Reklama

Jak poznám, že jsem připravená na dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 18:22
Jak poznám, že jsem připravená na dítě?

Ahoj holky…
Nedávno jsem zakládala diskuzi o tom, že jsem přišla do jiného stavu. První den jsem byla v šoku, nebyla jsem si vůbec jistá, jestli se víc přikláním k tomu nechat si to nebo ne. Je to 3 dny, s partnerem se o tom neustále bavíme a nějak jsme došli k názoru, že si to necháme. Je pravda, že je to velká komplikace (studuji VŠ), mimčo jsme plánovali až později, ale jemu už táhne na 30 a vzal to úplně v pohodě (na můj vkus asi až moc). Zato já jsem od té doby uzlíček nervů. Na jednu stranu je tu ten mateřský pud, roste ve mě život. Ale tím všechny plusy končí a cítím se pod psa. Přijdu si moc mladá (je mi 20), studuju školu, která mě baví, s přítelem žijeme v Českých Budějovicích a moc se nám tu líbí. Vlastně mě ani netrápí to, že se o dítě nedovedu postarat, myslím dokonce, že budu dobrá máma. Spíš se bojím všech těch změn okolo - ať už vztahových nebo třeba stěhování… Věc se má totiž tak, že i teď jsem tu přes týden sama a přítel jezdí po montážích a vrací se ve čtvrtek večer. Na jednu stranu už jsme si tu k bytečku a všemu vypěstovali vztah, na druhou stranu tu nikoho nemám a nikdo nám tu nepomůže. Naopak, návrat do mého rodného bydliště by mi usnadnil začátky s mimčem, protože naši jsou nadšení a pomohli by jak by to šlo, ale zase bych tam byla nešťastná (mám s tím místem spojené opravdu špatné myšlenky a pocity, stačí jen mluvit o tom vrátit se a rozbrečím se). A teď babo raď…To je tedy spíš taková vedlejší otázka - co myslíte, že je lepší? Méně změn, v klidu, ale zase na to být sama? Nebo být v nervu, ale zase mít poblíž příbuzenstvo, které pomůže?
A co s těmi náladami? Jsou normální nebo to svědčí o mé duševní nepřipravnosti na dítě? Přijdu si hrozně, pár hodin jsem v pohodě a pak jsem schopná půl dne brečet partnerovi v náručí, že to nezvládnu. Přijde mi, že od té doby, co jsme se rozhodli pro mimčo, snad pořád přemýšlím nad tím, jestli by nebylo lepší nechat si ho vzít :nevim:
Všem, kdo to trpělivě dočetli, děkuju, a budu vděčná za každý příspěvek…Přeci jen je lepší vědět, že se někdy někdo třeba cítil podobně a zvládl to ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 22.01.17 18:27

Klid, to zvládneš. S tím stěhováním nevím, zůstala bych v Budějovicích, tam by chtěl žít každý.

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 18:37

@galantni jelenice Děkuju za uklidnění…My tady máme právě takový malý byteček, ani ne přímo bude v Budějovicích, a je tu blaze… Akorát teda já nemám řidičák, což taky právě beru jako komplikaci.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 18:39

A chlap si nemůže najít jinou práci, aby s váma trávil více času? A kde bydlí třeba tchyně? A máš aspoň nějaké kamarády v Budějicích? Pokud ne, tak bych asi hledala třeba při cvičeních pro těhotné, apod. Být úplně sama bez kamarádů skoro bez chlapa v cizím městě musí být dost na bednu :? Jinak já bydlím od mých rodičů 100 km, od tchánovců 40 km (tam se dá do budoucna počítat s hlídáním), ale chlap je aspoň každý den doma, zajde třeba nakoupit a tak.
Jinak z tvého příspěvku nedokážu posoudit, jestli jsi na dítě připravená. Spíš co váš vztah? Jak dlouho jste spolu? Dítě dokáže dobře prověřit vztah, přijdou stresové situace, únava, nálady, někdy finanční potíže,… Jinak nálady jsem občas taky měla :lol: Třeba jsem brečela, když se chlap zdržel s kámošema na pivě :lol:
Jinak já jsem v těhotenství zažila hodně změn. Do 8. měsíce jsem pracovala v zahraničí. Pak jsem do porodu byla u tchánovců a po porodu jsme se s chlapem přestěhovali, takže celkem šrumec :lol: ale mně nějak životní změny nevadí. Jsem celkem přizpůsobivý člověk. Spíš nemám ráda nudu a stereotyp :lol: Nevím, jaká jsi v tomto směru ty…

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 22.01.17 18:41

@Patie my jsme dítě chtěli a já byla po zjištění těhotenství taky na nervy - je to velká změna, kór když s tím nepočítáš… Nemyslím, že to je nutně známka nepřipravenosti, spíš tě situace zaskočila, jsi vyděšená, plus hormony žejo. Jinak já bych asi zůstala v Budějcích, sice by mi rodiče chyběli, ale lepší než žít někde, kde to nemáš ráda, si myslim :)

Russet
Extra třída :D 10284 příspěvků 22.01.17 18:42

Jsi pár týdnů těhotná, je to normàlní. Já dítě plánovala a když jsem uviděla dvě čárky, taky to se mnou zamávalo. Dělala jsem hrdinku a na rameni neplakala, ale týden jsem byla taková mimo. Pak přišla s oznámením těhotenství kolegyně a začaly jsem se o tom bavit a strach byl pryč.
Zůstala bych asi v ČB, když se ti tam líbí. Maminka asi stejně pracuje a nepomáhala by ti pořád. Akorát nevím, jak to máš se studiem. Jestli jde třeba na rok odložit :think:

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 18:45

Jak říká @Russet . Zkus se informovat o možnostech studia s dítětem. Někde jsou ochotní nabídnout individuální studijní plán ;)

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 18:50

@Shaari90 No ze začátku se mu nechtělo, hlavně kvůli penězům, nemá se tam špatně…Nicméně, když viděl, jak mě to trápí, tak řekl, že už kouká po pracech v Budějovicích a vlastně mě tak nějak pořádně uklidňuje, že se všechno nějak vyřeší a spolu to zvládnem. Právě, že jsme úplně z ruky všem… Kamarády tu mám z VŠ, ti by mě určitě přijeli podpořit :)
Jsme spolu přes rok, tudíž nikterak dlouho, doteď jsme neměli žádné velké problémy, i stěhování proběhlo v klidu, a to jsme na to šli hopem. Ve všem se shodneme, drobnostem se zasmějeme a větší problémy v klidu vyřešíme.
Chlap je to zlatej, on vlastně sám navrhl, že tu se mnou bude, a přišel tak prakticky o vídání s kamarády…Vlastně je jen v práci nebo se mnou, tady máme pár známých, ale vidíme je občas. Sem tam zůstane přes noc u svých rodičů a dojde zapařit s kamarády. Až mě občas děsí, že si ode mě nechce odpočinou :D
Tu flexibilitu ohledně změn ti těžce závidim. Já už odjakživa byla ten typ, co si všechno nalajnuje a tak to bude…Časem jsem přišla na to, že je to nejlepší cesta, jak se zbláznit, tak jsem trochu ubrala plyn, ale asi nikdy nebudu úplně hrrr do těch změn. Jinak bych teď asi mohla skákat metr dvacet :D

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 18:55

Holky, s tou školou. Odložit se dá, bohužel studuju obor, který se dá studovat jen prezenčně a moc se s tím šachovat nedá :( Pokud to půjde, ráda bych dojela tenhle letní semestr. Teď se budu zajímat o to, jak je to s tím odložením, ale i tak - praxe atd., to nevím, jak bych zvládala byť s ročním dítěteme…

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 18:57

Já mám to štěstí, že můžu konzultovat se spolužačkou - ona právě teď čeká už druhé a bude taky přerušovat, tak už určitě bude mít zkušenosti ;)

P. S. Holky, jste zlatééé, já jsem teď zas na chvíli vyklidněná :D Potřebuju dodělat ještě dvě zkoušky a vůbec nevím, kde mám vzít energii na to učení. O těhotenství jsem se dozvěděla den před zkouškou z anatomie, no sranda veliká :D

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 22.01.17 19:15

.

Příspěvek upraven 22.04.18 v 00:12

jenny.fields
Generální žvanilka 24585 příspěvků 22.01.17 19:26
@Patie píše:
@galantni jelenice Děkuju za uklidnění…My tady máme právě takový malý byteček, ani ne přímo bude v Budějovicích, a je tu blaze… Akorát teda já nemám řidičák, což taky právě beru jako komplikaci.

Tak nejvyšší čas řidičák začít dělat, alespoň máš pořádnou motivaci. Školu můžeš možná studovat dálkově. K rodičům bych se nestěhovala, není ti 15, jsi schopná se sama postarat. Určitě budou jezdit za tebou.

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 19:32

@Samuše Mně se domů právě taky nechce…Naši by jezdili leda o víkendech, třeba jednou za 14 dní :) Páni, to si teda neumím vůbec představit. To jsi brala mimčo s sebou nebo jak?

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 22.01.17 19:37
@galantni jelenice píše:
Klid, to zvládneš. S tím stěhováním nevím, zůstala bych v Budějovicích, tam by chtěl žít každý.

Kromě mě, teda :palec:

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 22.01.17 19:48

Já jsem začala studovat bakaláře na LF svobodná a bezdětná a promovala jsem jako vdaná máma 2 dcer. Žili jsme v Praze, sami, bez všeho a všech. Nebylo to vždy růžové, ale stálo to za to. V září budu mít dvě školou povinné děti a oslavím třicítku.. a celý život je přede mnou :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama