Reklama

Jak odnaučit závislosti na prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 11:34
Jak odnaucit závislost na prsu

Ahoj maminky, dcerka už má přes rok a chtěla bych ji přestat kojit. Docela mě to psychicky i vyčerpává. Chodí spát jen jednou denne usina u prsu, spi přibližně dvě hodky ovšem ne beze mě. Proste se během spánku vzbudi a potrebuje si podudlat. :? To stejně i vecer bez prsa neusne a pak se také do hodiny vzbudi, když tam nejsem - chce dudlat. Jsem z toho vyčerpána. S manželem nemáme žádný čas pro sebe. Porad jsem jen s ni. Pak jsem na ni skareda. Říkám věci, které mě mrzi. (Zacla jsem tobresit s psycholozkou) Koupila jsem UM a to odmítá. Mate nejake rady, jak odnaucit zavislacku od prsu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Darvulia
Kecalka 243 příspěvků 29.09.18 11:49

Co chceš za rady? Tak když nezvladáš kojit, budeš muset dceru odstavit. Aby ses ale nedivila, že uspávání třeba bude ještě náročnější a v noci se klidně bude budit pořád. Moje dcera je to samé, také beze mě přes den nespí a v noci se často budí, akorát, že já na ni nejsem zlá 8o . Je fajn, že to „řešíš s psycholožkou“, ale být škaredá na ročního broučka si opravdu neumím představit. Ono jí je u maminky dobře, je to její mazlení, potřebuje pocit bezpečí a místo toho dostane nálož výčitek. Bezvadný. Asi jsem necitlivá, ale snad máš mozek a umíš se ovládnout, ne? Manžel ti taky může pomoct, třeba tě nechat dospat o víkendu, aby sis odpočinula. Jestli ti manžel nepomůže, čili máš doma stejného k.etena, jako já, tak to je špatné a nadávat bys měla především jemu.

Můžeš zkusit částečný odstav na noc, s tím, že se dokojí přes den, ale to bude tak jako tak o nervy. Zkus to na týden a uvidíš Pokud se dítě v noci budí, je MM stále tou nejjednodušší volbou, pořád lepší, než připravovat flašku 8o

berua13
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 29.09.18 11:57

Mám to přesně stejně. Syn 14 měsíců, spí jednou denně, usíná jen u prsa. Taky se budí, i v noci. Mě to teda nijak zvlášť nevadí, vždycky si řeknu, že to jednou přejde… Vyčerpaná teda nejsem, jen mi někdy chybí spánek…

baal7513
Kecalka 120 příspěvků 2 inzeráty 29.09.18 12:09
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, dcerka už má přes rok a chtěla bych ji přestat kojit. Docela mě to psychicky i vyčerpává. Chodí spát jen jednou denne usina u prsu, spi přibližně dvě hodky ovšem ne beze mě. Proste se během spánku vzbudi a potrebuje si podudlat. :? To stejně i vecer bez prsa neusne a pak se také do hodiny vzbudi, když tam nejsem - chce dudlat. Jsem z toho vyčerpána. S manželem nemáme žádný čas pro sebe. Porad jsem jen s ni. Pak jsem na ni skareda. Říkám věci, které mě mrzi. (Zacla jsem tobresit s psycholozkou) Koupila jsem UM a to odmítá. Mate nejake rady, jak odnaucit zavislacku od prsu?

Jednoduše ji tedy odstav. Po roce věku už se bez mateřského mléka obejde. Můžeš vytvořit nějaký jiný uspavaci rituál. Několik dní to samozřejmě bude trvat, ale zvykne si. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 12:10

@Darvulia Bohužel nepomáhá s ničím. Asi mate pravdu s tím, ze by to mohlo být ještě horsi.

Lucie_Sx
Závislačka 3003 příspěvků 29.09.18 12:14

Teď ti spí odpoledne dvě hodiny, protože se znovu ukojí do spaní. Bez prsa vstane třeba za půl hodiny :nevim: .

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 29.09.18 12:21

Náš malý takhle usínal taky. Prostě prso nedat, ale ze začátku bude protestovat.

Darvulia
Kecalka 243 příspěvků 29.09.18 12:41
@Anonymní píše:
@Darvulia Bohužel nepomáhá s ničím. Asi mate pravdu s tím, ze by to mohlo být ještě horsi.

Pak bych si „čas na manžela“, který je doma k ničemu, radši schovala pro mrňouse. Já to tak udělala a je mi mnohem lépe :kytka:

Mari.G
Závislačka 4491 příspěvků 1 inzerát 29.09.18 13:31

V tomto věku nepochopí, proč mu prso berete. Je to spíš o tom se s tím srovnat, že dočasně nás dítě naplno potřebuje. Mám to stejně jako Vy, přes den spím s malým už skoro rok, jinak nespí. Uspává se pouze u prsa, s tatínkem neusne doma ani v případě, že doma nejsem…Jsou to děti, potřebují nás, časem ta potřeba odezní. Není pravda, že když to člověk nezlomí přes koleno, tak to tak bude navždy. I děti rostou a „dospívají“. Zaměřila bych se na to, proč mi to vadí a co se s tím dá dělat. Jak někdo píše výše, také se pak může stát, že bude spát 30 minut, když si znovu nepodudlá. Pokud Vás to hodně užírá, nechala bych si namíchat Bachovky na míru, mně pomohly. Nebo kineziologie či kraniosakrální terapie. Ani mně se to neposlouchalo dobře, ale je to spíš problém v nás-matkách. To, co dělá dcera, je přiměřeně k jejímu věku normální. Držím pěsti!

Mari.G
Závislačka 4491 příspěvků 1 inzerát 29.09.18 13:34

@Darvulia S jádrem věci Vašeho sdělení souhlasím, ale forma je opravdu necitlivá. Evidentně jste nic podobného nezažila (ty psychické pochody, nemyslím časté kojení). Já zažila i laktační horečku a tyhle hormonální věci naprosto nesouvisí s mozkem a přemáháním se. Je to prostě „nemoc“, stav mysli, který se neřídí rozumem. A je dobře, že to paní řeší a pak se ještě dozví, jak je hrozná. Je to jako někomu vyčítat, že má angínu, přece tu bolest v krku může přemoct, že…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 19:37

Dekuji Vám za názory. V podstatě mi psycholožka, řekla ze je to kvůli manželovi. Čekám od nej pomoc, která nikdy nepřijde. Vlastně jsem v takovém prostředí vyrůstala. Bohužel to mám z domu. V nějaké stresové situaci používám stejná slova, které používala má mamka… Doufám, ze to zvládnu ovládat. :zed:

baracudas
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 29.09.18 19:50

Prostě odstavit. Prso nedat i když se to mrnousovi ze začátku nebude líbit. Já kojila taky do roka, ale poslední dva měsíce jen ráno, tak u nás to nebylo zas takové dramatické. Pamatuju si ale, že trvalo dvě noci, než pochopila, že mlíko není v noci :roll: (to ji bylo tak 10 měsíců). A s tím uspávání…prostě bych dala večeři a počkala až bude dítě unavené a snažila třeba hladit v postýlce. Čas na manžela je taky třeba, takže chápu. A chlapům je potřeba prostě říct co chceš, oni sami od sebe málokdy něco udělají ;) .

Darvulia
Kecalka 243 příspěvků 29.09.18 20:03
@Mari.G píše:
@Darvulia S jádrem věci Vašeho sdělení souhlasím, ale forma je opravdu necitlivá. Evidentně jste nic podobného nezažila (ty psychické pochody, nemyslím časté kojení). Já zažila i laktační horečku a tyhle hormonální věci naprosto nesouvisí s mozkem a přemáháním se. Je to prostě „nemoc“, stav mysli, který se neřídí rozumem. A je dobře, že to paní řeší a pak se ještě dozví, jak je hrozná. Je to jako někomu vyčítat, že má angínu, přece tu bolest v krku může přemoct, že…

Ale tak psychické pochody beru, ale zakázat si být na dítě ošklivá snad člověk zvládne, zvlášť, když si uvědomuje, že to není ok. Prostě se vyzuřím v duchu. Z popisu mi nepřišlo, že by mělo jít o nějakou psychózu, spíš únavu a otravu

Mari.G
Závislačka 4491 příspěvků 1 inzerát 29.09.18 22:31
@Darvulia píše:
Ale tak psychické pochody beru, ale zakázat si být na dítě ošklivá snad člověk zvládne, zvlášť, když si uvědomuje, že to není ok. Prostě se vyzuřím v duchu. Z popisu mi nepřišlo, že by mělo jít o nějakou psychózu, spíš únavu a otravu

Také nemyslím, že má paní psychózu, uváděla jsem to jako příklad, který jsem prožila. A také znám to, co prožívá teď, mám možnost to porovnat. Každý máme tu hranici jinou. Třeba mně když pláče 3 hodiny tahem skoro dvouletý syn a jsem celé dny sama, tak byly dny, kdy jsem strašně bouchla. Nemám možnost od něho odejít. Samozřejmě jsem si to vyčítala jako nikdy nic. Ale neznáte situaci paní…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 06:51

Dekuji Vám za názory. V podstatě mi psycholožka, řekla ze je to kvůli manželovi. Čekám od nej pomoc, která nikdy nepřijde. Vlastně jsem v takovém prostředí vyrůstala. Bohužel to mám z domu. V nějaké stresové situaci používám stejná slova, které používala má mamka… Doufám, ze to zvládnu ovládat. :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >