Slušná stížnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 14:00
slušná stížnost

Holky napadlo mě, jestli třeba není ještě nějaká další cesta, kterou nevidím. Najali jsme si člověka na několik vestavěných skříní. Hrozně milý člověk, který nám navíc dal dobrou cenu. Dokonce jsme se začali stýkat s jeho ženou. Problém nastal v půlce, kdy otevřeně přiznal, že přijal další zakázku. Momentálně se u nás objevuje na tři hodiny denně a neudělá za ten čas (logicky) prakticky nic, už je u nás 9 týdnů a mně začíná docházet trpělivost. Už jsem mu několikrát naznačila, že si nepřeji být na Vánoce v rozestavěném. Fakta: nemám nikoho, kdo by to za něj dodělal. Hledali jsme vyloženě měsíce. A to toho už se vlastně přátelsky bavíme, což zpětně vnímám jako docela chybu… Napadá vás, jak si otevřeně stěžovat, aniž by to situaci ještě zhoršilo? Náznaky prostě ignoroval :zed: pro jistotu anonym

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30152 příspěvků 03.12.18 14:02
@Anonymní píše:
Holky napadlo mě, jestli třeba není ještě nějaká další cesta, kterou nevidím. Najali jsme si člověka na několik vestavěných skříní. Hrozně milý člověk, který nám navíc dal dobrou cenu. Dokonce jsme se začali stýkat s jeho ženou. Problém nastal v půlce, kdy otevřeně přiznal, že přijal další zakázku. Momentálně se u nás objevuje na tři hodiny denně a neudělá za ten čas (logicky) prakticky nic, už je u nás 9 týdnů a mně začíná docházet trpělivost. Už jsem mu několikrát naznačila, že si nepřeji být na Vánoce v rozestavěném. Fakta: nemám nikoho, kdo by to za něj dodělal. Hledali jsme vyloženě měsíce. A to toho už se vlastně přátelsky bavíme, což zpětně vnímám jako docela chybu… Napadá vás, jak si otevřeně stěžovat, aniž by to situaci ještě zhoršilo? Náznaky prostě ignoroval :zed: pro jistotu anonym

máte ve smlouvě do kdy bude dílo hotovo? nebo to je všechno na dobré slovo bez smlouvy o dílo?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 03.12.18 14:03

Zeptej se do kdy se s tím hodlá roztahovat, že počítáš s tím, že do termínu původně určenýho to stihne a tečka.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 03.12.18 14:04
@Anonymní píše:
Holky napadlo mě, jestli třeba není ještě nějaká další cesta, kterou nevidím. Najali jsme si člověka na několik vestavěných skříní. Hrozně milý člověk, který nám navíc dal dobrou cenu. Dokonce jsme se začali stýkat s jeho ženou. Problém nastal v půlce, kdy otevřeně přiznal, že přijal další zakázku. Momentálně se u nás objevuje na tři hodiny denně a neudělá za ten čas (logicky) prakticky nic, už je u nás 9 týdnů a mně začíná docházet trpělivost. Už jsem mu několikrát naznačila, že si nepřeji být na Vánoce v rozestavěném. Fakta: nemám nikoho, kdo by to za něj dodělal. Hledali jsme vyloženě měsíce. A to toho už se vlastně přátelsky bavíme, což zpětně vnímám jako docela chybu… Napadá vás, jak si otevřeně stěžovat, aniž by to situaci ještě zhoršilo? Náznaky prostě ignoroval :zed: pro jistotu anonym

Tak asi mu otevřene bez náznaku řekni, že bys to chtěla mít do vánoc hotový. Jestli by pro to mohl něco udělat…

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7168 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 14:06

No, pokud nemáš smlouvu o dílo a k tomu nějaký termín dokončení, tak tam bych to asi neviděla. Můžeš mu zkusit dát nějaké datum a jinak, že si seženeš někoho jiného. Nvm :nevim:

Byli jsme ve stejné situaci s dveřmi, které nám dělal známý a čekali jsme dobu. Nic moc jsme nezmohli :( Urgovali jeho, zkoušeli přes manželku a trvalo to věčnost. Už jsem poučená, že takhle nikdy víc :(

Jeess
Kecalka 307 příspěvků 03.12.18 14:08

Kámoš nekámoš…řekni že už to akutně potřebujete dodělat a basta!!6e by jsi to nerada řešila jinak…a at si pod tím domyslí co se mu zachce

smurfka
Vesmírná mluvilka 30152 příspěvků 03.12.18 14:08

jestli za tři hodiny nic neudělá..to bych mu nezaplatila.. :nevim:
pokud nemáte smlouvu s tím do kdy má být hotovo, nemáte žádné páky.
Přestala bych přátelsky naznačovat a řekla to narovinu.. říká se že chlapům se nemá naznačovat, ale říct natvrdo..nazna­čování nechápou :jazyk:

Kriss Tina
Kelišová 7095 příspěvků 03.12.18 14:08

Normálně mu řekni že očekáváš že dodělá práci v termínu co jste si domluvili. Ono tohle kamarádíčkování s řemeslníkama je vždycky špatně, maji pak pocit že jste kámoši a můžou si lecos dovolit. My si takle začli tykat s chlapem co nám závaděl do baráku topení, to byla pořád samá sranda, na baráku se zastavil občas na chvíli kdyz se mu to hodilo a nakonec sme museli najít někoho jiného nebo by jsme nikdy netopili…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 14:09
@Nowuka2 píše:
Zeptej se do kdy se s tím hodlá roztahovat, že počítáš s tím, že do termínu původně určenýho to stihne a tečka.

je dávno 4 týdny po termínu a několikrát jsme o tom mluvili. Mně přijde, že to nevidí, a že mi zbývá ho ledatak napřímo konfrontovat. Veškeré pokusy slušně říct, že už tak jsme pozadu a že bychom chtěli mít vše hotovo s úsměvem odbude se slovy, že už to půjde rychle a že se nemám bát. A houby. Já už ho prostě chci jen donutit, ať to konečně dodělá, ale nepomáhá nic. Ale nenapadá mě, jak si stěžovat jasně, ale stále ještě slušně, aby se na to nevykašlal úplně.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30152 příspěvků 03.12.18 14:10
@Anonymní píše:
je dávno 4 týdny po termínu a několikrát jsme o tom mluvili. Mně přijde, že to nevidí, a že mi zbývá ho ledatak napřímo konfrontovat. Veškeré pokusy slušně říct, že už tak jsme pozadu a že bychom chtěli mít vše hotovo s úsměvem odbude se slovy, že už to půjde rychle a že se nemám bát. A houby. Já už ho prostě chci jen donutit, ať to konečně dodělá, ale nepomáhá nic. Ale nenapadá mě, jak si stěžovat jasně, ale stále ještě slušně, aby se na to nevykašlal úplně.

a máte to písmeně nebo ne? to je důležitá věc..ne něco jakože jsme si nějaký termín domluvili..
pokud to je písemně, tak písemně napsat že dílo mělo být předáno toho a toho dne a že za každý den prodlení mu budeš účtovat pokutu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 14:13

@smurfka máme ale tohle není úplně cesta, kterou bych chtěla jít. To už ho mohu rovnou vyhodit a mít klid. Chtěla bych poradit, jestli někoho nenapadne, jak mu opravdu slušně říct, že s tímhle nejsem spokojená, aniž bychom spolu byli na nože.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30152 příspěvků 03.12.18 14:16
@Anonymní píše:
@smurfka máme ale tohle není úplně cesta, kterou bych chtěla jít. To už ho mohu rovnou vyhodit a mít klid. Chtěla bych poradit, jestli někoho nenapadne, jak mu opravdu slušně říct, že s tímhle nejsem spokojená, aniž bychom spolu byli na nože.

tak to opravdu nejde..
v tomhle jste už slušná byla a nepomohlo..bud nechápe ( potom říct netvrdo a ne oklikou ) nebo nechce chápat a dělá z vás blbce a tam si nic slušného nezaslouží..
hold přijdete bud o řemeslníka nebo o kamaráda..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 14:18

@smurfka tak toho jsem se bála. No aspoň jsem se tu vykecala :zed:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 03.12.18 14:19

Já nechápu, co u vás tři hodiny denně dělá???Potřebuje si akorát vše pořádně vyměřit, třeba to přijet ještě párkrát překontrolovat a pak už jen přijet namontovat.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 03.12.18 14:20
@Anonymní píše:
@smurfka máme ale tohle není úplně cesta, kterou bych chtěla jít. To už ho mohu rovnou vyhodit a mít klid. Chtěla bych poradit, jestli někoho nenapadne, jak mu opravdu slušně říct, že s tímhle nejsem spokojená, aniž bychom spolu byli na nože.

Dobrý den Pane řemeslníku.

Chtěla bych Vás vlídne poprosit o zrychlené dodělání naší zakázky. Neb me kalhotky a podprsenky musí být pohazene po celém bytě a mužské návštěvy tu pak sedí u stolu a odmítají se zvednout a odejít.

Jestli nechcete tedy příště pocítit i jejich tvrdý problém na vlastní kuzi, tak už tu skříň ku/va dodělej do dvou dnů. Jasný?

;)
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >