Přesnídávky - rozdíl

4
7.9.20 16:23

Přesnídávky - rozdíl

Zdravím,
malému bude půl roku a doteď jsem mu kupovala přesnídávky od 4.měsíců. Tchýně mi tvrdí, že už mu teď výživově nepostačí a musím kupovat 6+, ale já si to nemyslím. Spíš jde jen o více druhů ovoce než jen jablko, meruňka, broskev.
Váš názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1535
7.9.20 16:31

Že je to blbost :roll: jak píšeš, hlídej si složení a věk na obalu ber pouze informativně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
7.9.20 16:43

Přesně, jak říkáš - u ovocných je to jedno, v těch pro starší je víc druhů ovoce (i exotičtějšího třeba), ale výživové hodnoty jsou u ovoce +- stejné.

Roli by to hrálo spíš u „obědových“ skleniček - tam se liší velikostí a možná i obsahem masa atd., to bys viděla na etiketě - ale neřídila bych se v tomhle skleničkama, ale spíš výživovými doporučeními odborníků (kolik mléka, masa, příloh, ovoce a zeleniny, tuků a tekutin má dítě v jakém věku optimálně přijímat) - já si to tenkrát hledala hlavně kvůli velikosti porce masa v různém věku a vejce (nejdřív žloutku půl, pak celý, pak celé vejce atd.).

Dle mé zkušenosti jsou ty masozeleninové skleničky v mase většinou spíš podhodnocené (ale kupovala jsem z 90% v dm, takže jiné možná mají masa víc - já prostě masa trochu přidala ke skleničce a bylo to :-D

Příspěvek upraven 07.09.20 v 16:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
7.9.20 16:44

Věkem se nerid. Já dávám 8mi, mesicnu dceri příkrmy od 6 měsíců, protože mi víc nesni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3343
7.9.20 16:52

U ovocných je věk informativní, hlídej si složení, jak už tu bylo řečeno. ;)
Malému je 22 měsíců a k večeři miluje kaše (občas krupicovou, většinou má ale ty pro věk 6 či 8 měsíců a rozhodně nestrádá :D ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
7.9.20 17:06

Já u přesnidávek hlavně kupovala ty bez cukru 100% ovoce. A kupují i nyní ve čtyř letech věku dcery. Takové ty přislazované nikdy neměla. Výživě je podle věku jediné UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
7.9.20 17:15

Je to podle mě jen o vhodnosti jednotlivých druhů ovoce vzhledem k věků kvůli alergiím. Základem jsou stejně většinou jablka a kaloricky je to jedno. Možná ještě velikost balení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
7.9.20 17:15

Díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu