Jak řešíte vzdělávání v dospělosti a osobní rozvoj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 18:38
Jak řešíte vzdělávání?

Ahoj. Drtivá většina z nás tady už není školou povinná a tak se chci zeptat. Jak řešíte vzdělání a obecně osobní rozvoj? Klidně k tomu i připište čím se živíte, ať to není vytržený z kontextu. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 18:43

Jsem učitelka, jezdim párkrát za rok na školení a semináře že svých předmětů. Vybírám si, co mě zajímá a baví. Pak se zdokonaluju v psaní na web a moderování. Naopak nemám ambice se zdokonalit třeba v cizí řeči, nebaví mě to a není to pro mě stěžejní. Zkoušela jsem před pár lety studovat druhou VŠ v podobném oboru, ale nestojí mi to za tu námahu.
Prosím anonym z důvodu celkem specifické kombinace zájmů.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 23.07.19 18:46

Dalkove vysokou jde delat vzdy. Nebo nejake kurzy apod. Ale je to na 100% ovlivnene praci co clovek dela.

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 18:48

@Cenarius Určitě je. Právě proto se ptám i na zaměstnání. :) Ale tak jde to pojmout i jako osobnostní rozvoj. Nemusí jít jen o školy. Třeba pracující v callcentru může zdokonalovat mluvu, vyjednávací techniky, soustředění atd. Takhle jsem to myslel. :)

Kriss Tina
Extra třída :D 11649 příspěvků 23.07.19 18:49

Tak v práci máme povinná školení a jinak nevím jeslti se to dá považovat za vzdělání, ale ve volném čase hodně ráda čtu (hlavně takovou tu klasickou literaturu)

sediza
Závislačka 2719 příspěvků 23.07.19 18:50

Čtu odborné nebo populárně naučné knihy, občas navštěvuji kurzy/kongres.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 23.07.19 18:50

Uz mam VOS a ted me cekaji statnice Bc. Oboji dalkove, druhy rodicak mi teprve zacal tak asi dam i Mgr. A chystam se zase na anglictinu. Uprimne bez te skoly by me doma hrablo, ted jsem na rok prerusovala a vidim jak blbnu.

Netopirek
Extra třída :D 10179 příspěvků 23.07.19 18:51

Já cvičím jen cizí jazyky. Angličtinu a japonštinu. Oboje hlavně kvůli seriálům :mrgreen:

Jinak já se spíše vzdělávám manuálně. Hackování, pletení, šití… Jsem kadeřnice, ale něčím zda to vidí ještě dělat

Edit. A taky se snažím číst knížky s co největším okruhem témat.

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 19:03

Skvělý! :srdce: Abych se jenom neptal. Já jsem grafik s přesahem do marketingu. Mám zažitý takový zvyk, že denně věnuju minimálně 30 minut vzdělání. Takže čtu nejrůznější knihy na téma osobního rozvoje, designu a marketingu, potom sleduji videa na youtube, účastním se kurzů a poslouchám podcasty. Třeba když řídím nebo někam jdu. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 19:11

Ja pracuju na reseni pojistnych udalosti - nadrizena par lidem… jeste par let zpet jsem mela jen zakladku (sla jsem brzo z domu a pracovat). Dodelala jsem ucnak, ted maturuju, pak uvidim :nevim: Mezitim ridicak na motorku, zbrojni prukaz apod. Takze porad neco i kdyz mam vlastne ho**o :lol:
Prosim anonym nebo smazat

SibyllaTrelawney
Kecalka 465 příspěvků 23.07.19 19:13

Jsem učitelka, konkrétnější nebudu.
Jednou za čas absolvuju konverzační kurz AJ s rodilým mluvčím, abych nevyšla ze cviku. Denně čtu, sleduju BBC, poslouchám podcasty. Mám vždycky období, kdy se něčemu věnuju víc a na to téma i víc čtu nějakou populárně naučnou literaturu - teď třeba kvantová fyzika, jindy historie, zeměpis… cokoliv.

Co se týká odborného vzdělávání, tak jezdím na školení, kurzy - ale to každý učitel, je to povinné. :grin:

chaela
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 23.07.19 19:41

Na rodicaku člověk něco dělat musí, jinak se zblázní… Já se učím šít a pak dělám na IČO ve firmě, kde pracuje manžel, takže se učím vlastně část jeho práce. Je To sice něco, co me moc nebaví a živit se tím nejspíš nebudu, ale ted jsou z toho tolik potřebné peníze a v budoucnu se mi třeba i ty znalosti budou hodit.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Echt Kelišová 9910 příspěvků 23.07.19 19:48

Delam vedeckeho pracovnika, takze porad se ucim neco noveho, je to soucast me prace. Ucim se dost casto i veci, ktere se mi ucit nechce :D Bydlim v cizine, takze cizi jazyk je poreseny. :mrgreen: Az se to trochu kolem tretiho ditete vse uklidni, chci se vratit k nemcine. Mam to v praci natolik pestre a mozek stimulujici, ze se prave ve volnu snazim naopak poradne zamestnat „telo“.

Ivulita
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 23.07.19 20:04

Čtu odborné časopisy ve svém oboru a několikrát ročně absolvuji semináře nebo konference. Na RD jsem si chtěla dodělat doktorát, ale to prozatím padá.
Jinak hodně čtu, často i v AJ, ale to dělám primárně pro zábavu. Aktuálně mám historické období :lol: Stejně tak se zdokonaluji ve střelbě, ale opět je to primárně zábava.
Cíleně se snažím jen rozšiřovat/udržovat aj slovní zásobu (každý den projíždím slovíčka dne na http://www.anglickaslovicka.com/…ovicka-tezka) a všeobecný přehled o tom, co se kde děje.
V zájmu zachování kognitivních schopností :mrgreen: na RD pomáhám manželovi s jeho prací (on se v té době věnuje miminku), takže tam prohlubuji obchodní a projektové myšlení plus jsem tam i získala nějaké odborné znalosti, které ale asi mimo práce manžela nikdy nevyužiji.
Do budoucna bych chtěla zapracovat na manuálních činnostech - chtěla bych se např. naučit krásně zdobit dorty :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 20:07

Jsem na RD, studuju dalkove druhou vs. Jinak by mi asi docela hrablo a neumela bych se za tu dobu ani podepsat. A pak jeste ctu odborne clanky k me profesi. Pri praci studovat neslo, nebyl cas a volno z prace. Ted pri RD se studuje mnihem lepe s cistou hlavou. Ale s odstupem casu nechapu co jsem na dennim studiu videla tezkeho, dalkiv je to mnohem mnohem tezsi i kdyz clovek neresi praci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama