Jak se naučit prosadit ve sporech?

Anonymní
4.12.18 10:52

Jak se naučit prosadit ve sporech?

Nějak mi život chystá víc a víc nepříjemných situaci k řešení. A i když si myslím, že do řešení sporů jdu informována, ochotna naslouchat druhé straně a s jasným cílem, čeho chci dosáhnout, je mi to čím dál víc psychicky nepříjemné. Jak se naučit řešit spory bez emocí? Me třeba vždy strašně vykolejí, když druhá strana používá úplně hloupé argumenty, říká záměrně lži a překrucuje, i když ví, že já vím, že je to jinak. Prostě nevím, co s tím a jak se nenechat strhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

340
4.12.18 11:13

Nenechat se naštvat, to potom vyvede z míry protivníka. Jet svoje racionální argumenty. Pokud se neshledají s pochopením, prostě to nechat být. Hlavně nepoužívat osobní věci, to je dost ubohé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15370
4.12.18 11:26

Vím, že se to lépe napíše než vykoná, ale nenechat se rozhodit soupeřem. Zůstat klidná, nenaštvat se ať protihráč uvádí nehorázné lži nebo dle něho pravdu. Jakmile se necháš vykolejit a vytočit, jde většina pak už přes emoce, ne přes logické argumentace.

Pokud protihráč vědomě lže a uvědomuje si, že ty víš a přesto ti lže, použít nějaké asertivní techniky typu, že dle tebe je to jinak, apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama