Jak přežít dny s tchýní

Anonymní
29.5.18 09:23

jak přežít dny s tchýní

Dobrý den,

mám doma tchýni, už 5. den a jsme z ní už vyřízená, už to ani nedokážu skrývat, nevím co s tím..nechci být na ni zlá, ale mám na ni averzi, jen na mě promluví a nejraději bych ji zabalila a poslala domů..měla přijet na týden a samozřejmě tu bude dva a to kdoví, zda si to neprodlouží..manželovi to nevadí, jelikož je pořád v práci, když tu byla posledně 16 dní už ji poslal domů, mel ji dost, jenže ted chodí do práce ráno a a zpět až pozdě večer a nevídá ji, tak je celkem v poho, jenže já jsme s ní od 6 ráno do 8 večer a prostě ponorka, přitom je to hodná ženská, ale nejde s ní být v kuse x dmní po sobě..

Ona tu převzala domácnost, prostě myslí to dobře, že mi pomůže, ale já si prádlo umím vyprat sama, pověsit taky, naopak mě to baví, nemusím být pořád za zadkem dítěti, brala bych kdyby mi pomahla s malou )2 roky), vzala ji ven nebo se o ni starala doma, ale to ne, když jdu něco dělat, proč to děláš, já to udělám, ona je magor na uklid, uklízí pořád a vše, jenže doma mi vše přeorganizovává, 100× ji řeknu, nechto jak to máme a stjěn to udělá po svém, říkám, nemusíš tohle dělat já to udělám, člověk se s ní musí skoro poprat, aby doma mohl neco..a stejně má ke všemu milion řečí, ty to děláš takto jo? no to bys neměla, já to dělám tak a tak a je to tak lepší, pust já to udělám takhle, vy máte systém, to je hrozný..říkám, nechci, chci to takhle..jdu ven s malou, přijdu a je to předělané dle jejího, přestýlámi i postel! mamžel furt at nedělám dusno, že řešim blbosti, ale mě to prostě hrozně štve, cítim se doma jak na navštěve, bojim se neco nekam položit, položim skleničku na stůl, kdo sem dal tu skleničku?? dospělí a neumí po sobě uklidit, říkám, já z ní piju, je v ni voda, ona no tak si naliju z kohoutku, když mám žízen, se tu furt nekde válí skleničky, říkám je jen jedna a nevalí se, prostě ji tu mám, tyhle drobnosti, to je 150× za den, to by jednoho umořilo..

vaření s ní je horor, tohle nejí, tamto nejí, pak to zakončí, si to udelejte jak chcete já si dám banán, uarženě, jenže ona má problém se žlučníkem a nechce to přiznat, ale její strava je nemocniční, nemám problém se přizpůsobit, ale ona nesolí, nepoužívá česnek (chápu), ale že ani nesolí jídlo, dělala sekanou a bylo to jen maso a ovesné vločky, bez soli, to se nedá jíst, tak ji ríkám, at si uvaří dle sebe, ale že si uděláme my neco, protože to chci mit ochucené, tak demosntartivne nejí nic..

přijela dřív než měla, máme obj gauč nový, ted tu není, říkám, není na čem spát, přijed až za týden, to nevadí, mám karimatku a přijela, dala sjme ji deky pod sebe a tak, ale spí na zemi a pořád si stěžuje, ale rozhodla se ona, včera říká, tak budeš spát na zemi ty a já si lehnu do postele (jako ke mně), ale já nechci spát s tchýni v jedné posteli sakra! s ní se těžko vyjde, na procházku, když chce jít, večně nadává, m fouká, bdu mít zas nastydlé dutiny, odpo svítí sluníčko, taky špatně, pořád si stěžuje na něco, to nemluvím o výchově, malá špatně ji, zakazala jsme sladkosti, max doma neco pečené ke snídani, protože jinak b byla jeno cukru nic nechce..dávám malé obed a kouknu a ona ji dá piškoty, říkám, vždyt vidíš že ji nandavám jídlo a dáš ji piškoty a ona njn, stejně by nejedla, tohle sní..vše co malé zakážu, ji dovolí a pak mi říká, když mala chytne hysterák, že neco nemsí, njn, máte ji rozcapenou, musí mít mantinely??! vážně? uaa
3 dny říká, že upěče buchtu, nepletu se ji do toho, nemám už na to nervy, ale nepekla, tak jsme šla a že ji upeču, at je na snídani, přijde aříká, co děláš? říkám buchtu, ona aha, no..a začně radit, tohle tam nedávje, takhle to nedělej a ty dláš tuhle jo? no já bych ji upekla, říkám, že ji upeču, že v poho, taky ráda neco udělám a už je vedle mě, říkám, pohlídej malou, já to dodělám, ne..stojí jak generál u mě a říká co kam mám dát, jak pomalu zamíchat směs a malá leze na skřinku a bum..jelikož se nemá tam jít, jdu tam, utěšim malou, vrátím se a ona buchtu „dodělá“ dle svého, říkám, já tam tohle dát enchtěla a ona, bez toho by to nebylo dobrý, to dodělám, já už na to nemám nervy!!!

a furt na mě mluví, pořád mi vypráví o lidech co neznám anezajíma jí me, ještě ve stylu, tovíš, to monika, ty letos jedou už na druhou dovču no, to máš květen, to ještě pojedou v léte a v zimě na hory, njn, to je jiná sorta lidí než my, hrozěn každému závidí a pořád nám předhazuje, že nejsme bohatí, manžel ji k svátku matek poslal kytici a koš obrot a ani dík, jen jo, hezký to syn od renaty vzal ji do vyhlášené přažské restaurace, dal za jídlo a víno 5 tisíc korun! a to ji ještě v létě přispeje na dovolenou, njn, to má nekdo život, mrzí mě to kvůli manželovi, já na RD, hypo, jeden plat, tak ji dal co mohl jako gesto, taky ji mohl jen popřát nebo dát bonbošku..

halvně měleze na nervy jakdo všeho mluví a je jak kolovrátek, bavíme se s mužem jen spolu kam pojedeme příští rok na dovču, vybrali jsme řecko - kos a hotel, kde jsme už byli a byli naprosto spokojeni, hotel skvěláý pro dítě, je tam bazen přímo z terasy, takže přes poledne když malá usne, může se jeden koupat druhý být na terase a vědět, že malá ok a nemuset z pokoje..a vůbec, my tam chceme a pořád, proč tam, že ona by tam nejela, říkám, ty tam nejedeš a ona, no ale stejně a snaží se nám to zošklivit,,

já nevím, mám ji ráda, když ji vidim na jeden den a stačí, tyghle dloihé navštvy, ještě ve 2+1..
já jsme dost introvert a mám ráda klid, tady na mě pořád mluví, ptá se, neco říká, nekoho pomlouvá, pomlouvá moje kamarádky, no ta tvoje kamarádka, ta je taková nafouklá, není, přijde mi od pohledu taková, že si myslí, že je necovíc, ale není, to se pozná, obyčejná holka, říkám, je to fajn holka, znám ji 10 let a ona, hm..no je mi nesympatická, to přijde dnes na kafe, ne že ne? říkám ne a kdyby jo tak co, no nic no..ale rtadši nezvu, ona pak rýpe..
večer uspím dceru a už nevylejzám, říkám, že usnu většinou taky a třeba si čtu, já už na ni nemám večer náladu, protože pustit s ní film..furt do nej mluví, pak se ptá, jsi naštvaná, řeknu ne, ale že koukám, že je to potichu kvůli malé a že nesyším, stejně mluví dál, i když řeknu, že to chci vidět a slyšet, neumí mlčet..
dnes byla vzhůru od 4, kočka byla na kočkolitu, ona nemohla spát a slyším jak tu uklízí, bože..pak to zakončí v půl 5 že vezme vysavač!! chápete to, dcera vzhůru a ona se diví, že ji to vzbudí..

já vím, je to elaborát a stížnost na téma tchýne, ajen jsme to potřebovala dost ven, s manželem to řešit nechci a furt na ni nadávat, je to jeho máma..chci spíš upustit páru at mi neujedou nervy a nepošlu ji do..

je tasková povaha no, musím to tu s ní přežít..ale nevim jak těch dalších 9 dní!! máte nekdo podobnou tchýnku? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1217
29.5.18 09:30

No do rite, ty mas svatozar :palec: ja bych ji zabila uz davno. Priste nezvat na tak dlouho, pekne navsteva a nazdar :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
29.5.18 09:33

No tak to bych nezvládla. Vím o čem mluvis. Jsem taky introvert mám ráda svůj klid a kdyby se mi tu tchýně nastěhovala na 14 dní, tak bych se ja odtstehovala na těch 14 dní pryč, protože bych určitě bouchla. :zed: :cert: Přeji pevné nervy. :hug:

Příspěvek upraven 29.05.18 v 09:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
29.5.18 09:34

Naštěstí moje tchyně bydlí asi 700m od nás, takže k nám nechodí vůbec a já ji vidím tak jednou za 2 měsíce :lol: A možná to je ten důvod, proč ji mám ráda.

Já nechápu, proč k vám jezdí na 2 týdny 8o Pochopím občas víkend. Pro mě by byl aj víkend dlouho. Nenávidím návštěvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
29.5.18 09:37

A proč je u vás tak dlouho? má doma nějaký problém?
připomenout manželovi že ji minule taky poslal už domů, že on je celé dny v práci a nemusí s ní trávit čas. Že už to nedáváš..
Jinak když chce, nechala bych jí at si uklízí, vaří překládá…až odjede zase si to uděláš podle svého..být tebou ráno vypadnu na celý den ven s malou a vrátím se taky večer :mrgreen:
Jinak nezbývá než pouštět jedním uchem tam a druhým ven..Já už třeba kývu a dokázala jsem oddělit zvuk, už prostě toho člověka neslyším, jen kývu a druhý je spokojený.
Jídlo bych vařila pro vás samostatně a vůbec by mě nevadilo že se demonstrativně urazí, když musí jíst takové břečky které si vaří, neznamená že vy musíte taky. Převzala a dokončila ti buchtu? začla bych dělat další podle sebe…urazí se? fajn. aspon je chvíli klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
628
29.5.18 09:38

Celý jsem to teda nečetla, ale i začátek mi stačí, tohle bych nedala. Měla bys ji jasně postavit před fakt, že je na návštěvě ve TVOJÍ domácnosti a že ty si ta, která si to tam bude dělat po svým.
Já bych tohle se svou povahou fakt nedala, obdivuju tě a zaroven nechápu, že si to necháš líbit. Jsem ráda za mou budoucí tchýni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30229
29.5.18 09:42

Ona bydlí sama? pak bych pochopila tu potřebu se vypovídat, to je na budku. Ale jinak bych se asi snažila ji odstavit od té domácnosti. něco ji nech dělat, třeba to, co nerada, ( nevím, skládat ponožky, umýt kachličky nebo tak něco) a jinak spíš - prosím vás vezměte malou a jdete ven, ona si vás taky chce užít. Prostě nějak to přehrát, že vnučka ji chce mít jen pro sebe - a šla bych klidně i tak daleko, že bych je poslala třeba doc ukrárny. jednou dvakrát to malá přežije. Anebo na nákup. Anebo se domluv s manželem, at do háje přijde dřív domů a jdou s maminkou a malou třeba do kina. A skříně bych jí nedovolila uklízet nebo přerovnávat. A na dotaz.- kdo sem dal tu skleničku, bych řekla klidně já, vám to vadí? Mně ne, já ji potřebuju. Tohle je tvoje domácnost a ona by to měla respektovat. Já nevím, já se holek ptám, jestli chtějí pomoci. Ale ber to pořád tak, že ona ti to nedělá schválně, chce ti pomoci a už zapomněla, jak otravné je dělat pořád věci s děckem za zadkem. Tak ti bude uklízet. Prostě pořád jí říkej - vemte si raději malou, at se užijete. Klidně několikrát za den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28675
29.5.18 09:43
@Anonymní píše:
Dobrý den,

mám doma tchýni, už 5. den a jsme z ní už vyřízená, už to ani nedokážu skrývat, nevím co s tím..nechci být na ni zlá, ale mám na ni averzi, jen na mě promluví a nejraději bych ji zabalila a poslala domů..měla přijet na týden a samozřejmě tu bude dva a to kdoví, zda si to neprodlouží..manželovi to nevadí, jelikož je pořád v práci, když tu byla posledně 16 dní už ji poslal domů, mel ji dost, jenže ted chodí do práce ráno a a zpět až pozdě večer a nevídá ji, tak je celkem v poho, jenže já jsme s ní od 6 ráno do 8 večer a prostě ponorka, přitom je to hodná ženská, ale nejde s ní být v kuse x dmní po sobě..

Ona tu převzala domácnost, prostě myslí to dobře, že mi pomůže, ale já si prádlo umím vyprat sama, pověsit taky, naopak mě to baví, nemusím být pořád za zadkem dítěti, brala bych kdyby mi pomahla s malou )2 roky), vzala ji ven nebo se o ni starala doma, ale to ne, když jdu něco dělat, proč to děláš, já to udělám, ona je magor na uklid, uklízí pořád a vše, jenže doma mi vše přeorganizovává, 100× ji řeknu, nechto jak to máme a stjěn to udělá po svém, říkám, nemusíš tohle dělat já to udělám, člověk se s ní musí skoro poprat, aby doma mohl neco..a stejně má ke všemu milion řečí, ty to děláš takto jo? no to bys neměla, já to dělám tak a tak a je to tak lepší, pust já to udělám takhle, vy máte systém, to je hrozný..říkám, nechci, chci to takhle..jdu ven s malou, přijdu a je to předělané dle jejího, přestýlámi i postel! mamžel furt at nedělám dusno, že řešim blbosti, ale mě to prostě hrozně štve, cítim se doma jak na navštěve, bojim se neco nekam položit, položim skleničku na stůl, kdo sem dal tu skleničku?? dospělí a neumí po sobě uklidit, říkám, já z ní piju, je v ni voda, ona no tak si naliju z kohoutku, když mám žízen, se tu furt nekde válí skleničky, říkám je jen jedna a nevalí se, prostě ji tu mám, tyhle drobnosti, to je 150× za den, to by jednoho umořilo..

vaření s ní je horor, tohle nejí, tamto nejí, pak to zakončí, si to udelejte jak chcete já si dám banán, uarženě, jenže ona má problém se žlučníkem a nechce to přiznat, ale její strava je nemocniční, nemám problém se přizpůsobit, ale ona nesolí, nepoužívá česnek (chápu), ale že ani nesolí jídlo, dělala sekanou a bylo to jen maso a ovesné vločky, bez soli, to se nedá jíst, tak ji ríkám, at si uvaří dle sebe, ale že si uděláme my neco, protože to chci mit ochucené, tak demosntartivne nejí nic..

přijela dřív než měla, máme obj gauč nový, ted tu není, říkám, není na čem spát, přijed až za týden, to nevadí, mám karimatku a přijela, dala sjme ji deky pod sebe a tak, ale spí na zemi a pořád si stěžuje, ale rozhodla se ona, včera říká, tak budeš spát na zemi ty a já si lehnu do postele (jako ke mně), ale já nechci spát s tchýni v jedné posteli sakra! s ní se těžko vyjde, na procházku, když chce jít, večně nadává, m fouká, bdu mít zas nastydlé dutiny, odpo svítí sluníčko, taky špatně, pořád si stěžuje na něco, to nemluvím o výchově, malá špatně ji, zakazala jsme sladkosti, max doma neco pečené ke snídani, protože jinak b byla jeno cukru nic nechce..dávám malé obed a kouknu a ona ji dá piškoty, říkám, vždyt vidíš že ji nandavám jídlo a dáš ji piškoty a ona njn, stejně by nejedla, tohle sní..vše co malé zakážu, ji dovolí a pak mi říká, když mala chytne hysterák, že neco nemsí, njn, máte ji rozcapenou, musí mít mantinely??! vážně? uaa
3 dny říká, že upěče buchtu, nepletu se ji do toho, nemám už na to nervy, ale nepekla, tak jsme šla a že ji upeču, at je na snídani, přijde aříká, co děláš? říkám buchtu, ona aha, no..a začně radit, tohle tam nedávje, takhle to nedělej a ty dláš tuhle jo? no já bych ji upekla, říkám, že ji upeču, že v poho, taky ráda neco udělám a už je vedle mě, říkám, pohlídej malou, já to dodělám, ne..stojí jak generál u mě a říká co kam mám dát, jak pomalu zamíchat směs a malá leze na skřinku a bum..jelikož se nemá tam jít, jdu tam, utěšim malou, vrátím se a ona buchtu „dodělá“ dle svého, říkám, já tam tohle dát enchtěla a ona, bez toho by to nebylo dobrý, to dodělám, já už na to nemám nervy!!!

a furt na mě mluví, pořád mi vypráví o lidech co neznám anezajíma jí me, ještě ve stylu, tovíš, to monika, ty letos jedou už na druhou dovču no, to máš květen, to ještě pojedou v léte a v zimě na hory, njn, to je jiná sorta lidí než my, hrozěn každému závidí a pořád nám předhazuje, že nejsme bohatí, manžel ji k svátku matek poslal kytici a koš obrot a ani dík, jen jo, hezký to syn od renaty vzal ji do vyhlášené přažské restaurace, dal za jídlo a víno 5 tisíc korun! a to ji ještě v létě přispeje na dovolenou, njn, to má nekdo život, mrzí mě to kvůli manželovi, já na RD, hypo, jeden plat, tak ji dal co mohl jako gesto, taky ji mohl jen popřát nebo dát bonbošku..

halvně měleze na nervy jakdo všeho mluví a je jak kolovrátek, bavíme se s mužem jen spolu kam pojedeme příští rok na dovču, vybrali jsme řecko - kos a hotel, kde jsme už byli a byli naprosto spokojeni, hotel skvěláý pro dítě, je tam bazen přímo z terasy, takže přes poledne když malá usne, může se jeden koupat druhý být na terase a vědět, že malá ok a nemuset z pokoje..a vůbec, my tam chceme a pořád, proč tam, že ona by tam nejela, říkám, ty tam nejedeš a ona, no ale stejně a snaží se nám to zošklivit,,

já nevím, mám ji ráda, když ji vidim na jeden den a stačí, tyghle dloihé navštvy, ještě ve 2+1..
já jsme dost introvert a mám ráda klid, tady na mě pořád mluví, ptá se, neco říká, nekoho pomlouvá, pomlouvá moje kamarádky, no ta tvoje kamarádka, ta je taková nafouklá, není, přijde mi od pohledu taková, že si myslí, že je necovíc, ale není, to se pozná, obyčejná holka, říkám, je to fajn holka, znám ji 10 let a ona, hm..no je mi nesympatická, to přijde dnes na kafe, ne že ne? říkám ne a kdyby jo tak co, no nic no..ale rtadši nezvu, ona pak rýpe..
večer uspím dceru a už nevylejzám, říkám, že usnu většinou taky a třeba si čtu, já už na ni nemám večer náladu, protože pustit s ní film..furt do nej mluví, pak se ptá, jsi naštvaná, řeknu ne, ale že koukám, že je to potichu kvůli malé a že nesyším, stejně mluví dál, i když řeknu, že to chci vidět a slyšet, neumí mlčet..
dnes byla vzhůru od 4, kočka byla na kočkolitu, ona nemohla spát a slyším jak tu uklízí, bože..pak to zakončí v půl 5 že vezme vysavač!! chápete to, dcera vzhůru a ona se diví, že ji to vzbudí..

já vím, je to elaborát a stížnost na téma tchýne, ajen jsme to potřebovala dost ven, s manželem to řešit nechci a furt na ni nadávat, je to jeho máma..chci spíš upustit páru at mi neujedou nervy a nepošlu ji do..

je tasková povaha no, musím to tu s ní přežít..ale nevim jak těch dalších 9 dní!! máte nekdo podobnou tchýnku? :)

Proč nejezdí uklízecí návštěvy ke mně?
Proč? Proooč? :mrgreen: :cert:

Bych ji tak zaměstnala, že by odjela sama. Vyprat, pověsit, nežehlím, ale kdyby ona chtěla, nebráním se žádné iniciativě.

A kdyby se chtěla ještě víc, koupelnu vypucovat, do skříní bych ji nepustila, ale klidně by mohla vyložit všechny věci z linky, umýt police a naskládat. Trouby by si zasloužila vydrhnout.

Taky prádlo na zašití mi tam leží už pár kousků.

Jo, pošli ji k nám. :lol:

Příspěvek upraven 29.05.18 v 09:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
29.5.18 09:43

Zakladatelko, jsi svatá žena. Proč k vám tchýně jezdí na tak dlouho? To nikdo normální nedělá. Kdyby to dělala kvůli malé vnučce, chodila by s ní ráda ven, ne? Tomu nerozumím. Fakt nemůžeš manželovi říct, že to je dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 09:44

@levandule23 už moc právě ne, ale zas si říkám, že nechci rozbroje, že se urazí, demonstrativně odjede, manžel se naštve..ona bydlí daleko, na slovensku skoro u madarska..prpto vždy přijede na delší usek

• Citovat
  • Nahlásit
18707
29.5.18 09:48

Tohle bych brzo zabila ja úplně nesnasim kdyz mi nekdo kritizuje domácnost, vychovu, styl jakým co delam a ještě aby do toho celý den nezavrel hubu, kdyby se nechtela spakovat tak bych se spakovala ja a hned po snidani odchazela a vracela se vecer :mrgreen: ona bydli nejak hodne daleko ze se k vam nacpe na takovou dobu? Ja bych takle dlouhou navstevu nedala ani s vlastní mámou a to ji mam rada a mame dobre vztahy natoz pak d nekym kdo me od prvniho dne leze na nervy :lol: preji pevne nervy a at vam tech par dni rychle uteče :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.18 09:50

Já jsem tichá, slušná povaha. Může si povídat co chce, to je mi jedno. Ale jak by mi někdo chtěl organizovat domácnost, tak nastane veliké zle. Nejdříve bych jí slušně řekla, že tu není od toho, aby se starala o domácnost ale aby si užila vnučky, tak ať se spolu zabaví, klidně jim zaplatila nějaký výlet. Posléze už bych rázněji zdůraznila, že není slušné někomu sahat do práce, organizovat domácnost. :roll: Že je závistivá a pomluvačná bych neřešila; dokud se to netýká mých známých, které vlastně třeba ani nezná. To už bych se v tomto smyslu ohradila. Párkrát bych zdůraznila, že je věc každého, jak žije a jaké si to udělá. :nevim: Ale máte tedy velikou trpělivost. :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3718
29.5.18 09:57

Sedni si s ní a vysvětli ji jak se věci mají a ve vší vážnosti tak aby to pochopila. Ještě před tím ale informuj manžela ať o tom ví. Jestli bude mít kecy tak mu řekni ať si vezme týden dovolené, pokud chodí do práce dělá to proto, že ani on sám by to takto nedal. Já moc dobře vím jaké to je celý den mít za zadkem tchyni. Taky je moc hodná, ale po pár hodinách mi začne lézt na nervy, zejména proto, že ji chybí dar mlčení. Prostě třeba jen dvě minuty být z ticha. Vyřešila jsem to ale také rázně a rychle. Řekla jsem ji ze si ji moc vážím a děkuji za rady, vždy ji ráda uvidím atd… Ale u mě doma je u mě doma a bude dodržovat to co já dělám a kde co mám. Pokud chce něco udělat nejdříve se mě musí zeptat atd. Vše pochopila a i přesto že ji tu mám 3× týdne po 6-7 hodinách tak to zvládám. Mam sice hlavu jak pátrací balón, ona prostě neumí mlčet :) :D nicméně respektujeme se, ale cestu jsme si obě museli najít sami a taky si ujasnit jak budeme fungovat. Můj před ní taky utíká, chlapi většinou nejsou moc na tady ty věci a matky co mají třeba jen syny se prostě vykecavaji nám. Naštěstí má více dětí a všechny kluky takže my snachy si ji průběžně v týdnu stridame. Žije sama ale je to hodná ženská i když má svoje moresy ale nikdo není dokonalý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
29.5.18 09:59

To bych nedala. @Bábrdl to není špatný nápad, když se chce předvádět v domácnosti, tak jí naložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
29.5.18 10:00

Moje tchyně, když jednou v životě hlídala, tak skříně projela. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu