Reklama

Nevolnosti v těhu po jídle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.01.17 17:04
Nevolnosti v tehu po jidle

Zdravim maminky, zajimalo by me jestli nemate nektera stejnou nebo podobnou zkusenost. Jsem v 8tt a trapi me nevolnosti (nezvracim) jen je mi hrozne spatne, jsou tak nejak behem celeho dne, ale vsimla jsem si, ze nejvice se objevuji po jidle. Vetsinou nezalezi na tom co snim, rozdil je jen v tom ze nekdy jsou horsi a nekdy lepsi… Snazim se jist tak nejak vse a pestre… Cerstvou zeleninu, ovoce, hodne i v podobe smoothie, mlecne vyrobky, maso, ryby, obcas i sladke, omezila jsem sul a celkove koreni… Zacala jsem trpet i zacpou (nikdy predtim jsem ji netrpela), na tu mi obcas pomohou jablka, ale neni to vzdy… Nejake rady co treba zkusit nebo jestli se poradit s dr az k nemu pujdu…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 22.01.17 17:11

Ano, měla jsem nechutenství bez zvracení do 12tt. Jez to, na co máš „chuť“ a ne na to co se říká. Já maso nemůžu doteď vidět (22tt)
Já se cpala tím, co jsem sníst dokázala. Ať už to bylo sladké nebo nezdravé, hlavně že jsem něco snědla. Vyhledej si potraviny s vlákninou a mohlo by to být lepší.
Taky si zapisuj co si snědla a jak moc ti po tom bylo zle aby si měla přehled na co si citlivější.

Ale co tak můžu říct tak po syrové mrkve ti bude těžko, může tě to trochu ucpat, na to bacha :mrgreen:

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 22.01.17 17:21

Nevolnosti v prvním trimestru jsou úplně normální. Buď ráda, že nezvracíš… Většinou tím 12. týdnem skončí stejně tak rychle jako nastoupily. Čekám druhé dítě a prakticky od 7. do 12. týdne mi bylo zle (bez zvracení) celý den. Klidně jsem se mohla vzbudit ve dvě v noci a bylo mi zle. Nejhorší bylo vaření oběda pro rodinu - ty pachy např. vývary, smažená cibulka atd.
Zkus třeba zázvorová lízátka, mají je v lékárně (mně ale nepomohly). S dcerou mi bylo špatně pouze dva týdny (hlavně třeba hodinu před jídlem).
Neboj, pokud budeš patřit k většině, tak tyto potíže se vytratí a budeš si těhotenství užívat.

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.01.17 17:22

@KatieAndLily
Tak tu jsem teda zatím neměla, teď mám spise obdobi rajcat a salatovych okurek. Tak nejak na co mam chut jim, na co chut nemam si vetsinou nedam. Obcas se mi udela zle jen z toho ze na jidlo pomyslim a obcas nevim co bych snedla… Je to hrozny, uz at je to zamnou

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 22.01.17 17:22

Jsem ve 13. týdnu a blbě je mi z hladu i z jídla :,(. Hlavně odpoledne a večer. Doktorka neřeší, řeší se jen, když žena zvrací několikrát denně. Prý by to teď s koncem 1.trimestru mělo pomalu odeznít. Zácpa je prý v těhotenství běžná, mění se peristaltika střev.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 22.01.17 17:33

Jj, je to bohužel poměrně normální. Taky je mi blbě jak když jím, tak když nejím. Takovej pocit přecpanosti a přitom mám prázdné žaludek. :zed: nepomůže nic, jen přečkat. Mimochodem na zácpu můžu doporučit Laktulozu, nevstřebává se, jenom projde. Vhodná i pro těhotné. Případně magne b6.

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.01.17 17:41

@Pocahonta
Ty pachy jsou katastrofa… Vadi mi cokoli… Parfemy, vypary z vareni jidla (jakehokoli) jeste ze pritel varit umi, obcas mu nejakou rychlovku udelam, ale musim se hodne premahat, lednicku nemuzu navstevovat prakticky vubec, sprchove gely… No vadi mi proste vse co ma nejakou vuni… Lizatka jsou ted muj nejlepsi kamarad - ale ne vzdy pomuzou, zabiraji nejvice v aute…

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.01.17 17:47

Znama je ted na zacatku 6 mesice a nevolnosti ma porad, uz teda ne tak intenzivni, ale ma, takze se toho celkem desim :/ ta predstava ze to muze byt jeste tak dlouho je silena… Jsem rada, ze je tohle prvni tehu a ze se zatim nemusim starat a varit prckovi, nedokazu si predstavit jak bych fungovala… Kdyz me chytne cas nevolnosti, uz jen ten pomysleni na to ze se mam zvednout je sileny a vetsinou dost zdlouhavy…

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 22.01.17 17:56

Mě bylo včera tak blbě, že jsem si šla odpoledne lehnout. No a syn kolem mě lítal, vřeštěl „mami mami“, pak jsem asi upadla na chvíli do bezvědomí :mrgreen: a za chvilku nanovo :roll:. Ale pak mi přinesl svůj hrnek s pitím a nabízel, to bylo hezký :lol:

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.01.17 18:01

@barbuchablond
Az takle? Tak to je docela sila.. Jee, to je od nej pekne, ze se chtel takle postarat :) ono kdyz uz jsou deti vetsi tak se to celkem da, ale kdyz jsou „malinke“ tak je to narocnejsi…

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 22.01.17 18:10

Budou mu 2 roky, takže domluva nic moc. Ale zas nadruhou stranu si s ním můžu chodit lehnout po obědě :mrgreen: a teď jsem fakt 2 měsíce chodila večer spát s ním v půl devátý. Kombinace příšerná únava a nevolnosti - nic moc. Přitom v prvním těhotenství mi bylo mírně nevolno asi tak týden.

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.01.17 19:14

@barbuchablond
Tak ted to bude treba holcicka :) ma to tak i ta znama… Prvni tehu (chlapecek) v podstate nevedela co to tehotenstvi je a ted ceka holcicku a rikala ze si to snad vybira i za to prvni :) ja jsem taky silene unavena porad :/ moje tehu zatim v podstate probiha tak, ze mi je zle nebo spim a mezi tim si obcas odskocim k dr nebo na urady…me je zle asi cca od 6tt, tak uvidime jak dlouho (dnes jsem 8+3)

petivka
Kecalka 479 příspěvků 22.01.17 20:18

@Girls96 Taky jsme v osmém týdnu a mám to dost podobně jako ty. Je mi zle po jídle i bez něj. Některý dny funguju úplně normálně a ostatní jsem ráda, že to přežiju v práci a po návratu domů mířím na gauč. Je mi zle, jsem unavená. Žiju na těstovinách se zeleninou, pečivu se sýrem a jablkách. Občas sním i maso, ale rozhodně méně než dřív - přestalo mi chutnat a je moc těžké… A s těmi vůněmi přesně tak - deodorant jsme začla používat tuhý - spray mi smrdí, parfém téměř nepoužívám. A když umývám třeba koupelnu tak mi vadí i všechny čističe…

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 22.01.17 20:22

Musím uznat že babské rady ohledně pohlaví na mě sedí :D to extrémní nechutenství, změna pleti, vlasů, nemám špičaté břicho a hrozná chuť na sladké :mrgreen: a čekám holčičku :P

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 22.01.17 22:29

@petivka
Drive jsem parfemy pouzivala ve velkem… Mela jsem 250ml na 14 dni max kdyz jsem se fakt snazila a setrila mesic… Ted mi vsechny lezi ve skrini a to jsem k vanocum dostala jeden dost drahej a nadherne voni, ale smula, takze mi ted vsechno lezi ve skrini a pouzivam jen tuhe. Uz aby to bylo zanama tohle a aby jsme si to uz jen uzivali :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama