Reklama

Jak předělat denní spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.10 21:28
Jak předělat denní spaní

Klukovi je rok. Dosud spal 2× denně. Cca od 10ti ráno a 3 odpoledne. Vždy tak hodinu až hodinu a čtvrt. Večer usíná po 8. hod a vstává po 6. ráno.

Bohužel už týden má problém s usínáním odpoledne. Někdy usne až po 45 minutách. Na druhou stran pak spí tu hodinku a čtvrt.
První, co mě napadlo je přejít na jeden spánek denně po obědě. Ale vůbec si to nedovedu představit. On právě v 10 hodin už skoro padá na hubu, je protivný a dopoledne usíná téměř ihned. Protáhnout to od další 2 hodiny ne asi nemožné.
Bez odpoledního spánku také nevydrží, byl by na spaní tak okolo té půl páté až páté.
Otimální by bylo ho přesvědčit dítě, aby spalo déle ráno. Nebyl by pak tak brzy unavený. Jen žek na to?

Je mi jasné, že mi nedáte žádný univerzální recept. Spíš chci poprosit maminky, které řešily něco podobného, aby mi napsaly své zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 09.10.10 21:33

Myslím, že ho nepředěláš na 1 spaní. To si musí on udělat sám, až přijde ten čas. Ale já jsem odpoledne dávala spát třeba až kolem 16 hodiny a v 17:30 jsem budila. Ve 20h jsem dávala normálně spát a zabral.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 09.10.10 21:33

Ahoj,děkuji za toto téma,i já řeším to samé 8-o se stejně starým divochem :lol: malý se probouzí kolem 7:15,někdy i déle.Okolo 10h chodíme ven,poslední dobou už dopoledne spí jen půl hoďky,ale odpočine si.Pak celý minulý týden usínal bez problé=mů v 14:45,poté co vypil 210 ml Beby,a spal 2 h.Další spánek byl od 20h.
Tento týden nechce odpoledne usínat,a i když jdeme ven,tak spí jen 45 min.
Tak uvažuju,že zruším dopolední půlhodinku,ale bojím se,že bude unavený.Navíc ve středu chodíme na plavání od 13:30,a myslím,že by mi tak dlouho nevydržel,a řval by.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.10 21:42
Wiolla píše:
Myslím, že ho nepředěláš na 1 spaní. To si musí on udělat sám, až přijde ten čas. Ale já jsem odpoledne dávala spát třeba až kolem 16 hodiny a v 17:30 jsem budila. Ve 20h jsem dávala normálně spát a zabral.

to je další problé, já jsem dost proti buzení. Pokud vyloženě nezačne strašit v 1 v noci a převracet si režim, tak budit nechci. Podle mě to narušuje strukturu spánu, přirozenou schopnost regulovat si míru odpočinku v závislosti na momentální únavě.

Jinak vím, že nejlepší je, pokud si dopoledne pospí jen chvilku, to se stává, když spí v šátku po cestě domů ze cvičení, v šátku spí vždycky jen 30-40 min. Pak odpoledne nemá s usnutím problém.

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.10.10 21:55

Resim to same :palec: S tim rozdilem, ze vstavame kole 8h a spat chodimev 11h a pak ve 4h. Vecer pak kolem 21h. Tento tyden mi taky nechtel odpoledne usnout, tak jsem to zkusila-nedat ho dopoledne spat. Ale hrube se to nevyplatilo. V poledne u obeda sotva udrzel oci a v 6 vecer uz byl zraly na postylku. Navic zacal vstavat v 6 rano. Takze jsme se vratili k normalu.
Nedavno jsme resili problem s brzkym vstavanim. Nejak jsem nedavala vstavani v 6h, ale hlavne on sam byl nevyspaly a po hodine bdeni byl zraly na postel. Takze jsme zkusili pomalu posouvat vecerni spani. Driv chodival spat v 7, ted v 9, s tim se posouvaly i ostatni spanky. A zafungovalo to. Ted zacne byt rano tma, tak verim, ze i ten tvuj si da rict a bude vstavat dele.

kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 09.10.10 22:33

našemu je deset měsíců a spí už jednou denně,právě jsme to řešily nedávno taky,dřív chodíval v 11 a spal asi do 12.30 a odpo pak se mu chtělo až v 17-17.30 :zed: a pak večer by šel ve 23!Tak to jsem řekla,že to ani náhodou…

Ted je to tak,že cchodí těsně po obědě asi 12.30-13h.I když máme taky problémy,je ospalý už v 11,ale já se snažím vše možně ho něčím bavit atd…aby vydržel a někdyn to dokonce není potřeba a je celkem v pohodě :-) a spí asi do 14.30-15.h a večer chodí po 8. a spí celo noc do 7.30h Takhle nám to celkem vyhovuje.

Tak to vyzkoušej taky..

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.10 09:05
kecačka píše:
našemu je deset měsíců a spí už jednou denně,právě jsme to řešily nedávno taky,dřív chodíval v 11 a spal asi do 12.30 a odpo pak se mu chtělo až v 17-17.30 :zed: a pak večer by šel ve 23!Tak to jsem řekla,že to ani náhodou…

Ted je to tak,že cchodí těsně po obědě asi 12.30-13h.I když máme taky problémy,je ospalý už v 11,ale já se snažím vše možně ho něčím bavit atd…aby vydržel a někdyn to dokonce není potřeba a je celkem v pohodě :-) a spí asi do 14.30-15.h a večer chodí po 8. a spí celo noc do 7.30h Takhle nám to celkem vyhovuje.

Tak to vyzkoušej taky..

už takto je protivný okolo té desáté. Do 11ti bych to utáhla, ale do 12ti s obědem ne. Také bych musela přestat kamkoli dopoledne chodit, protože v kočárku a v šátku mě po 10té usne ihned po té, co ho tam dám.

Kdyby vstával jako tvůj syn v půl osmé, tak je o hodinu a půl poposunutý k tomu poledni blíž a s tím už by se dalo nějak pracovat. Měl by i z noci o tu hodinu a půl spánku k dobru.

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 10.10.10 10:05

Nějak se nám s tím roztrhl pytel. Mně prcek taky nechce dopo zabrat, posledních asi deset dnů jsem uspávala kolem 20-25 minut, před třemi dny dokonce 40 a pak taky spal obvyklou délku… Včera a dnes ale zase zabral ani ne za 10 minut. Já doufám, že to byl jen nějaký výstřelek a nic se nám nezmění :-? Jinak ho budu zatim uspavat i dyl, pokud usne nejak rozumne, cili tak do pul hodiny, dva spanky potrebuje a nevim, jak bych mu nastavila rezim jen s jednim treba nebo tak.

Jinak s tím buzením, já třeba mám pocit, že budím docela dost, hlavně odpolko, usne po druhé a nejpozději v půl paté ho budím, což je 5× v týdnu… Jenže ono to buzení - spí na balkoně, já jdu a otevřu trošičku razantněji balkonové dveře (nevržou ani nepraskají, to zas ne, zkrátka neotvírám ohleduplně opatrně, ale více méně normálně běžně) a on se jen z tohoto prosteho pohybu dveri proste vzbudi. Protahne se a je uplne v pohode, nasmatej, i kdyz byl vlastne vzbuzenej. Kdyz ho jdu obcas kontrolovat nebo upravit deku a oteviram balkon, nepohne se, ale kolem te pul pate ho to proste v pohode vzbudi.
Nekdy to delam i dopoledne, pokud si protahuje spani tak, ze by to nabouralo jidelni rezim a odpoledni usnuti. Opet s tím nemá sebemenši problém, opet se vzbudí jen otevrenim dveri.
Mozná mi vynadate, ze se deti nebudi, ale kdyz mu to nevadi, snasi to a po otevreni oci se hnedka smeje, tak si myslim, ze s tim problem nema.

Treba by to ten tvuj taky zvladl, kdybys ho budila, sama pises, ze mu dopo staci 40 minut.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.10 10:34

Ale jasně, já to takto dělám taky - spí taky na balkoně, tak jdu sundat prádlo a vzbudí ho to, pokud je dost vyspalý (což u tebe předpokládám taky - pokud spí od dvou do půl páté a vzbudí ho minimální pohyb). To samé se děje u nás v tom šátku - vzbudí se dřív, protože když se lehounce probere, tak ho hned zaujme okolní dění a kouká, když přidu na balkon, zaujmu ho já. Když tam nikdo není, tak ještě usne.
Stejně tak v pondělí a v pátek vstvává o 15 min dříve, než obvykle, protože jedou popeláři a budí se se slovy „kukakuka“ :roll: Jim snad zavolám, jestli nemůžou změnit trasu a přijet později. :cert:

Ale když mi usne ve 4 hodiny, tak by to bylo na buzení po půl hodině a to je ještě totálně tuhý a budit bych musela fakt radikálně, třesením.

Také doufám, že je to přechodné. Už jsem to poslední 2 měsíce párkrát řešila. Ale jednou ta změna přijde. A já mám neblahé tušení, že to pořád bude o tom, že si nebude ubírat dopolední spánek a přesouvat ho na spánek poobědový, ale dopo bude pořád vyžadovat a odpoledne už neusne.

kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 10.10.10 15:38
neczuz píše:
kecačka píše:

Tak to vyzkoušej taky..

už takto je protivný okolo té desáté. Do 11ti bych to utáhla, ale do 12ti s obědem ne. Také bych musela přestat kamkoli dopoledne chodit, protože v kočárku a v šátku mě po 10té usne ihned po té, co ho tam dám.

Kdyby vstával jako tvůj syn v půl osmé, tak je o hodinu a půl poposunutý k tomu poledni blíž a s tím už by se dalo nějak pracovat. Měl by i z noci o tu hodinu a půl spánku k dobru.

jo,máš pravdu,náš vstává v později,kdyby v šest jako tvůj tak bych byla taky bezradná… :-(

Watsonek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.10 16:55

No náš mladej je na tom ted tak, že jsme ranní spaní protáhli asi o půl hodky, víc to fakty nešlo, byl protivnej, přetaženej a tím jak přetaženej tak zabral s fňukáním a paradoxně se o to dřív vzbudil - protivnej. Ale tu půlhodku zvláda v poho. Takže je to tak, že usne okolo půl jedenáctý a budí se o půl jedný v jednu , někdy o půl druhý .. podle toho, jestli se posrandí nebo ne. Když se vzbudí kolem půl jedný tak je jasný, že bude spát i odpoledne po prochajdě ..obvykle mezi půl čtvrtou a čtvrtou ..to ho nechám tak hodku v klidu a pak jdu začít dělat provozní hluk .. teda netluču mu poklicema za hlavou atd .. ale normálně pustím pračku, myčku, když něco potřebuju v ložnici tak si pro to dojdu - jasně nedělám záměrně hluk ale normálně jdu vezmu věc, otevřu zavřu dveře .. a on se těma hlukama a zvukama pomalu a postupně tak nějak rozebere a probere. To probrání - šetrný -provozem je nutný u nás proto, že kdyby spal dýl, tak nám ještě okolo devátý večer skáče obrazně i prakticky po hlavě, klid žádnej a hlavně čím později večer usne tím dřív se ráno vzbudí, což nechápu, ale má to tak.
Když vstane okolo půl druhý tak už ho odpol nedávám ale vykoupem v šest a o půl sedmé spí . A ráno kupodivu spí dýl než obvykle. Čili podle mě se nedá dítě naregulovat na spaní odpol, aspon v roce je teda malej ale spíš bud to spaní vynechat nebo mu odpol nechat klidnou hodinku a pak ho postupně nenásilně probudit aby usnul večer.

Watsonek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.10 17:15

Tady jsem našla docela zajímavej článek o tom dvojím spaní u batolat atd .. jestli se Ti bude chtít tak jukni. http://www.maminkam.cz/…12-18-mesicu

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 14.10.10 20:24

Nevím, jestli poradím, ale napíšu, jak to máme my. Vstáváme teda brzy- okolo šesté (je schopná vstávat i dřív) a jde spát jednou denně okolo desáté, nebo jedenácté. Spí přes poledne a večer zalehne v sedm. Nastavila si to tak sama. Čas uložení dopoledne je závislé na tom, v kolik vstane ráno.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >