ho vyhodila a vysvětlila,že zničený už nemůže a nový není.Ještě se asi 3 noci ptala,kde je dudu.A pak byl taky klid.To jí bylo asi 2 roky a půl.

jo a ani jeden pro dudlík neplakal,což bylo pro mě důležité.Takhle to bylo v klidu. :wink:

A u Raďulky uvidíme. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
4.10.08 20:32

U nás to šlo tak nějak samo… Po narození mladšího sourozence se ho ten starší celkem dobrovolně vzdal. Jen u Věrky v 1,5 roce jsme to hned nepochopili, házela ho z postýlky a my ji ho ještě nutili a ona nám chtěla naznačit, že už ho nechce :lol: No a nejmenší, Ondra, ho radši ještě ani nedal do pusy a předpokládám, že se tak už nestane. Třeba to na děti taky zafunguje, že dudlík je jen pro mimina. Přeju pevné nervy. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
4.10.08 20:48

Ahoj,tak my jsme se dudlíku zbavili ve 26 měsících… :oops: ,a jak psaly holky,postupně jsem ustříhávala a ustříhávala až z něho zbyl jen ten plast.Ale je fakt,že si Peťka do něj vykousala dírku a já tajně rychle dírku zvětšila… :D .
A všem ukazovala jakou vykousala díu = díru.
Tak ať se daří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.10.08 23:06

My jsme taky zavedli pohadku o dudlikove vile ve dvou a pul letech. Asi mesic pred tim jsem ji furt upozornovala, ze uz je dost velka a at se pripravi, ze si prijde dudlikova vila pro dudu, aby ho dala jinymu miminku. A jednoho dne, kdyz jsme sli ven, tak jsem rychle ustrihla oba dudliky uplne u toho plastu, dala zbytky dudu na postel, k nim dala novou hracku a novy saticky a dopis od vily a kdyz jsme prisly, tak se delalo juuuu - dudlikova vila tady byla, odnesla si dudu pro jiny miminko a nechala nam tu darky !!! No a brecelo se jen pred prvnim spanim a pak uz nikdy. A jakej byla pretim zavislak !! A do dneska na to vzpomina.

neprihlasena Adela

• Nahlásit
  • Citovat
2649
4.10.08 23:16

Taky jsme stříhali (ve 3 letech) a bylo to úplně v pohodě. Asi měsíc jsme mu dopředu říkali, že ty dudle (měl 3 ks - 1 v puse a v každé ruce další) už jsou strašně staré a brzo se rozpadnou … Tak se rozpadly. Dotaz na nákup nových padl jen jednou s tím, že žádné dudle pro školkáče neexistují. Vždycky je měl ale jen na spaní.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
4.10.08 23:39
Anonymni píše:
My jsme taky zavedli pohadku o dudlikove vile ve dvou a pul letech. Asi mesic pred tim jsem ji furt upozornovala, ze uz je dost velka a at se pripravi, ze si prijde dudlikova vila pro dudu, aby ho dala jinymu miminku. A jednoho dne, kdyz jsme sli ven, tak jsem rychle ustrihla oba dudliky uplne u toho plastu, dala zbytky dudu na postel, k nim dala novou hracku a novy saticky a dopis od vily a kdyz jsme prisly, tak se delalo juuuu - dudlikova vila tady byla, odnesla si dudu pro jiny miminko a nechala nam tu darky !!! No a brecelo se jen pred prvnim spanim a pak uz nikdy. A jakej byla pretim zavislak !! A do dneska na to vzpomina.neprihlasena Adela
to je hezkyyyyyyyyyyyyy :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama