Jak přibrat na váze u dětí?

10
8.9.20 16:28

Jak přibrat na váze u dětí?

Dobrý den, dcerka má rok a je takový malý tintítko :) Poradíte, co dávat, aby trošinku nabrala. Děkuji za tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
219
8.9.20 16:33

Dávat hodně rýže. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26657
8.9.20 16:50

Kolik váží a měří? Řeší to doktorka?
Jinak u nás pomohl pravidelný režim, maso, ovoce, kaše. Nezaplácávat sladkostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2252
8.9.20 17:00

@JitulaZl nam nutricni doporucila tuky… davat vetsi vrstvu masla na pecivo, kapnout olej primo do talire atd…, pak taky davat pecivo a ne napr. okurku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18749
8.9.20 17:18

Co znamena tintitko? Ja bych krmila normalne, pestrou stravu, at ma dost vsech živin, ne cilene cpat pecivem jak se pise výše. Ty a manzel jste velci jak, jak jste byli velci v roce? Každé dítě nemuze byt obr a cvalda. Dr se nad dcerou nejak pozastavovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13758
8.9.20 17:32

Jestli nemá vyloženě podváhu, tak bych jí nic speciálního nedávala. Ne každé dítě musí být v tabulce někde v prostředku, někdo má dispozice k drobnější postavě, jiný zase ne. Pokud má podváhu nebo jí jde váha dolů, řeš to s doktorkou.
Všeobecně ale ať jí pestře, zdravě, hodně kvalitních tuků (ryby, máslo, olivový olej, tučné jogurty), spíš ovoce než zeleninu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5209
8.9.20 17:46

Nám doktorka taky říkala hodně masla, oleje apod. ale stejně sem toho do ní moc nedostala :nevim: A je to tintitko pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2154
8.9.20 18:09

Dát do kapsy před vážením půlkilovou konzervu :mrgreen:
Ale vážně - dcera pije každý den minimálně čtvrt litru plnotučného mléka, kupuju plnotučné výrobky, dostává silnou vrstvu másla, olivový olej jí cpu skoro všude, složité sacharidy… jediné co dávám málo je cukr, protože když si dá bonbon, tak je schopná půl dne nejíst, protože nemá hlad. No a stejně je všechno houbeles platné a je hubená jak lunt (9 let, 135 cm a 24 kg, BMI se plácá kolem 5. percentilu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16398
8.9.20 18:22
@JitulaZl píše:
Dobrý den, dcerka má rok a je takový malý tintítko :) Poradíte, co dávat, aby trošinku nabrala. Děkuji za tipy.

Je vyloženě nutné, aby přibrala? Já bych to, pokud je zdravá, ji, roste a přibírá, neřešila. Také mám doma dítě kost a kůže, bavila jsem se o tom s dr. a ta mi řekla viz výše. Také ze si stále drží svůj petcentil. Nepopirala, ze je hodně hubený, ale je zdravý a v pořádku.

Také záleží na tom, jak vypadáte vy a ostatní ve vaši blízké rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 18:57

Já dnes dostala taky přednášku u doktorky.
Dcerka je opravdu hubená, ale jí krásně a vše.
Mám zkusit dávat každý den něco jako nutridrink.

• Citovat
  • Nahlásit
15866
8.9.20 19:02
@JitulaZl píše:
Dobrý den, dcerka má rok a je takový malý tintítko :) Poradíte, co dávat, aby trošinku nabrala. Děkuji za tipy.

U nás nepomohlo nic - synovi je jedenáct let, od narození byl „oteklá nit“ a i když jsme ohledně výživy dělali (a děláme) občas doslova psí kusy, stále aspiruje na krále komárů.

Zdravý je jak řípa, sportuje, jí přiměřeně… :nevim: Pravdou je, že vysokou a hubenou postavu má v genech - jeho dědeček i další mužští příbuzní jsou tzv. „Dachau-typ“, takže holt asi marný boj… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
8.9.20 20:30

@JitulaZl malá byla taky drobek. Miluje zeleninu, většinou sem ji dávala až když něco snědla. Když měla na talíři zeleninu, jedla jen to a pak nechtěla nic jiného. Naštěstí má ráda mléčné výrobky, takže všechno plnotučné. Nechávala jsem ji asi do 2,5 let UM, aby měla ještě další porci kalorií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
8.9.20 20:53

Nase mala je hubenour. V roce a pul 10kg. Je vysoka dle tabulek. Ji jen kapsicky, pecivo, jogurt, testoviny s rajčaty, UM, krupky. Nic vic. Maso, lusteniny atp ani napad. Proste tohle jede furt dokola. Uz taky nevim co by mohlo pomoct. Vyhladovet nepomaha, stejne jiny jidla nechce a nesni je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 22:09
@Jahru píše:
Dát do kapsy před vážením půlkilovou konzervu :mrgreen:
Ale vážně - dcera pije každý den minimálně čtvrt litru plnotučného mléka, kupuju plnotučné výrobky, dostává silnou vrstvu másla, olivový olej jí cpu skoro všude, složité sacharidy… jediné co dávám málo je cukr, protože když si dá bonbon, tak je schopná půl dne nejíst, protože nemá hlad. No a stejně je všechno houbeles platné a je hubená jak lunt (9 let, 135 cm a 24 kg, BMI se plácá kolem 5. percentilu).

Hm, znám, moje má 10, 140 cm a 25,5 kg

• Citovat
  • Nahlásit
3
10.9.20 16:40

Zdravím, dávejte kvalitní a vyváženou stravu, nic bych nelámala přes koleno - ona přibere postupně sama. Jediný co doporučuji je přidat do stravy kvalitní smetanové výrobky - nějakého Bobíka nebo něco podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama