Jak s prvním příkrmem

Anonymní
17.2.21 13:51

Jak s prvním příkrmem

Ahoj, malej má už něco málo přes 6 měsíců a začínáme s prikrmama. Jenže..potřebovala bych radu z vašich zkušeností

1. jak dlouho cca trvá než dokáže zbastit celou skleničku a odstranit tak polední kojení? (Nevím jak dlouho ji mám dělit. Nechci mu toho cpát moc ale zase ani málo)
  1. kdy začít dávat odpo/dopo ovocný příkrm popřípadě ráni/večerní kasicku? (Četla jsem ruzny články a ruzny odpovědi. Tak mě zajímají vaše zkušenosti)
  1. čaj či kojeneckou vodu mám začít přidávat kdy? (Už když dokáže zbastit tu celou skleničku a vynecháme první kojení?) A hlavně kolik?

Děkuji všem za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
397
17.2.21 14:47

A je velmi individuální, záleží na každém dítěti. Mě dcera snědla plnou misticku během týdne, kamarádce během měsíce. Nech to na něm :)

B záleží hlavně na tobe a preferencích. Já osobně dávala až když jsme měly víceméně zavedeny oběd. Ale občas sem ji dala kousek ochutnat, naskrabala lžičku banánů apod.

C dcerka je narozená v létě a bylo děsné vedro takže já ji dávala vodu po lzickach už asi ve 3mesicich. Určitě bych nabízela vodu vždy při jídle a klidně už i během dne.

Řid se hlavně svou intuicí a tím jak se tváří dítě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
17.2.21 14:48

A/ To je asi individualni, ja dceri na zacatku davala takovy ty mensi hami myslim asi 120g, to zbastila cely skoro hned po zavedeni prikrmu, nekdy dostala jeste trochu mlika a tu vetsi 190g snedla celou taky celkem brzy, no mozna po 3 tydnech, presne uz nevim, poznala jsem tak, ze proste ji pulka uz nestacila a furt otvirala pusinku a chtela vic.
B/ zacala jsem davat ovoce dopoledne, po vyzkouseni vetsiny zeleniny, kasi taky muzes zkusit, dcera ze zacatku kasi odmitala, tak ji ji az tak od 8.mesice, ale vim, ze doktorka rikala, ze kasi dat uz muzu driv
C/ caj nebo vodu bych zacala davat hned s prikrmama na zizen, ze zacatku staci fakt malo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64264
17.2.21 15:32

Vezmu to pozpátku. Kojene dítě nepotřebuje další tekutiny. Ovoce a další věci až poté, co bude jedno kojení nahrazeno jídlem. Cpát necpi, ale pokud ti dítě sní celý příkrm, tak je to fajn, moji oba kluci ho dali od začátku celý, teď mě to čeká potřetí, tak uvidíme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
22.2.21 10:38

Obě holky jsem kojila a ze začátku prostě ochutnávaly, něčeho snědly víc, nečeho méně. Nikdy jsem je nenutila a po každém jídle jsem dlouho dokojila. Kojila jsem obě cca 2 a půl roku a během té doby jsem stále kojila dle potřeby dítěti, jak chtělo.
Vodu jsem začala podávat k jídlu.
Po vyzkouení veškeré zeleniny jsem přidala maso a lepek a pak postupně zkoušela ovoce na dopoledne, po dalším měsíci, asi v 8., pak jogurt, přidala jsem i zeleninové polévky na večeři a jako poslední kaše na snídani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat