Společné bydlení, děda dělá problémy. Jak se dá toto řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.11.17 20:40
Jak se dá toto řešit?

Přeji všem příjemný sobotní večer.
Přišla jsem se s vámi podělit o “náš problém” a hledám řešení.
Bydlím s rodiči v rodinném domě, jehož majitelem je můj táta. My bydlíme nahoře a babička s dědou dole. (Babička má pro sebe jednu místnost a s dědou pouze koupelnu a chodbu, přes kterou chodíme všichni, nežijí již spolu). A teď k věci. Děda nám začal dělat problémy, začal krást vlastnímu synovi (mýmu tátovi) věci (jelikož dům rekonstruujeme, tak zmizely nějaké barvy a ještě nějaké věci), pak se ztratilo nějaké nářadí a palety). Dělá nám už dlouhodobě problémy, i přes domluvu dále chodí s cigaretou přes chodbu až do koupelny, kde je to pak hrozně cítit a na chodbě zapáchá kouř, prostě pak načichnou věci na věšáku apod.) Obden uklízim chodbu a on tam zanedlouho udělá naschvál nepořádek… Musíme si všechno před nim už radši zamykat, aby se nic neztratilo… O všech tu má přehled, z okna vyhlíží kdo a v kolik hodin chodí do práce a z práce, doma nehne ani prstem… Přestali jsme se s nim bavit… A už se stalo, že i kolegům v práci něco vzal…
Tak se ptám, zda tu není nějaký právník, který by mi poradil, jak začít situaci řešit, nebo někdo, kdo zažil něco podobného?
Děkuji za přečtení a případně rady ????

Reklama

Reakce:

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.11.17 20:44
@Embý píše:
Přeji všem příjemný sobotní večer.
Přišla jsem se s vámi podělit o “náš problém” a hledám řešení.
Bydlím s rodiči v rodinném domě, jehož majitelem je můj táta. My bydlíme nahoře a babička s dědou dole. (Babička má pro sebe jednu místnost a s dědou pouze koupelnu a chodbu, přes kterou chodíme všichni, nežijí již spolu). A teď k věci. Děda nám začal dělat problémy, začal krást vlastnímu synovi (mýmu tátovi) věci (jelikož dům rekonstruujeme, tak zmizely nějaké barvy a ještě nějaké věci), pak se ztratilo nějaké nářadí a palety). Dělá nám už dlouhodobě problémy, i přes domluvu dále chodí s cigaretou přes chodbu až do koupelny, kde je to pak hrozně cítit a na chodbě zapáchá kouř, prostě pak načichnou věci na věšáku apod.) Obden uklízim chodbu a on tam zanedlouho udělá naschvál nepořádek… Musíme si všechno před nim už radši zamykat, aby se nic neztratilo… O všech tu má přehled, z okna vyhlíží kdo a v kolik hodin chodí do práce a z práce, doma nehne ani prstem… Přestali jsme se s nim bavit… A už se stalo, že i kolegům v práci něco vzal…
Tak se ptám, zda tu není nějaký právník, který by mi poradil, jak začít situaci řešit, nebo někdo, kdo zažil něco podobného?
Děkuji za přečtení a případně rady ????

Ou
Závislačka 4729 příspěvků 25.11.17 20:58

Viděl ho doktor? Jsou spolehlivě vyloučeny problémy jako je alhzimer či jiné formy demence?

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 25.11.17 21:02

Proč by děda kradl nářadí a dokonce palety? 8o

navíc, to byste někde v domě našli, ne?

neukradl to někdo jiný? dělník, nebo někdo kdo zvenčí vlezl cíleně na stavbu…nám se to za rekonstrukce stalo, udělali to zřejmě dělníci ze stavby kousek dále kteří kolem nás chodili, ale víme houby…každopádně v době kdy nám ze stavby zmizelo nářadí, se stejné nářadí / bylo nové / objevilo tam a chytejte vítr v poli…

:nevim:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 25.11.17 21:04

Jinak obecně, k podobnému soužití bude nutné, aby ste měli vlastní, uzamykatelnou, minimálně dveřma zcela oddělenou domácnost
jinak to nepůjde, to raději hned začnete řešit vlastní bydlení

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.11.17 21:05
@Borrealis píše:
Proč by děda kradl nářadí a dokonce palety? 8o

navíc, to byste někde v domě našli, ne?

neukradl to někdo jiný? dělník, nebo někdo kdo zvenčí vlezl cíleně na stavbu…nám se to za rekonstrukce stalo, udělali to zřejmě dělníci ze stavby kousek dále kteří kolem nás chodili, ale víme houby…každopádně v době kdy nám ze stavby zmizelo nářadí, se stejné nářadí / bylo nové / objevilo tam a chytejte vítr v poli…

:nevim:
@Borrealis
Táta je zedník a dělá si tady všechno sám, takže dělníky lze vyloučit.

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.11.17 21:06

@Ou
To snad ani ne. U doktora nebyl ani nepamatuju, nikdy ani nechodil.

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.11.17 21:09

@Borrealis Tohle, co dělá, přesahuje všechny meze. Přemýšlela jsem nad “vystěhováním”, když není schopnej se přizpůsobit. Sice to zní šíleně, ale co jinýho s nim.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 25.11.17 21:16

No, jsem laik, ale řešila bych dvě roviny. Zaprvé, na základě čeho tam bydlí - smlouva, dobré slovo, s kým to má uzavřené? Pokud je barák táty a děda mu platí nájem, těžko můžete uvažovat o nějakém vystěhování, takže spíš než zbožných přání se odpíchněte od faktů.
A za druhé, pokud krade, tak to řešit trestním oznámením na policii.

Za krádeže ho vystěhovat prostě nemůžete, takhle svět nefunguje, jo? To mícháte dvě věci dohromady.

A jinak bych poradila se poradit přímo s právníkem a nedělat kličky přes emimino - ta jedna hodinová konzultace vás nezruinuje. :)

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 25.11.17 21:16

@Embý
já nevím, když začne senior až takhle blbnout, bývá za tím psychická nemoc
Alzheimer nebo jiná demence, paranoidita, nebo něco jiného…

asi by bylo dobré dostat jej k lékaři, na vyšetření…ale pokud to bude odmítat, tak pak je těžké radit, a on táta chce z domu vyhodit vlastního otce? Měl by pak kam jít? Jestli tam má trvalé bydliště tak jej asi těžko vystěhuje, a kam vlastně?

asi sednout si i s širší rodinou, pokud je, i s babičkou a řešit co dále…to není jednoduchá situace

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 25.11.17 21:19

Nahlásili jste ty krádeže na policii? Třeba by ho to trochu vylekalo, kdyby ho policajti vyslýchali a případně pak skončil před přestupkovou komisí. :think: Jako vystěhovat ho můžete, ale z morálního hlediska to bych to viděla jako nejzazší řešení.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama