Reklama

Jak se hodit do pohody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 18.01.18 11:38
Jak se hodit do pohody

Ahojky všem,
Otázka zní jasně. Co Vám nejvíce pomáhá odprostit se od stresovych situaci a hodit se do klidu, odreagovat se? :) Teď se u nás nashromáždilo pár věcí, které mě nenechávají uplne v klidu, bohužel se to odráží na náladě tudíž i na chování, já i manžel máme trochu problém vyrovnat se s problemy, samozřejmě to vždy zvladneme, ale já mam problém se spánkem (do toho nespici miminko) a manžel je v hroznych nervech nez se to vyřeší. Nejde o nic extra závažného, řekla bych běžne životní prekazky, ale ja sem hrozny „nerv“ a chlap nikdy nebyl zvykly neco řešit, na to měl rodiče. Kolikrát sme na sebe neprijemní a ja pak sedim a uziram se pocitem viny, jako právě ted. Oba se potrebujem naucit vypnout, odreagovat se, jen úplně nevim jak. Možnost si jit nekam jen my dva bez mimca, nejde, kdyz sni nekam jdeme, jako treba do restaurace, rychle hlta jeden aby mohl vzit malou a najist se ten druhej :mrgreen:. Pokud mate nejake domácí metody, sem snimi :-) my tu mame dost omezené možnosti. Je blbé, ze ani večery nemame pro sebe, chlap usina driv nez dcera :? :lol:..proste hazejte jakekoliv tipy! Budu moc rada, případně jak si sam/a udeláš klidecek a co te hodi do pohody :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

inkakřivák
Extra třída :D 13572 příspěvků 18.01.18 11:42

Dlouhé procházky s kočárem, dětské centrum s občerstvením, v sobotu v neděli dlouhé povalování bez vaření, jenom se studeným jídlem, popíjením kafe, procházkou a klidně třeba KFC, jak tyhle podniky ráda nemám.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 18.01.18 11:42

Asi to bude znít jako pitomost, ale mně v okamžitých krizích nejvíc pomůže sprcha. Postavit se pod proud horké vody a představit si, že ze mne všechno negativní smývá… Na mne to má zaručený efekt :)

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 18.01.18 11:46

Pro mě vypnutí se sluchátky na uších a oblíbenou hudbou, nějaké tvoření, hlavně se přes den za ničím nehonit a využívat každou volnou chvilku pro sebe, třeba kafe, seriál atd.

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 18.01.18 11:47

@BohunkaP teď jsem si představila, jak stojím většinu dne ve sprše :mrgreen: :mrgreen:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 18.01.18 11:47

@BohunkaP jo, to je skvělý nápad.
Podobně pomáhá jít si zaběhat (nebo rychlo procházka), ideálně bez dítěte, ať pohlídá pan otec ;)
Prostě nazuj boty, dojeď MHD k nejbližšímu konci města a vyběhni na nějakou polňačku. Příroda zklidňuje, je tam ticho, klid, žádný lidi, žádný pohledy, žádný troubení. Nemysli na nic, jen na pravidelný dech (mě pomáhalo si v duchu počítat „raz, dva“ na nádech, „tři čtyři“ na výdech, pak myšlenky neměly čas poletovat) a poslouchej jen pravidelné „dunění“ nohama o zem. Fyzicky se unavíš, psychicky se odpoutáš a budeš mít čistou hlavu.

Příspěvek upraven 18.01.18 v 11:49

Emimin7
Echt Kelišová 8792 příspěvků 18.01.18 11:48

Nejvíc rozhodně čtení knih a pokusy o jejich psaní. :)

unuděná
Kelišová 5436 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 11:49

Kdyz uz je toho moc, jdeme si zabehat.Nebo spis ten, kdo to zrovna vic potrebuje :mrgreen: Pak taky vino, oblibeny film, sex a cokolada nebo dobry syr :mrgreen:

Lenka_Hal
Závislačka 4819 příspěvků 18.01.18 11:53

Za me, jednoznacne jit si zabehat nebo zaplavat. Doma asi muzika a k tomu dvojka dobryho cervenyho. Ovsem to neni reseni pro kazdy den :think:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 18.01.18 11:54

No a pak si zalézt do postele s knížkou.
Jinak jak říká Dalajláma: „Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.“
Takže máte nastartováno na vyřešení problému? Pokud ano, tak klid, zvládnete to :hug:

unuděná
Kelišová 5436 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 11:55
@Lenka_Hal píše:
Za me, jednoznacne jit si zabehat nebo zaplavat. Doma asi muzika a k tomu dvojka dobryho cervenyho. Ovsem to neni reseni pro kazdy den :think:

proc by nebylo? :mrgreen:

Lenka_Hal
Závislačka 4819 příspěvků 18.01.18 11:57
@unuděná píše:
proc by nebylo? :mrgreen:

Ja rada hodne kvalitni, strasne to leze do penez… :lol:

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 18.01.18 11:57
@sunshine125 píše:
@BohunkaP teď jsem si představila, jak stojím většinu dne ve sprše :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: přesně - někdy bych z ní nevylezla :mrgreen:

Ne, já to mám jako takový okamžitý restart - něco jako kafe nebo panák - rychlovka, když není čas na nějaké delší relaxování.

unuděná
Kelišová 5436 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 11:59
@Lenka_Hal píše:
Ja rada hodne kvalitni, strasne to leze do penez… :lol:

no tak to pak jo.Ja se spokojim zcela se slusnym vinem za kilco :mrgreen: A kdyz je ten den blbej maximalne, tak ji u telky klidne vytahnu celou :mrgreen:

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 18.01.18 12:00

Jeee, holky díky za super rady. S tim behanim, ja sem jako neuvěřitelně linej člověk, fakt moc :think: :mrgreen:,ale zkusim se do toho dokopat uz kvuli tem hormonum „stesti“ co se u toho vyplavujou. Sprchaa taky super, ale kdyz ze zdola slysim rvat dceru stejne uz specham abych byla venku. No nic relaxaci zdar!! Zacnu tyden plny odpocinku :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >