Jak odpustit nevěru přítelkyně?

Anonymní
2.3.21 17:35

Jak odpustit nevěru přítelkyně?

Ahoj dámy,

jak prosím odpustit nevěru bývalé přítelkyně? A tím nemyslím ve smyslu lepení vztahu. Naopak. Já bych nic takového lepit nechtěl. Myslím tím vyrovnáním se s touto situací v sobě samém, ve vlastní hlavě.

S bývalou přítelkyní jsme se rozešli v listopadu 2020 a do této chvíle mě extrémně užírá pocit, že mě minimálně tři poslední měsíce vztahu podváděla s někým jiným. Ano, strašně mě užírá ten egoistický pocit křivdy. Že já bych jí nic takového nikdy neudělal a jí naopak vůbec nedělalo problém mně dlouhou dobu lhát o oči. :)

PS: Nefňukám. Jen vím, že dokud si tohle nevyřeším, tak nemůžu si hledat někoho nového. Nechci z nějaké slečny dělat jen převoznici. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7325
2.3.21 17:53

Nevěru bych neodpustila. :cert: Už nejste spolu, tak buď rád. Vztah nejspíš nefungoval, když měla milovníka, tak jako tak by to k ničemu nevedlo. Najdeš jinou… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
2.3.21 18:00

Chce to čas, můžeš si říct - přijímám, že mě podváděla, že mě zradila. Prostě to musíš odžít, potkáš nějakou lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16137
2.3.21 18:08

1. nikdy neříkej nikdy. Ani kdyby ti už táhlo na sedmdesát a chystali se oslavit hodně velké výročí svatby a ty by si stále byl věrný. Většina dlouhodobých vztahů se s nevěrou nějak musí vypořádat.

2. to že ty něco děláš a nebo neděláš ještě neznamená, že ten druhý to má stejně. Každý mám odlišný set potřeb a odlišné cesty jejich naplnění. Pokud ty nechceš, aby ti ten druhý přikazoval co máš dělat a aby tě respektoval jen když naplňuješ její představu a byl si akceptován jen když jsi dokonalý a bez chybný, tak je potřeba se smířit s tím, ž prostě nemáš nárok na druho - je to jeho svobodné rozhodnutí, že s tebou je a taky jaksi je ppotřeba počítat s tím, že holt jsme lidi a děláme chyby a opravdu sposutu věcí prostě nezvládáme tak jak bychom chtěli. hledáš takový vztah kde po druhém chceš,, aby tě milovala takového, jaký doopravdy jsi? I s chybami a démony? No tak to nejde bez toho, abys zvládl to samé.

A mimochodem, dost k tomu pomáhá vlastní vyrovnání se se svými chybami a démony - to není podlehnutí, ale sebepřijetí.

3. Jak moc sis nevšiml problémů co jste měli, jak moc si je neřešil, jak moc si byl v pohodě, zatím co tvoje partnerka nebyla a nakonec to vyřešila tím, že si našla někoho, s kým jí bylo lépe?

4. pokud patříš mezi lidi, kterým pomáhá věcem rozumět - zkus se mrknout do téhle knih

https://www.kosmas.cz/…1100/nevera/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
2.3.21 18:44
@Anonymní píše🇵🇸 Nefňukám. Jen vím, že dokud si tohle nevyřeším, tak nemůžu si hledat někoho nového. Nechci z nějaké slečny dělat jen převoznici. ;)

Fnukas.

Tak toho nech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
2.3.21 19:31

Fnukas. Souhlas s @carsin . Podle mě jde pouze o tvé ego. Povznes se nad to a zkus další budoucí přítelkyni dát šanci na upřímný vztah a nenechat to sežrat nějaké chudák holce, která si to nezaslouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
2.3.21 20:03
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,

jak prosím odpustit nevěru bývalé přítelkyně? A tím nemyslím ve smyslu lepení vztahu. Naopak. Já bych nic takového lepit nechtěl. Myslím tím vyrovnáním se s touto situací v sobě samém, ve vlastní hlavě.

S bývalou přítelkyní jsme se rozešli v listopadu 2020 a do této chvíle mě extrémně užírá pocit, že mě minimálně tři poslední měsíce vztahu podváděla s někým jiným. Ano, strašně mě užírá ten egoistický pocit křivdy. Že já bych jí nic takového nikdy neudělal a jí naopak vůbec nedělalo problém mně dlouhou dobu lhát o oči. :)

PS: Nefňukám. Jen vím, že dokud si tohle nevyřeším, tak nemůžu si hledat někoho nového. Nechci z nějaké slečny dělat jen převoznici. ;)

Ego no…na to neni rada :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
2.3.21 22:08

Doporucuju knížku Rozchod. Tam poznáš hodně věci.
Jinak si myslím, ze si to musíš v sobě proste srovnat sám. Úplně nevím co chceš odpouštět, když už spolu nejste. Musíš se proste přesto přenést a nefnukat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
2.3.21 22:53

Já teda když jsem se dozvěděla, že mě ex podvádí, tak jsem byla ráda, že jsem se ho zbavila a řešit proč nebo že mě zradil.. prostě hodně rychle letěl a já se nikdy necítila líp.. Znovu jsem našla samu sebe, mít se ráda, užívat si svoji vlastní společnost, užívat si samoty a singl život. V tu dobu jsem se dala dohromady s nynějším přítelem a jsem stále šťastná.

Takže ať si říkáš, co chceš, tak ses přes to ještě nepřenesl a sžírá tě to. Místo toho by jsi měl být rád, že už takovou osobu nemáš v životě a ne se v tom vrtat. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4240
3.3.21 02:30
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,

PS: Nefňukám. Jen vím, že dokud si tohle nevyřeším, tak nemůžu si hledat někoho nového. Nechci z nějaké slečny dělat jen převoznici. ;)

Ted me mistni furie ukamenuji. Ale jedna facka by byvala vyresila hodne krivd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
3.3.21 05:58

Mě přijde že ti nezabýbala, jen hledáš na koho oprávněně hodíš nějakou tu špínu.

Potřebuješ politovat a veřejně lynčovat bejvalku.

Bejvalka má kliku, že už je jen bejvalka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 11:27
@K-á-č-k-o píše:
Mě přijde že ti nezabýbala, jen hledáš na koho oprávněně hodíš nějakou tu špínu.

Ahoj, děkuju za odpověď. Přišel jsem si tu jen o radu, jak se vnitřně vyrovnat s tím, že osoba, kterou jsem miloval, minimálně 3 poslední měsíce našeho vztahu chrápala s někým jiným. A nakonec se tu dozvím, že jsem si to celé vymyslel. Opravdu děkuju za takový dobrý postřeh!!! :D

Ad ostatní reakce: možná opravdu fňukám. Ale určitě nechci litovat nebo na někoho házet špínu. Jen bych se potřeboval s touto situací nějak vyrovnat. Např. doporučením na nějakou dobrou knížku, video či podcast. Nebo čímkoliv jiným. Prostě ať už se z tohoto stavu (tj. z pocitu křivdy) konečně dostanu. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
76
3.3.21 11:42
@Anonymní píše:
Ahoj, děkuju za odpověď. Přišel jsem si tu jen o radu, jak se vnitřně vyrovnat s tím, že osoba, kterou jsem miloval, minimálně 3 poslední měsíce našeho vztahu chrápala s někým jiným. A nakonec se tu dozvím, že jsem si to celé vymyslel. Opravdu děkuju za takový dobrý postřeh!!! :D

Psal jsi, že máš pocit… mě manželka byla nevěrná rok a i po dlouhé době kdy jsme spolu zůstali s tím nejsem v pohodě. Těžko se věří slovům které říká. Filmy, knihy to je na chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 13:29

Tak to jsme se špatně pochopili. To, že mě podváděla, je holý fakt. Tím „pocitem“ jsem myslel následné vnímání této skutečnosti. :)

• Citovat
  • Nahlásit
2427
3.3.21 14:43
@Anonymní píše:
Ahoj, děkuju za odpověď. Přišel jsem si tu jen o radu, jak se vnitřně vyrovnat s tím, že osoba, kterou jsem miloval, minimálně 3 poslední měsíce našeho vztahu chrápala s někým jiným. A nakonec se tu dozvím, že jsem si to celé vymyslel. Opravdu děkuju za takový dobrý postřeh!!! :DAd ostatní reakce: možná opravdu fňukám. Ale určitě nechci litovat nebo na někoho házet špínu. Jen bych se potřeboval s touto situací nějak vyrovnat. Např. doporučením na nějakou dobrou knížku, video či podcast. Nebo čímkoliv jiným. Prostě ať už se z tohoto stavu (tj. z pocitu křivdy) konečně dostanu. ;)

Tak to vem tak, že uškodila sama sobě. Tys jí věřil, ale ona teď bude mít doma týpka, který o ní ví, že zahýbá. Věřit jí nikdy nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat