Jak přestat žárlit?

Anonymní
5.1.20 18:52

Jak přestat žárlit?

Ahoj holky,

prosím o radu, už jsem zoufalá a zároveň se stydím..
Jsem v 5. měsíci těhu, na rizikovém, takže doma. A strašně žárlím. Snažím se to moc nedávat najevo a nedělat dusno, ale když jde manžel někam ven do hospody, hrozně mě to štve. Hlavně to, že mě nechá doma samotnou, mám pocit, že jsou pro něj přednější cizí lidi, než já a pak taky vím, že on mě má jistou, vždycky jsem doma, když přijde. Nejradši bych byla, aby byl se mnou večer doma, vždyť ani já nikam nemůžu na rizikovce chodit do hospody. :nevim:

Vím, že se mnou hodně šijou hormony, potřebuju poradit jak to celé zvládnout. Nechci zbytečně stresovat sebe, ani miminko.

Děkuju! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6392
5.1.20 18:57

Zkus si vzdycky pripomenout, ze cim vic budes delat sceny (kdybys s tim zacala) a zakazovat mu to, tim vic bude utikat. A najdi si neco, co te bavi a s nim to nejde (ja mam treba nablbly serialy na Nove, manzel to nenavidi, ale kdyz je na treninku nebo na nocni, udelam si neco dobryho a cumim :D). A pak - zkus se s nim dohodnout na nejakym spravedlivym rezimu, aby travil cas i s tebou doma. A snaz se udrzet na pameti, ze to je docasny stav (i kdyz po porodu to nebude o moc lepsi s tim, aby ses taky nekam dostala) a ze s tebou hlavne mavaji hormony. Ty jsi mama jeho prcka, jsi pro nej dulezita a to ze jde pryc na tom nic nemeni! Drz se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18071
5.1.20 19:45

A jak často chodi, ze ti to vadi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 19:50

@sakota
Děkuju za podporu! :srdce:
Já vím, máš pravdu. Mě spíš štve, že on cítí jak moc na něm visím, ale dělat se „vzácná“ je teď docela těžký. :(

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 19:51

@Eemii
Ahoj,
nechodí moc často, někdy jednou za dva týdny, někdy i míň. Ale zkrátka já se s tím ve svojí hlavě nějak nedokážu poprat a nastavit si to, abych s tím byla OK. :(

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
6392
5.1.20 20:29
@Anonymní píše:
@sakota
Děkuju za podporu! :srdce:
Já vím, máš pravdu. Mě spíš štve, že on cítí jak moc na něm visím, ale dělat se „vzácná“ je teď docela těžký. :(Zakl.

Vzácná se uděláš tím, že ti bude jedno, že jde. Dej najevo, že se zabavíš i sama, popřej mu hezkou zábavu. Ocení to, i když to třeba nedá najevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 21:01

@sakota
Ty jo, to je pěkná výzva. :D No, nic moc jiného mi ale nezbývá.

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 21:38

Neboj mam doma to same.. Jsem zarliva, ale asi ne nejak extremne. Ale mam spis neustale pocity litosti a toho, ze na me chlap kasle. No uz se tesim az toto obdobi bude za mnou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
117
5.1.20 23:26

Ty jo jednou za dva tydny nekdy ani to ne, ale to je co se tyce chozeni do hospody vzornej chlap :) tedy pokud nepije doma a jinak se ti venuje? Ber to tak, ze on bude otcem, pokud jeste novopecenym tak se potrebuje taky odreagovat aspon parkrat do mesice aspon na chvili na par piv, dvakrat do mesice mu to doprej :) pokud nechodi domu naprany jak doga :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 09:36
@Anonymní píše:
Neboj mam doma to same.. Jsem zarliva, ale asi ne nejak extremne. Ale mam spis neustale pocity litosti a toho, ze na me chlap kasle. No uz se tesim az toto obdobi bude za mnou :hug:

Absolutne te chapu, taky je mi to lito, ale je pravda co psala pani v prvnim prispevku, ze zakazovat jim to by bylo kontraproduktivni..
Musime vydrzet. :hug:

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 09:50

@Corttez Ja vim, ze to neni moc casto, doma nepije. Ale zkratka me to stve, zarlim a hlavne mi vadi, ze vidim, ze uz me vnima jako samozrejmost. Driv mne nosil obcas kytku, vymyslel nejakou aktivitu, ted uz vubec. :(

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
117
6.1.20 11:48
@Anonymní píše:
@Corttez Ja vim, ze to neni moc casto, doma nepije. Ale zkratka me to stve, zarlim a hlavne mi vadi, ze vidim, ze uz me vnima jako samozrejmost. Driv mne nosil obcas kytku, vymyslel nejakou aktivitu, ted uz vubec. :(Zakl.

Tak jo ja ti jako chlap nastinim nejak nase mysleni. Nekdy kdyz mas dojem, ze se uz nesnazime a bereme te jako samozrejmost takje to vetsinou ze dvou duvodu. Ten prvni je ten, ze zijeme v domeni, ze jsi spokojena vsechno funguje tak v normalu a tudiz nam nedochazi, ze by jsi potrebovala vice pozornosti. Druhy pripad je ten, ze se citime byt taky zanedbavani tudiz prestavame mit snahu vas zeny taky hyckat a opecovavat. A ted jak u toho ven a dosahnout toho co chces? Povim ti co by zafungovalo na me. Potreboval aby sis se mnou o tom promluvila. My chlapi v tomhle fungujeme jinak vis, kdyz neco chceme tak si o to proste rekneme necekame, ze to nejak vycitis sama. Proste to tak mame, proto kdyz ti neco chybi a chces tak se neboj a rekni si o to, vetsinou to dostanes, to je obecne problem vas zen, ze doufate ze pokazde budeme sami od sebe vedet jak se citite a co potrebujete. Ale ted zalezi s jakym pristupem za nama prijdes, pokud nam to zacnes vycitat a stekat po nas a davat nam priklady svych kamaradek jak se o ne chlapi staraji atd tak s tim moc nepochodis. Na me osobne by zabralo to kdyby ses vecer ke me pritulila na gauc objala me, a zavzpominala na ty casy jak jsi byla zahrnovana laskou a jak si i ted stastna ze me mas, ze by jsi se rada do nekterych chvil chtela vratit :) proste toho chlapa obmekcis a pripomenes mu vse co jste zazily a das mi na jevo, ze jsi porad s nim stastna a taky mu nastinis, ze ti chybi nektere ty malickosti. Pokud ma rozum a duvtip a zalezi mu na tobe tak to rozohodne bude mit vysledek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
6.1.20 13:54

Vím, že je to teď pro tebe těžké, ale zkus mu to přát, že se může odreagovat. Čeká vás krásné, ale taky náročné období. Myslím si, že až budete mít miminko, že ti bude víc pomáhat a těšit se z něj. A až bude miminko větší, tak ho můžeš nechat tatínkovi na hlídání a jít zase pro změnu s kámoškama :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 15:20

Řekněte mi, holky,

zlepšuje se tohle po narození dítěte? Myslím tím, jestli vaši chlapi se pak „drží“ víc doma? Nebo to zůstalo stejné? :D

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
11
7.1.20 09:42

Beruško to je individuální. Od kamarádek znám případy, kdy chlap z domu vyloženě utíká, pač je tam najednou „rušivý element“. Ale myslím, že většina chlapů si svoje děťátko chce užívat stejně jako maminka a chce být ženě potřebný. U mě - čím děcko roste, tím víc si to užívá :) A uvědom si, že i pro něj je to velikánská změna a je dobré mít něco, čím se člověk může odreagovat. Píšeš, že chodí i méně než za 2 týdny, to je super, že tak málo. Brala bych to tak, že si rád jde někam vyčistit hlavu a zase se k tobě rád vrátí a o to víc, když to nebudeš řešit. Když si na rizikovém, tak to asi večer nikam chodit nebudeš, ale co si třeba na ten den pozvat na návštěvu nějakou kámošku? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama