Jak překonat problém ve vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 12:19
Jak překonat problém ve vztahu

Ahoj, jdu si pro radu. S přítelem jsme se dostali do takové slepé uličky…jsme spolu 3 a půl roku. Měli jsme problémy, dost jsme se hádali, na mě toho bylo hodně ve škole, v práci, doma s rodiči atd., on měl taky těžší období. Nějak jsme to preklenuli, zdálo se mi, že už je všechno relativně v pohodě, jeli jsme na bezva dovolenou, akorát jsem pak omylem zjistila, že si píše dost zvláštní věci s nějakou holkou, tak jsem se na to v klidu zeptala a dozvěděla jsem se, že to trvá od toho našeho blbýho období a že se do ní zakoukal a že to nedokáže ukoncit, neunesla jsem to a rozešla jsem se s ním. Měla jsem jasno, že už je to konec, ale on asi za měsíc přišel s tím, že mě má strašně rád, že jsem jediná s kým si dokáže představit život a že si s ní přestal psát a i v hlavě to zkusí ukončit. Miluju ho, takže jsem podlehla. No jenže od té doby já pořád musím myslet na to, jestli na ni pořád mysli, nefunguje nám to ani v posteli, protože já myslím na to, jestli by se mu to víc nelíbilo s ní, když se někde zdrží, tak mě nahloda takovej cervicek a když pak přijede, tak na něj strašně vyletim, všechno mu znova vyctu a pak se úplně složit a třeba celý den nejsem schopna přestat brečet, mám pocit, že na mě všechno padá, kamkoliv se podívám, mám pocit, jakoby tam s náma žila ona.. Pak, když se nic neděje, tak je nám zase dobře, třeba 3 týdny je všechno úplně v klidu a pak se to zase takhle pokazí… Nevím, jak to vyřešit, nechci mu pořád dokola dávat důvod, proč by bylo lepší být s jinou, chci být taková, aby jinou neměl důvod chtít, ale strašně to bolí a úplně mě to ovládá. Pořadí někdo, má někdo zkušenost, co s tím? :(
Omlouvám se za anonym, je mi nepříjemný někomu cizímu vyprávět podrobnosti o našem vztahu, ale potřebuju radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1263 příspěvků 12.01.19 12:23

Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že to fungovat nebude, ony celkově slepované vztahy moc nefungují.
Navíc když ti řekl, že se pokusí na ni zapomenout, neměl to vyřešené a kdo ví, jestli to řešit vůbec chce…

Martha03
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 12.01.19 12:24

Ahoj. Podle mě, pokud to nedokážeš překonat bude lepší to ukončit. Máš snížené sebevědomí tím, že myslíš na to co by si zasloužil on, ale nemyslíš na to co by jsi si zasloužila ty. Do budoucna mu nebudeš věřit a to je cesta do pekel, ztracené roky s někým jiným kdo by si tě opravdu vážil. I když je to těžké, miluješ ho, sama pro sebe odejdi a zkus začít někde jinde.

Rachel_cz
Nováček 6 příspěvků 12.01.19 12:27

Nemám naštěstí vl. zkušenost, ale ve svém okolí vidím, že slepované vztahy nikdy nefungují…

Xmichaelah
Stálice 83 příspěvků 12.01.19 12:28

A ono to fungovat muze, ale ty nove zacatky jsou tezke… ty nehledej chyby u sebe, proste zij, uzivej si to a ono to nejak dopadne :) maximalne to nedas a ukoncis to.. nejde o zivot, je to jenom chlap.. z my zkusenosti, tohle obdobi trvalo cca pul roku, nez jsem to v ty hlave zchroupala a zacala jsem fungovat uplne jinak.. vztah mame po tyhle s…uplne v poradku a mnohem hezci nez byl… nejak vic si toho vazime :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 12:35

No je to půl roku zpět, kdy mi řekl, že to zkusí skončit, když jsme se dneska zase dostali k tomuhle rozhovoru, řekl, že už na ní v podstatě zapomněl, že má jasno, že chce mě, že jsem jediná a že chce být se mnou až do konce… Já upřímně vím, že nejlepší by bylo to ukončit, ale já to nedokážu, miluju ho a taky se asi bojím být sama.. Prostě bych se z toho ještě chtěla nějak vyhrabat a zkusit to zvládnout..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 12:42

@Xmichaelah taky mi právě přijde, že když já nemám tenhle citovej výkyv, tak to je mezi námi mnohem hezčí, jsme spolu víc času, děláme spolu víc věcí, takže bych to chtěla ještě zachránit.. Hlavně já jsem vždycky byla hodně úzkostna a všechno si strašně brala.. Ať už šlo o hádky mezi rodiči, když o mě někdo něco někde řekl, když jsem se s někým pohadala.. Prostě vždycky mi trvalo strašně dlouho to všechno vstřebat a vyrovnat se s tím a co mám Ha, je to ještě horší.. A asi víc než ten vztah mě teď trápí to, jak mě to úplně ochromi a já nedokážu nic, to bych potřebovala vyřešit

Bebuše
Echt Kelišová 7963 příspěvků 12.01.19 12:59

To si ale musíš srovnat sama v sobě. Asi bych si řekla, že ukončit to můžu vždycky a brala to trošku nezávazně, užívala si života a ono to prostě nějak dopadne. Pokud se budeš užírat, konec je nevyhnutelný, to nakonec nedá nikdo:D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 13:04

@Bebuše no já právě vím, že ten problém je teď hlavně ve mně, ať udělal co udělal, teď se snaží a teď dělám dusno já.. No brát to nezávazně mi vydrželo asi 3 měsíce :think: já teď na něj dost tlacim, nestačí mi to, že mi říká, že mě má porad stejně rád a chce se mnou být, chci pořád ujistovat, že to tak doopravdy je a to vím, že pro něj asi je věc, kterou dlouhodobě nezvládne a dotlacim ho nějaký další takový blbosti… Ale jsem bezradna a nevím, co dělat

nostress
Extra třída :D 14001 příspěvků 12.01.19 13:36
@Anonymní píše:
@Bebuše no já právě vím, že ten problém je teď hlavně ve mně, ať udělal co udělal, teď se snaží a teď dělám dusno já.. No brát to nezávazně mi vydrželo asi 3 měsíce :think: já teď na něj dost tlacim, nestačí mi to, že mi říká, že mě má porad stejně rád a chce se mnou být, chci pořád ujistovat, že to tak doopravdy je a to vím, že pro něj asi je věc, kterou dlouhodobě nezvládne a dotlacim ho nějaký další takový blbosti… Ale jsem bezradna a nevím, co dělat

Chápu, že tě jeho emoční nevěra velmi zranila. ALE pokud jste se rozhodli, že tomu dáte ještě šanci, on to s ní ukončil, snaží se, a ty to nedokážeš zpracovat v sobě, pak ho svým chováním vlastně vháníš opět do náruče nějaké jiné dívky, která bude pohodová, a bude mu s ní dobře.Jestli ho miluješ, a je to kluk, který opravdu za to stojí, pak musíte udělat prostě tlustou čáru, a začít od nuly, a jinak, třeba i za pomoci odborníka.Neustálé výčitky jsou metla každého vztahu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 13:46
@nostress píše:
Chápu, že tě jeho emoční nevěra velmi zranila. ALE pokud jste se rozhodli, že tomu dáte ještě šanci, on to s ní ukončil, snaží se, a ty to nedokážeš zpracovat v sobě, pak ho svým chováním vlastně vháníš opět do náruče nějaké jiné dívky, která bude pohodová, a bude mu s ní dobře.Jestli ho miluješ, a je to kluk, který opravdu za to stojí, pak musíte udělat prostě tlustou čáru, a začít od nuly, a jinak, třeba i za pomoci odborníka.Neustálé výčitky jsou metla každého vztahu.

Já si uvědomuju, že tím, jak se teď chovám, mu akorát dávám důvod si fakt nějakou najít a proto to chci řešit, jenom nevím jak, nedokážu si jen tak říct, že to nechám být, emoce mě vždycky stejně preperou.. Proto mě napadlo, jestli to někdo neřešil, nemá na to nějakej fígl, nebo tak něco :)

e-Surfařka
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 12.01.19 13:56
@Anonymní píše:
@Xmichaelah taky mi právě přijde, že když já nemám tenhle citovej výkyv, tak to je mezi námi mnohem hezčí, jsme spolu víc času, děláme spolu víc věcí, takže bych to chtěla ještě zachránit.. Hlavně já jsem vždycky byla hodně úzkostna a všechno si strašně brala.. Ať už šlo o hádky mezi rodiči, když o mě někdo něco někde řekl, když jsem se s někým pohadala.. Prostě vždycky mi trvalo strašně dlouho to všechno vstřebat a vyrovnat se s tím a co mám Ha, je to ještě horší.. A asi víc než ten vztah mě teď trápí to, jak mě to úplně ochromi a já nedokážu nic, to bych potřebovala vyřešit

Teď jsem se musela úplně usmát,jak popisuješ tu úzkostlivost,jsem úplně stejná.Jak popisuješ ty hádky rodičů,úplně si vybavuju,jak jsem byla úplně rozhozená,když se někdy naši pohádali a vyloženě jsem trnula hrůzou,aby se náhodou nechtěli rozvést (proto ještě teď nesnášim ty argumenty pro odchod,že dítě vycítí nepohodu,šťastná matka,šťastný dítě,pokud neni fakt zásadní důvod.Zlatá občasná nepohoda proti pendlování mezi rodičema,dvěma domovům). Ale poradit moc nedokážu,nemáte děti,jste spolu relativně krátkou dobu a už tohle udělal. Sama nevim,jestli bych to se svojí stejnou povahou zkousla.Myslím,že bych se chovala úplně stejně. Na druhou stranu vim,že život s člověkem s takovouhle povahou neni jednoduchej. Manžel ví,že mi nesmí dávat důvody k nejistotě, chová se ke mně hezky.Jinak by asi taky zažil teror :mrgreen:

nostress
Extra třída :D 14001 příspěvků 12.01.19 14:19
@Anonymní píše:
Já si uvědomuju, že tím, jak se teď chovám, mu akorát dávám důvod si fakt nějakou najít a proto to chci řešit, jenom nevím jak, nedokážu si jen tak říct, že to nechám být, emoce mě vždycky stejně preperou.. Proto mě napadlo, jestli to někdo neřešil, nemá na to nějakej fígl, nebo tak něco :)

Jediný fígl je prostě odpustit, a už to nevytahovat. A jak jsem už psala, třeba za pomoci odborníka. Možná by ti pomohl nějaký solidní psycholog. :think:

Xmichaelah
Stálice 83 příspěvků 12.01.19 14:35

No ja tomu rozumim, jsem stejna, nebo spis byla, za pomoci dobreho psychoterapeuta se po tom ze me stala relativne odolna osoba :) ale chodila jsem asi rok a pul… a zrovna vcera jsem si rikala, jak jsem vlastne rada, ze se to tehda vsechno stalo… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 14:55

No nějaký psychoterapeut asi bude jediným řešením, už párkrát jsem se takhle složila a i když jsem se z toho vždycky nějak vyhrabala, tak se to ve mně všechno strada, nemůžu se hnout z místa.. Strašně mě štve, že všechno musím řešit pořád dokola, ať už s ním nebo sama v sobě, nedokážu udělat tlustou čáru.. A nejhorší na tom je to, jak mě to pořád pronásleduje a ubírá mi to sílu. Možná že kdybych si všechno tak moc nebrala, tak se to vůbec nestalo a mohli jsme být šťastní. Nechci ho nijak obhajovat, ale z velké části jsem tomu pomohla i já sama tím, jak jsem si brala věci kolem mě a pak jsem to ventilovala přes něj.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká klinika v kampani až příliš vyretušovala Bílou a Krainovou, je to ještě etické?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >