Reklama

Jak přežít těhotenství a nezbláznit se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 14:53
Jak přežít těhotenství a nezbláznit se?

Ahoj holky, jako asi dost uživatelek tu tak i já jsem těhotná. Ale přijde mi že já jediná beru to těhotenství tak trochu negativně. Jak to zvládáte aby jste byly ty šťastné těhule? Jak zvládnout chodit do práce i přes celodenní nevolnosti? Jak si poradit se zácpou? Jak nezabít partnera i všechny co se snaží do všeho kecat? Jak vydržet ty nekonečné 4 týdny do další kontroly? Jak přelstít věčnou unavenost a bolest břicha? Jak se smířit s tím že i chtěné dítě vám převrací život na ruby už v těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 23.01.17 14:58

Na nevolnosti jsou super zázvorová lízátka a vychlazená Cola. Na zácpu hodně vlákniny a švestkový kompot. Partnera zapoj do příprav, rady okolí s úsměvem odkyvej :mrgreen: a doporučuji knizky pro těhotné, kde se dočtetes den po dni co se právě s miminkem děje ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 23.01.17 14:59

To jsou hormony. A po porodu to neni o moc lepsi. Ale ten vysledek za to stoji.

xammy
Kecalka 445 příspěvků 23.01.17 15:02

Jo holka, neporadim, ale uklidnim te, ze v tom nejsi sama. Celodenni nevolnosti jsem mela 4 mesice, druhej trimestr ma byt nejlepsi a ja myslela, ze unavou padnu. Treti trimestr byl ve znameni tehotenske nespavosti, 1 - 2 hodinky, vic to neslo a k tomu vzhled vorvane. Do toho vseho jsem mela starsiho syna v prisernym obdobi vzdoru.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 23.01.17 15:07

No, neporadím ti jak chodit denně do práce ale všechny negativní pocity a hlavně stres přenášíš na dítě po celou dobu a hlavně na začátku.
Se zácpou ti poradí lékař či internet. Švestky, vláknina, určitě je toho hodně.
Partnerovi řekni co nechceš aby ti teď dělal a co tě vytáčí a prostě to nesmíš brát vážně :D skvěle se při tom trénuje sebekontrola a trpělivost.. máš to takovou přípravu na dítě.
Aby si vydržela ty 4 týdny tak stačí když nebudeš pořád kontrolovat dny a čas do další. Pak ti to ani nepřijde že to tak uteklo.
Chce to hodně odpočívat takže každou volnou chvilku a zapojit partnera taky trochu do domácnosti pokud je to možné.
Pokud bys měla možnost nepracovat tak bych do toho šla vzhledem k nevolnostem a únavě.
Nauč se myslet pozitivně a brát věci pozitivně. Ubližuješ jak sobě tak dítěti. Mrkni na oblečení, trochu se uvolni, mysli na pěkné věci.
Na gynekologii si vem fotku prcka a měj jí pořád u sebe, bude ti lépe :palec:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 23.01.17 15:07

Na nevolnost emesin, na zácpu švestkovej kompot, s chlapem komunikovat a zapojit ho (ten můj třeba každý večer mazal bříško proti striím, nádherný rituálek, později pak přidal i masáž hráze), okolí si vyslechni, odkývej a k srdci si vem jen to, co sama uznáš za vhodné a únava se kolem 15.-17.tt zlepší sama. Druhý trimest je super

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 23.01.17 15:10

Jsem na tom stejně. Potřetí těhotná, vymodlené dítě a je mi mizerně. Ten, kdo řekl, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy, byl podle mě pod vlivem halucinogenů. Ano, jsou ženy, které si to užívají, a já jim závidím, ale nepatřím k nim. Vím, že do konce čtvrtého měsíce budu mít deprese a každý den se snažím jen přežít. Výsledek stojí zato, to rozhodně. Jen se nenech deptat všeobecným přesvědčením, že by jsi měla být chodící reklama na štěstí. Mě se to nepovedlo ani při těhotenství po IVF. Na miminko se těším, jen mám někdy pocit, že bych se nejraději na dalších pár měsíců uvedla do zimního spánku :mrgreen: a probudila se až na porod. Teda po něm, stejně budu rodit císařem. Heslo je - VYDRŽET A PŘEŽÍT! Jsou to jen hormony…

Bara04
Kecalka 201 příspěvků 23.01.17 15:11

Nemusíš být šťastná a natěšená těhule… hele mě bylo hůř než půlce kámošek a líp než tý druhý půlce… přežila jsem a ony taky. Ale málokterá byla „šťastnou těhulí“. Je to prostě záhul…
vem to jako fakt. je ti blbě? možná to přejde…jsi unavená? spi. nepřemáhej se, na rady se usměj a nekomentuj…partner ať mlčí a pomáhá…
hlavně neměj pocit, že něco musíš, protože to tak někdo má nebo někde psali…
good luck :-)
ps; jsem teď podruhé ve 34tt a umírám :-))

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 23.01.17 15:19

@KatieAndLily Tak za mě, s tím přenášením stresu na dítě je to jen další hloupost, která nás matky ještě více stresuje. Pokud by to totiž mělo mít nějaký vliv tak moje dcerka bude uzlíček nervů. Místo toho je to nejusměvavější a nejspokojenější dítě v okolí. V prvním trimestru jsem měla jeden velký nervák a v tom třetím jsem zažila dokonce vydírání a stalking od bývalých nájemníků. Ne, stres opravdu nemá na dítě vliv.

Izie
Kelišová 6211 příspěvků 23.01.17 15:19

Nejsi v tom sama. Ani já neprožívám zrovna nejšťastnější období v životě. V prvním trimestru jsem měla šílenej strach, že to opět nedopadne, navíc šílený nevolnosti (15 kg dole za 2 měsíce a měsíční neschopenka), k tomu nespavost. Ve 2. trimestru jsem zase unavená a to vlastně pořád. Tak teď čekám co mi přinese 3. trimestr.
Chvíle štěstí zažívám během poraden, když vidím, jak se prcek hýbe nebo, když doma posloucháme :srdce:. Hrozně se na našeho andílka těšíme, ale už aby byl tady :pankac:

barca0140
Závislačka 2918 příspěvků 23.01.17 15:42

Taky asi hodně záleží na tom, jaké to těhotenství je. Mám kamarádku, která normálně fungovala v práci i mimo ní, všechny ty neduhy jako jsou nevolnosti, zácpy, únava apod..to ona nepoznala. Celé těhotenství jezdila s přítelem na výlety a nebýt jejího roustoucího břicha, člověk by ani neřekl, že je těhotná. Ale když to porovnám s ostatními vč. sebe, přijde mi, že to tak má 10% a zbytek trpí :mrgreen: U prvního těhotenství jsem se snažila normálně fungovat, nestresovat se a i přes neustálé nevolnosti brát vše s nadhledem a docela se mi to dařilo, až do 16tt, kdy mi odtekla plodová voda a já musela na ukončení. U druhého těhotenství jsem do 16tt jen zvracela, zhubla 5kg, měla stále zácpu, poprvé v životě zjistila jaké to je, mít hemeroidy a přísahala jsem, že těhotná už nikdy být nechci.Od 17tt jsem měla tvrdnutí břicha, což obnášelo první, zatím týdenní hospitalizaci.Pak byl měsíc jakž takž klid, říkala jsem si super, konečně začala ta příjemnější část těhotenství a naivně si myslela jak začnu chodit na těhu cvičení, procházky, nakupovat a zařizovat pro miminko apod..Nakonec jsem v 23tt skončila v Praze u Apolináře, kde mi od 24tt zastavovali porod a domů jsem se podívala až v 27tt.Pak v 32tt další zastavování porodu a hospitalizace, napíchnutí kortikoidů a propuštění v 34tt a za týden porod akutním císařem. Shrnuto, podtrženo - obě těhotenství katastrofa. Naštěstí to matička příroda zařídila tak, že nějakou dobu po porodu, jako by všechny ty živé vzpomínky z těhotenství, porodu a šestinedělí mozek odsunu někam hodně dozadu, jinak by asi hodně žen, zůstalo jenom u jednoho dítěte a větu, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím v životě ženy mohl vymyslet snad jenom chlap, protože jediný, co je na něm krásný je pocit, že ve vás roste nový život, který nadevše milujete, ale po fyzické a někdy i psychické stránce je to na zblbnutí..

Lada84
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 23.01.17 16:00

To me mrzi, ze to tak mate :( Protoze ja patrim mezi ty zeny, ktere muzou tvrdit, ze to pro ne je to nejlepsi obdobi v zivote a to jsem tehotna potreti :nevim: :kytka:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 23.01.17 16:05

@Janli Ano, dítě samozřejmě může být usměvavé a hravé. To je taky povahou :mrgreen: ale může to mít dopad na pozdější psychický vývoj, možné agresivní chování, deprese apod :nevim: zrovna psychologie mě zajímá tak si o tom ráda i něco zjistím :D
Já věřím v to že to na dítě vliv má a nechci mu tím nějak ztížit život a brát to na lehkou váhu :oops:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 23.01.17 16:15

@KatieAndLily Jenže pokud to neustále opakuješ a zdůrazňuješ nastávajícím maminkám tak tím děláš jen medvědí službu. Pokud už jsi totiž ve stresu, tak proto, že to způsobuje nějaká situace a té se vyhneš jen těžko. Žádná z nás není tibetský mnich, aby se dokázala přepnout ze stavu stresu do stavu nirvány. Pak se vyvolává jen další a horší stres, protože se ženská trápí tím, jak miminku strašně ubližuje. A dostává se do začarovaného kruhu. Takže tím - HLAVNĚ SE NESTRESUJ - se jen zadělává na další problémy. Každá z nás chce být co nejvíce v klidu, ale někdy to prostě nejde. A věř mi, že nikde ve svém okolí jsem si nevšimla, že by průběh těhotenství měl vliv na povahu dítěte! To je to samé jako s hláškou u snažilek - Hlavně na to nesmíš myslet! Každý tyhle rady myslí dobře, ale už mu nedochází, co vyvolávají.

Luciasek31
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 23.01.17 17:18

Jak píšou holky, ne všechny budoucí maminky jsou reklamy na štěstí. Po pěti letech se zadarilo a já otěhotněla. Od 5 tt začaly nevolnosti, jako. manažerka jsem byla v permanentním zápřahu. Blila jsem kudy jsem chodila ráno, odpoledne, večer v noci. Několikrát jsem omdlela z nízkého tlaku. Můj jídelníček byl rohlík s zerve a mandarinky. Říkala jsem si, že do 2 trimestru to zvladnu a pak si začnu užívat. Prace mi pomáhala na to nemyslet, protože nevolnosti trvaly do 26 tt ano skoro do sedmého měsíce. Kromě prace jsem jen spala, nic jiného nezvladala o víkendu třeba i 18 hodin. Teď se přidala zácpa a otoky. Natekaji mi ruce tak, že se mi ucpou karpály a já nemůžu hýbat od lokte az po prsty. Bolí me celá ruka a já nemůžu nic dělat. Bolesti kříže a stydké spony už je jen doplněk.
Ale to krásné je, když si povídám s bříškem a malá se hýbe. Můj přítel se o mě stará a miluji ho ještě víc než dřív. Můj pes mě hlídá bříško, zahřívá bolavá místa a mazli se neustále se mnou. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama