Bolesti bradavek při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katjerina
Kecalka 148 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 20:38
Bolesti bradavek při kojení

Zdravím maminky, je možné, že podobné téma tu už někde je, ale nenašla jsem ho. Mám problém, mám měsíční miminko, plně kojíme, techniku kojení myslím, že zvládáme dobře, je to tak týden co mě začaly hrozně bolet bradavky, hlavně při kojení při prvním přísátí mrňouse, pak už to jde. Zjevné ranky na nich nemám, nekrvácí, ale mám je " ožmoulané " s takovým bílým povlakem v záhybu mezi bradavkou a dvorcem, nejde odstranit, i když si je pravidelně omývám čistou vodou. Mazání taky nepomáhá, zkoušela jsem různé mastičky k tomu určené. Mám hrůzu z každého dalšího kojení a bolesti. Kojit přestat nechci, mléka máma dost, přestala jsem i střídat prsa, kojím vždy z jednoho, aby to druhé se stihlo do dalšího kojení trochu vzpamatovat, ale ani to nepomáhá. Zkoušela jsem kojit i přes klobouček, bolí to stejně. Nezná někdo, klidně i babské rady, či bylinky na obklady, aby se bradavky zregenerovaly? Já jsem už v koncích a myslím, že malý to ze mě cítí, že se kojení bojím a že mě to bolí.

Přečtěte si článek: Bolest prsou při kojení: Dbejte na hygienu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 28.09.18 20:46

Bude to moučnivka, kvasinka. Kup si v lékárně gencianu, potirej s ní bradavky, nech ji vždy zaschnout a nenos podprsenku, aby bradavky vetraly.

Katjerina
Kecalka 148 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 20:51

@Helileli takže nějakým způsobem se mi zapařily a ten povlak je toho výsledkem, je pravda, že podprsenku mám i v noci a nosím i ty prsní vložky, aby to nikde neteklo. Díky vyzkouším, malému by to vadit nemělo snad, maximálně bude fialovej.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 28.09.18 20:53

Já to měla po porodu syna, měla jsem takový pidi prasklinky, vůbec to nebylo vidět, ale při přisátí syna to šíleně bolelo, pak po chvilce to ustalo, ale vždycky to první přisátí byl děs. Já si to tedy zblbla sama, protože mě bradavky bolely už měsíce před porodem, ale neřešila jsem to. Po porodu jsem mazala Purelanem 100, to celkem pomáhalo a hodně bepanthenem, ale stejně to trvalo tak měsíc, než jsem kojila úplně bez bolesti. Pak se to zklidnilo a vrátilo se mi to snad jednou, ale už nevím kolik synovi bylo měsíců. Přežila jsem a kojila do jeho dvou let, kdy se kvůli nemoci odstavil sám :mrgreen:

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 28.09.18 20:57

@Katjerina nevadí to, může mít i kvasinky v puse on, tak mu to může i pomocí. Taky jsem kdysi nosila podprdu nonstop, pořád vložky, pak na mě skočila kvasinka a několik let jsem si podprsenku nemohla vzít, kdykoli se mi v ní bradavky nějak primackly, přeložily, už jsem to cítila. Když se mi spouštělo ještě hodně mléko, nosila jsem na doma upnuté triko a dopředu jsem nacpala vždy plenku. Jakmile byla zavlhla, vytáhla jsem ji a dala čistou. Tak se tam to mlíko nestihlo zacit rozkládat a ty mrchy neměly co žrát, tak je to eliminovalo.

Katjerina
Kecalka 148 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 21:02

@PapeJ já mám už druhé, prvnímu je 10, takže už jsem spoustu věcí zapomněla a za 10 let se hodně změnilo, co před tím nebylo, teď už je, se nestačím i divit, ale tenhle problém jsem u prvního neměla, takže mě to zaskočilo co se děje. Bepanthen jsem zkoušela taky a nic, mám i různé bylinné masti, taky nic a kojení máme co tři hodiny to ani proces hojení nezačne, než to zase ožužlá. Prasklinky tam ani nemám, vypadá to jako ta " žába " jak někdo má třeba v koutku úst nebo se občas tvoří i v ústech a pekelně to bolí.

Katjerina
Kecalka 148 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 21:05

@Helileli to mě vůbec nenapadlo a přitom vím, že mlíko, jakékoliv se po nějaké době začne kazit, i když je tam chvíli a jak ty prsní vložky to absorbují a vlhko necítím, tak to tam vesele bují, jen co jsem si to přečetla tak šla podprda dolů :D

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 28.09.18 21:06

Ten bepanthen doporučuju namazat přes tu fialku. A je potřeba ho důkladně vmasirovat, pak jsou ty účinky mnohem větší než když se jen popatla povrch.

Katjerina
Kecalka 148 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 21:20

Ale jak to tu čtu, budu s tím ještě chvíli bojovat než se to zahojí úplně a těch potvor kvasinek se zbavím, ale aspoň už vím jak na to a podprdu se budu snažit nosit minimálně. Zítra jedu nakoupit tak se hned stavím v lékárně pro tu genciánku, to zas bude všechno fialové, potvora nejde vůbec vyprat :D

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 28.09.18 21:22
@Katjerina píše:
@PapeJ já mám už druhé, prvnímu je 10, takže už jsem spoustu věcí zapomněla a za 10 let se hodně změnilo, co před tím nebylo, teď už je, se nestačím i divit, ale tenhle problém jsem u prvního neměla, takže mě to zaskočilo co se děje. Bepanthen jsem zkoušela taky a nic, mám i různé bylinné masti, taky nic a kojení máme co tři hodiny to ani proces hojení nezačne, než to zase ožužlá. Prasklinky tam ani nemám, vypadá to jako ta " žába " jak někdo má třeba v koutku úst nebo se občas tvoří i v ústech a pekelně to bolí.

Já u prvorozený dcery jsem to taky neznala, prsa mě během těhotenství vůbec nebolela, kojila jsem do dvou let a bez problémů. Až při synovi mě to taky překvapilo :nevim:

pistamonta
Kecalka 391 příspěvků 28.09.18 21:25

Ahoj moje zkušenost byla takova ze take asi po měsíci jsem mela problem s kojenim, hlavne to prisati bylo šílené pocit jak kdyby mi nozem nekdo rezal do bradavky,kdyz uz se rozpila bylo to dobre a dalo se ale toho prisati jsem se strašně vzdy bála, šla jsem za laktacni poradkyni a jeji verdikt byl zaparene a plíseň, větrat chodit doma volně a napsala mi klasika imazol, samozřejmě poradne umyvat prso pred kojenim takze jsem vzdy jedno namazala kojila z druheho a pak umyla a vystridala. Naštěstí to rychle polevilo a bylo po problemu

hospodki
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 28.09.18 21:40

Já dávala mezi kojením.bepanthen a větrala v noci. Přes den jsem.menila častěji vlozky, nebo taky větrala. Stejně jsem byla.doma sama

Katjerina
Kecalka 148 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 22:01

Mi připadá, že ty vložky to jen podporují, dřív to nebylo, dávala se plína nebo látkový kapesník a měnilo se hned jak bylo vlhko, v těch vložkách to člověk necítí a na problému je hned zaděláno. Tak doma jsem taky převážně sama a navíc s nahotou problém nemáme a nestydíme se před sebou, takže budu taky větrat, bavlněná trička a bez podprdy, stejně mě všude tlačila a škrtila, nosím ji jen pro jistotu, abych nebyla hned durch.

ekira5
Kelišová 5146 příspěvků 28.09.18 22:03

Ja používam vždy po kojení lanolín, sú rôzne mastičky. Ale jasné, najprv treba vyliečiť.

Gorlami
Závislačka 3252 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 22:23

Doporucuju lanolin, zazracna masticka a vetrat prsa.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >