Jak přemluvit manžela

Anonymní
30.9.20 13:16

Jak přemluvit manžela

Zdravím,

prosím o pomoc. Stala se nám taková situace..Máme jedno dítě a už dlouho hledáme vlastní bydlení. Vybrali jsme byt v centru města, sice všechno úplně blízko (MHD, obchody,.. - hrozně důležité pro manžela), ale nemyslím, že je to úplně ideál pro dítě (z domu hned na silnici..), ale oba jsme souhlasili, že to vezmem. Už začínáme řešit hypo.
Jenomže. Teď se objevil nový projekt (krásně byty v zeleni) - taky ve městě, je menší (pro manžela nejede vlak přes byt pod 70 m2) a levnější, ale trochu bokem od největších sídlišť. Ideál pro dítě (šlo by tam všechno), kolem parky, louka, sportoviště. Na tramvaj asi 10 minut pěšky.
Jenomže co teď? Manžel opakuje, že už na tamtom bytu jsme se domluvili, což je opravdu pravda, ale já když vidím tohle..úplně ideál pro dítě, přitom ve městě.

Nenapadají vás nějaké argumenty, jak manžela přesvědčit? Když to vidím, už se mi do té betonové zástavby tolik nechce. :(

Děkuju.
Omlouvám se za anonym, nechci, aby mě někdo poznal.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.9.20 13:21
@Anonymní píše:
Zdravím,

prosím o pomoc. Stala se nám taková situace..Máme jedno dítě a už dlouho hledáme vlastní bydlení. Vybrali jsme byt v centru města, sice všechno úplně blízko (MHD, obchody,.. - hrozně důležité pro manžela), ale nemyslím, že je to úplně ideál pro dítě (z domu hned na silnici..), ale oba jsme souhlasili, že to vezmem. Už začínáme řešit hypo.
Jenomže. Teď se objevil nový projekt (krásně byty v zeleni) - taky ve městě, je menší (pro manžela nejede vlak přes byt pod 70 m2) a levnější, ale trochu bokem od největších sídlišť. Ideál pro dítě (šlo by tam všechno), kolem parky, louka, sportoviště. Na tramvaj asi 10 minut pěšky.
Jenomže co teď? Manžel opakuje, že už na tamtom bytu jsme se domluvili, což je opravdu pravda, ale já když vidím tohle..úplně ideál pro dítě, přitom ve městě.

Nenapadají vás nějaké argumenty, jak manžela přesvědčit? Když to vidím, už se mi do té betonové zástavby tolik nechce. :(

Děkuju.

A co by se stalo kdyby tě někdo poznal?
Třeba google té už stejně zná i zevnitř…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 13:22

Promiň, ale musím se zastat tvého manžela!! Pokud máte domluvu na jednom bytu, zase to měnit :nevim: Když ti na to kývne, za měsíc se ti zase začne líbit něco jiného a tak to půjde pořád dál… Omlouvám se, ale manželovi rozumím :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
3864
30.9.20 13:23

No tak manžel vybírá, co se líbí jemu. Za sebe bych obhajovala potřeby všech členů rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
30.9.20 13:23

Tak jaký větší argument může být než, že by to pro vás s dítětem bylo mnohem vhodnější? :think: Manžel by měl dát do postranní svoji pohodlnost (nemusí mít všechno hned u baráku) a vyjít ti vstříc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18695
30.9.20 13:24

Chapu te, ale treba osobne bych taky nesla do bytu pod 70m, jestli planujete dalsi dite do budoucna, tak budete jak sardinky. Nemas namysli takove ty novostavby jak se ted vsude stavi? To jsou hrozne malinke bytecky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15832
30.9.20 13:25
@Anonymní píše:
Zdravím,

Děkuju.

když budeš přemlouvat, naruší to váš vztah…znamená to, že do budoucna pro tebe jakýkoliv dohody nejsou svatý…když s někým podepíšeš smlouvu, třeba na koupi auta, a on za tebou za měsíc přijde, že by chtěl dvojnásobnou kupní cenu, co bys mu řekla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
30.9.20 13:29

Jsou v tom místě, kde se ti líbí byt, kromě louky a parků taky školy, obchody, kroužky? To mi přijde mnohem důležitější. Vy už máte dítě? Jak je staré? Pokud už chodí do školy, muselo by opustit školu a kamarády? 10 minut na tramvaj je celkem daleko a zvlášť pokud to není v zástavbě. Bude pak dítě chodit samo? Třeba i potmě v zimě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9522

Co si zkusit na papír hodit obě varianty a u nich plusy a mínusy. Následně každý bod rozebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5807

No pokud se manželovi nelíbí ten nový byt a tobě se zase nechce do toho, na kterém jste se původně dohodli, tak jako jediné fér řešení vidím hledat ještě něco třetího, na čem se shodnete oba :nevim: Ovšem pravda je, že a) už jste se na něčem dohodli a věci jsou v běhu, b) 70 m2 opravdu není mnoho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15058
30.9.20 13:30

Ideál pro dítě… To stavění dítěte na úroveň božstva nikomu neprospěje. Bydlet tam budete hlavně vy, dospělí. Budete chodit nakupovat, jezdit do práce, chodit se bavit, sportovat. Nejdůležitější je, jak jste s tím spokojeni vy. Takže svůj pohled přehodnoť na pouze svůj, stále se přikláníš k menšímu bytu kde to je všude daleko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15832
30.9.20 13:30
@dedrichov píše:
No tak manžel vybírá, co se líbí jemu. Za sebe bych obhajovala potřeby všech členů rodiny.

ahá, tak u zakladatelky v rodině proběhla KOMUNIKACE, ten svatý grál a prvopočátek veškerého rodinného štěstí, výsledkem té K O M U N I K A C E je vznik společné DOHODY, ale najednou je vše úplně jinak a zakladatelka počíná vysírat, že dohoda se už najednou nelíbi, taková ženská si zasluhuje kopnout do P R D E L E :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
30.9.20 13:31

TY ses zamilovala do jiné možnosti
navíc nové a voňavé a v lepší lokalitě
sice menší, ale asi ne o tolik?
HELE - bydlím v centru a je to hell :cert: bez chalupy bych to nedala..
dej na INTUICI (mmch.dnes zde nové téma a přesně mi na tebe přilehlo)
nestěhuj se někam, kam nechceš a ještě k tomu obr-závazek hypo..
sedni si s mužem, jste dva a máte právo hlasování 50:50.. já Osobně za mne ti plně rozumím a volila bych tu novostavbu bokem, bude to tam krásné :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15832
30.9.20 13:31
@Michelle_M píše:
No pokud se manželovi nelíbí ten nový byt a tobě se zase nechce do toho, na kterém jste se původně dohodli, tak jako jediné fér řešení vidím hledat ještě něco třetího, na čem se shodnete oba :nevim: Ovšem pravda je, že a) už jste se na něčem dohodli a věci jsou v běhu, b) 70 m2 opravdu není mnoho…

ale oni se již shodli, takže není třeba hledat něco třetí, jen zakladatelka změnila názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15832
30.9.20 13:32
@Lucy75 píše:
TY ses zamilovala do jiné možnosti
navíc nové a voňavé a v lepší lokalitě
sice menší, ale asi ne o tolik?
HELE - bydlím v centru a je to hell :cert: bez chalupy bych to nedala..
dej na INTUICI (mmch.dnes zde nové téma a přesně mi na tebe přilehlo)
nestěhuj se někam, kam nechceš a ještě k tomu obr-závazek hypo..
sedni si s mužem, jste dva a máte právo hlasování 50:50.. já Osobně za mne ti plně rozumím a volila bych tu novostavbu bokem, bude to tam krásné :srdce:

již se hlasovalo, dohoda je již uzavřená a „podepsaná“, nemůžou donekonečna hlasovat znova, když zakladatelce něco přeletí přes nosánek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama