Jak odnaučit spaní ve vajíčku?

119
22.4.20 21:10

Jak odnaučit spaní ve vajíčku

Ahoj holky, mám 4 měsíční miminko. Jako novorozenec spala furt v postýlce. Pak začala mít koliky, a jediné co pomohlo bylo houpat ve vajíčku do usnuti. Vím že vajíčko není nic skvelyho. Proto ho chci odbourat. Ale jak? Jakmile jde na ni spaní, dám do postýlky, a začne hrozně brečet. Nechám ji pár minut, pak se začne davit, a opět končíme u vajíčka. Když mi tam usne navecir, tak ji pak jen přenesu do patra kde máme ložnici, do druhé postýlky, má tam hnízdecko, a to už v klidu spinká. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3601
22.4.20 21:17

Napadlo mě to hnízdečko, aby byl jakože schoulený. Vyvýšit, podložit postýlku at není jakože rovná, my zvedali knihama pod nohy postýlky. Ale prostě vydržet a přetrpět. zkus ho uspat v postelí spolu, lehnout si k němu. To vajíčko fakt není nic moc na páteř, má se to omezovat na co nejmenší dobu, zvlášt u takového miminka. Nebo raději bych volila kočárek když už, tam bude na rovném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1146
22.4.20 21:26

@Koroptev12 pokud to bylo kvůli kolikam, co zkusit uložit na břicho? Taky to není top, ale s monitorem dechu by to snad šlo. Já jsem na břicho vždycky přetáčela dceru nad ránem, když se ji nahromadily plyny za celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2499
22.4.20 22:00

Uhoupat v ruce, pak dat do postylky. V dobe spanku jit treba ven a mize usnout i v kocaru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12879
22.4.20 22:25

A co usinat s ni v posteli? Nezklidni se takhle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
22.4.20 22:27

Taky jsme naky čas uspavali v autosedačce na míči.. No a? Lepší jak na rukách, proč to řešíš když ji preneses jak usne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
22.4.20 22:28

Copak musí usínat zásadně v postýlce a nebo ve vajíčku? Uhoupej ji na ruce, nebo pořiď nosítko. Starší usínal jedině s prsem v puse a mladší jsem do cca 6 měsíců uhoupávala na ruce, teď už je větší (9 měsíců) a stačí, když si s ní lehnu do postele. Někdy ještě chvíli lumpačí, ale většinou do 10 minut usíná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
22.4.20 22:28

@Venesí a co je na tom lepšího, oproti náruči?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
22.4.20 22:29

@Aduš8 třeba že si neodrovnam záda??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12507
22.4.20 22:29

Tak jestli se dáví, tak ve vajíčku ji ulevuje to, že má hlavu víš. Zkusili jste ji podložit postýlku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
22.4.20 22:38

@Venesí tak hlavně, že je ničíš tomu dítěti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
22.4.20 22:46

@Aduš8 jasně za 5 min v sedačce si zničí záda, když ho po usnuti člověk přendá :potlesk: lepší jak ho půl hodiny hrbit v rukách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
23.4.20 02:13

Dekuju všem. Máme dvoupatrový barák, takže jít si sní lehnout do postele a nechat ji tam určitě nehrozí. Usíná docela brzo, okolo 18.30,a do postýlky ji přenáším okolo 21.00.. Nositko mi nehrozí, jsem těhotná a dost zvracím, tím jak mi tlačí na žaludek je to horší… Uhoupavat na rukách taky nechci, dcera je už na mě dost těžká, navíc by asi stejně neusla.. Jde o to že když ji dám do vajíčka, usne do 10 minut. Ale když vidím že je unavená, tak ji dám do postýlky, chvilku kouká, hraje si, a pak začne neskutečny řev že se jí tam nelíbí, chvíli počkám, až teda se brekem začne dusit a končíme u vajíčka. Když usne ve vajíčku, zkoušela jsem ji přendat, ale ještě úplně nespí tvrdě, tak se vzbudí a kolotoč začíná :lol: Zkusím přenést to hnízdecko a chlacholit ji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
23.4.20 11:16

@Koroptev12 ty ji tam necháš spát od půl 7 do 9 ti.. No tak to já jsem nenechala no.. Kdybych ho přenesla asi by se vzbudil, ale máme celou postýlku na kolečkách… Takže sem ho tam vždycky dala a jezdila s postylkou chvíli… Děláme to tak doteď (10m) akorát už tam usina rovnou… Pustím písničky a usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
23.4.20 16:39

Mladšího jsem uspávala houpáním ve vajíčku ještě po roce, pak najednou začal usínat v posteli.. když tam nebude celý den, tak se houby stane.. nebo holt přenášej do postele dřív..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama