Jak dlouho kojit 2 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martina1993
Povídálka 21 příspěvků 28.09.18 09:14
Jak dlouho kojit 2 měsíční dítě

Ahoj, chci se zeptat jak dlouho kojíte vaše miminka? Nebo v kolika mesicích se začalo kojení zkracovat? Dcera měla nedavno dva měsíce a potřebuje být u prsu tak 40 minut, nekdy i hodinu. Nespí u toho, celou dobu tahá. Doktorka radí příkrmy, tak občas dám 30ml, protože mi i po krmení někdy pláče. Mám ale strach, abych nepřišla o mléko a taky si myslím, že když dostane příkrm, tak se nenaučí pít kratší dobu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Reflex
Ukecaná baba ;) 2471 příspěvků 28.09.18 09:16

Přikrmy jsou naprostá blbost. Domluv se s laktační poradkyní, ta ti poradí. Má dítě problémy s prospíváním?

Makryk
Povídálka 14 příspěvků 28.09.18 09:29

Důležité je, zda děťátko prospívá. Pokud ano, délka kojení není důvod k příkrmu. Každý příkrm je cestou ke snížení laktace. Navíc u takhle malých dětí kazí správnou techniku kojení. Bradavky jsou v pořádku? Radim vydržet, starší dcera byla stejná, prostě potřebovala kontakt a každý pokus o zkrácení doby kojení vedl ke scénám a ve finále jsme byli vydeptani a nevyspalí všichni. Doporučuji dobrou laktační poradkyni a zkouknout techniku kojení. Aby to neodnesly bradavky. Bude to lepší, nebojte! Je to ještě malinké miminko, potřebuje vás! :srdce:

Martina1993
Povídálka 21 příspěvků 28.09.18 09:29

@Reflex do ted pribirala krasne. Ma 4800g, porodní váha 3350g. Ale doktork mi rekla, at zkratim kojeni na 15 minut, ze kojim moc dlouho a za tyden ji prevazila a pribrala jen 30g. Ale tak to bylo tim zkracenym kojenim.

K92
Kecalka 214 příspěvků 28.09.18 09:34

Nechala jsem malého pít tak jak potřeboval. Jsou to malá miminka. Není to jen o kojení ale i o kontaktu. Ano, žere to čas, ale podle mě to jsou nejkrásnější chvíle, jaké se svým dítětem můžeš strávit jen ty. Rozhodně bych nepřikrmovala. Ve třech měsících se vše zlepší, miminko začne objevovat svět, dívat se kolem sebe (kde co lítá) a už ho tolik prso nebude zajímat. Je to zkrátka jenom období.

Zdeni86
Kecalka 223 příspěvků 28.09.18 09:35

Kdyz byl syn takhle malej, taky se kojil treba hodinu. Ale me u toho usinal. LP je dobry napad, taky jsem si ji pozvala. Pribiral dobre, z porodnice jsme sli teda s dokrmem ale do dvou mesicu uz byl bez nej. Ja tu dobu pak uz neresila, vlastne to bylo super, tolik knizek jsem dlouho neprecetla :lol: pokud vam to nevadi, pribira a neodnasi to bradavky tak bych to neresila. Casem se to bude zkracovat

Martina1993
Povídálka 21 příspěvků 28.09.18 09:35

@Makryk kojim přes kloboučky (nacpali mi je v porodnici, ze mam špatné bradavky, coz byl kec a ja blba si ty kloboucky vzala). LP uz jsem doma mel, kdyz jsem se snazila odbourat kloboucky, technika kojeni údajně správná.

Příspěvek upraven 28.09.18 v 09:37

Makryk
Povídálka 14 příspěvků 28.09.18 09:35

@Martina1993 fakt bych nezkracovala, dokud vás neuvidí LP. Kojit na požádání jak intenzitou, tak délkou. Omlouvám se za přirovnání, ale opice v pralese taky na hodinky nekouká :lol: a nedávejte tu flašku :srdce: radím jen že své zkušenosti, ale s první dcerou jsme s kojením bojovaly a díky LP jsem kojila bez problémů.

Makryk
Povídálka 14 příspěvků 28.09.18 09:41

@Martina1993 tak je vše ok. Nestresuje se, kojte, co to dá. Pokud je technika správná a neodnáší to bradavky, tak mrňouska nechte papat. Děláte to správně. Dítě, které se kojí ve 2 měsících 15 minut jsem ještě neviděla… I když samozřejmě netvrdím, že nejsou :lol: :lol:

Anais
Kelišová 5590 příspěvků 29 inzerátů 28.09.18 09:53

@Martina1993 prosím tě, pokud má hlad, tak ať je u prsa jak dlouho potřebuje. Můj syn měl taky období, kdy jsem kojila pořád - půl hodinové kojení taky nebyla vyjímka, měl i své hodinovky a přibíral krásně. Na příkrmy a um bych se ve 2 měsících vyprdla .
Koj podle jejích potřeb a buď v klidu. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 09:58

ze začátku jsem kojila taky těch 40 minut, postupně se to zkracovalo a teĎ kojím 9.měsíční miminko 10-20 minut. Nabízím vždy obě prsa za ten daný čas.

iveta34
Kecalka 167 příspěvků 28.09.18 10:04

Takhle malá se dcera kojila klidně hodinu. Doktorka má dost divné názory tedy :zed: Žádný příkrm bych nedávala a kojila dle potřeby, pro miminko je to hodně o tom kontaktu…

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 28.09.18 10:41

@Martina1993 staršího jsem kojila 45-60 minut (už v porodnici byl problém s rozjetím laktace, dali mi kloboučky, dokrmovali ho z flašky,… tak třeba to mělo vliv na délku), mladšímu od malička stačilo 5-10minut. Zkracování přišlo cca ve 4 měsících.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2471 příspěvků 28.09.18 11:07
@Martina1993 píše:
@Reflex do ted pribirala krasne. Ma 4800g, porodní váha 3350g. Ale doktork mi rekla, at zkratim kojeni na 15 minut, ze kojim moc dlouho a za tyden ji prevazila a pribrala jen 30g. Ale tak to bylo tim zkracenym kojenim.

Promiň, ale doktorka je pitomá. Přijmi fakt, že rady pediatrů jsou cesta do pekla. Dítě tě potřebuje, proto ti visí na prsu. Bude to lepší časem, ještě na to budeš vzpomínat. Je malinká. Pokud přibírá, tak vyhoď příkrmy, ať tě to vůbec nesvádí je dávat :-)

Novak2
Stálice 96 příspěvků 28.09.18 11:27

Ja jsem kojila prvorozeneho hodinu, ale pak tri az ctyri hodiny spal. Druhorozeny pil po troskach vzdycky cele odpoledne. Pos :srdce: vtklmjh 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >