Jak s mužem více mluvit?

32
6.12.19 15:40

Jak s nim mluvit

Jsme spolu 4 roky. Mame dvouletaka a druhe na ceste. Rekonstruujeme dum. On doma jen o vikendu a z toho 70%casu na baraku a zbytek spi. O me nejevi zajem. Mluvi jen o baraku. Malemu se moc nevenuje. Jen ho sebou vezme na barak a ten si tam pak hraje sam. Tvrdi, ze o nas zajem ma, ale jeho ciny mluvi jinak. Driv se aspon cas od casu nechal nekam vytahnout ve dvou (pouze ma iniciativa). Ted uz na to nema cas. Pry je potreba dodelat barak, abychom mohli bydlet. Bydlet ted mame kde. Nevim, jak to udelat, aby mi venoval aspon 2h casu za tyden. Chybi mi prituleni, pohlazeni, milovani. Jemu staci pusa na privitanou, kdyz prijede v patek domu. Vysvetlovani, domluvy ani plac nepomaha. Taky chci, abychom se mohli brzy stehovat, ale ne za kazdou cenu.. ne za cenu odcizeni se.
Jak to udelat, aby me „slysel“? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1194
6.12.19 15:46

A ten barak asi tak stavi pro koho? Neni to nahodou zrovna ten cin? :nevim: proste ma ted svuj projekt a chce to pro vas co nejdrive dokoncit. zkus pochopit ty jeho. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10751
6.12.19 15:47

Přesně k tomuhle slouží koncept tzv, nenásilní komunikace

mrkni na to:

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21165
6.12.19 15:53

Máte druhé dítě na cestě, tak s tebou musel asi trochu času strávit. Staví pro vás dům, ty bys byla raději, kdyby ti místo toho dlouze hleděl do očí - o to asi neklapne. Vysvětlila jsi mu to, ví to. Nutit ho nemůžeš. Asi bys neměla prudit a být ráda, že muž o vás stará, aby vás zabezpečil. Pořizovat si druhé dítě s někým, kdo tě neposlouchá asi nebylo moc moudré - teď už budeš myslet víc na to, aby ty děti měly rodinu než na to, abys ty uspokojila své romantické touhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.12.19 16:03
@Jaholos píše:
A ten barak asi tak stavi pro koho? Neni to nahodou zrovna ten cin? :nevim: proste ma ted svuj projekt a chce to pro vas co nejdrive dokoncit. zkus pochopit ty jeho. :nevim:

Ja kdyz mela projekt „novorozenec“ tak jsem ho na druhou kolej neodsunula.. Totez cekam od nej. Chci mit doma muze a ne jen delnika, co doma prespava na gauci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.12.19 16:04
@Ou píše:
Přesně k tomuhle slouží koncept tzv, nenásilní komunikace

mrkni na to:

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

Diky. Prectu si..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.12.19 16:07
@hanka.br. píše:
Máte druhé dítě na cestě, tak s tebou musel asi trochu času strávit. Staví pro vás dům, ty bys byla raději, kdyby ti místo toho dlouze hleděl do očí - o to asi neklapne. Vysvětlila jsi mu to, ví to. Nutit ho nemůžeš. Asi bys neměla prudit a být ráda, že muž o vás stará, aby vás zabezpečil. Pořizovat si druhé dítě s někým, kdo tě neposlouchá asi nebylo moc moudré - teď už budeš myslet víc na to, aby ty děti měly rodinu než na to, abys ty uspokojila své romantické touhy.

Rodina je podle me fungujici par a deti. Ne pouze dva spolubydlici a deti, coz tak ted je..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21165
6.12.19 16:12
@Psara píše:
Rodina je podle me fungujici par a deti. Ne pouze dva spolubydlici a deti, coz tak ted je..

Co je to podle tebe asi není až tak důležité, když se na tom spolu neshodnete. Ty něco očekáváš, ty máš nějaké představy, ty chceš mít doma muže a ne dělníka… - a co očekává partner? Co chce on? On chce mít postavený barák když budete mít dvě malý děti a po práci klid, protože má všeho dost. Tak ho ještě otravuj s tím, že se chceš tulit. Proč ty bys to měla cítit správně a on špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.12.19 16:18
@hanka.br. píše:
Co je to podle tebe asi není až tak důležité, když se na tom spolu neshodnete. Ty něco očekáváš, ty máš nějaké představy, ty chceš mít doma muže a ne dělníka… - a co očekává partner? Co chce on? On chce mít postavený barák když budete mít dvě malý děti a po práci klid, protože má všeho dost. Tak ho ještě otravuj s tím, že se chceš tulit. Proč ty bys to měla cítit správně a on špatně?

Moje otazka byla, jak to s nim komunikovat moje potreby.. aby slysel.. cokoliv reknu, je blbost nebo nereaguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3779
6.12.19 16:23
@Psara píše:
Moje otazka byla, jak to s nim komunikovat moje potreby.. aby slysel.. cokoliv reknu, je blbost nebo nereaguje.

On to asi slyší a má pocit, že už ti odpověděl. Já tě chápu, ale jestli on je utahanej a myšlenkama jinde, tak to objímání pro něj teď není to nejpodstatnější. Nech ho, on zas naskočí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21165
6.12.19 16:25
@Psara píše:

Komunikuj s ním tak, aby tě chtěl slyšet a chtěl s tebou být. A ve chvíli, kdy má na to náladu a sílu. Já tedy nevím, jak to máte spolu, jestli to byl on, kdo si vymořil rekonstrukci baráku svépomocí a dvě malý děti brzy po sobě - ale schválně, co by asi napsal on? Z práce letím na barák, kde makám jak trotl, abychom měli kde bydlet, druhý dítě na cestě, přijdu vyřízenej a ta moje mi doma začne brečet, že se jí nevěnuju…No to nečekej, že tě bude mít náladu poslouchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
6.12.19 16:25

@Psara
Především v klidu, bez pláče, výčitek a hysterickych vylevu. Prostě udělat vhodnou atmosféru, ideálně si to předem sesumirovat a pak prostě vyložit. Ale rovnou s konkrétními návrhy jak to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
6.12.19 16:34
@hanka.br. píše:
Komunikuj s ním tak, aby tě chtěl slyšet a chtěl s tebou být. A ve chvíli, kdy má na to náladu a sílu. Já tedy nevím, jak to máte spolu, jestli to byl on, kdo si vymořil rekonstrukci baráku svépomocí a dvě malý děti brzy po sobě - ale schválně, co by asi napsal on? Z práce letím na barák, kde makám jak trotl, abychom měli kde bydlet, druhý dítě na cestě, přijdu vyřízenej a ta moje mi doma začne brečet, že se jí nevěnuju…No to nečekej, že tě bude mít náladu poslouchat.

Asi tak no, super, ze nektere zeny nevidi jen sebe a maji rozum. :palec:
A kdovi jak to u nich bylo. Vubec bych se nedivil kdyby iniciatorem zalozeni rodinky a porizeni domecku byla zakladatelka. :mrgreen: A pak chce samozrejme i pozorneho milence(zatim jeste v podobe manzela) vedle sebe. :mrgreen: Proc nechtit vse, ze. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11618
6.12.19 16:43

@Psara

Tak on má pocit, že stavbou domu, ve svém volném čase, vám dává svoji lásku najevo dost.
A je to zcela normální. Má teď vlastně dvě práce.
Ona jediná možnost je, že nebude tolik dělat na baráku. Takže bude mít víc času na relax i na vás. Ale bude to vyhovovat tobě, že nebude postaveno za rok, ale třeba za 5?

Nejjednodušší řešení je přežít stavbu a pak začít fungovat. Buď ráda, že staví teď když jsi na RD. Než v době kdy už by jsi i ty pracovala. To by byl větší mazec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama