Jak vzpomínáte na dětství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 20:42
Jak vzpomínáte na dětství?

Téma o dávných kamarádkách mě přivedlo k této otázce. Jak vzpomínáte na svoje děství? Je to čistá radost, nebo naopak smutek a nostalgie? Já patřím do té druhé skupiny, když vzpomínám, je to spíš ve znamení toho, že si uvědomím, kolik lidí už není a jak spousta věcí skončila špatně. Tak by mě zajímalo, jak to mají jiní lidé :kytka: jestli to nevadí, tak anonym

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21172 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 20:47

Já vzpomínám na dětství moc ráda. Hlavně na to, že se mi rodiče věnovali, proti hromadě dnešních dětí. Ráda vzpomínám na babičku na zážitky s ní, i když ona už mezi námi není. Spíš se snažím vzpomínat na to pěkné co mě potkalo a i v tom co se moc nevyvedlo se dá často najít něco dobrého.

Bubla_Bučková
Závislačka 4152 příspěvků 03.12.18 20:50

Ráda vzpomínám na telecí léta na vysoké škole :srdce: dětství nic moc, dospívání taky ne :nevim:

reny14
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 03.12.18 20:53

Já měla nádherné dětství ve větší vesnici. Byla tam škola až do 8.tridy. Spousta kamarádek, milující rodiče. Měli jsme s bráchou volnost (80.leta). Vzpomínám s nostalgií a slzou v oku. Byla to neopakovatelná doba. Mám pocit, že moje děti tohle nikdy nezaziji (bydlíme ve velkém městě na sídlišti). A doba je prostě jiná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 20:53

Na své dětství vzpomínám hodně zle.Jako dítě jsem byla týraná psychicky i fyzicky,nějaký ten alkoholismus a domácí násilí,rozvod matky,druhá svatba s úplně stejným typem chlapa,x probrečených nocí,nulové soukromí na 12 metrech čtverečních se 2 sourozenci…bylo toho hodně,nechci to rozebírat.Ale jednou mi moje máma řekla,že každý rád vzpomíná na dětství,ona si vůbec neuvědomuje,co nám způsobila :zed:

axelina
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 3 inzeráty 03.12.18 21:01
@Anonymní píše:
Téma o dávných kamarádkách mě přivedlo k této otázce. Jak vzpomínáte na svoje děství? Je to čistá radost, nebo naopak smutek a nostalgie? Já patřím do té druhé skupiny, když vzpomínám, je to spíš ve znamení toho, že si uvědomím, kolik lidí už není a jak spousta věcí skončila špatně. Tak by mě zajímalo, jak to mají jiní lidé :kytka: jestli to nevadí, tak anonym

Já vzpomínám ráda na prázdniny na chalupě s babičkou a dědou… naši se denně hádali..takže i když jsme cestovali a ja nevim co všechno jsme měli - dětství pro mě bylo smutné a depresivní období. Nedávno jsem otevřela své deníčky co jsem si po nocích psala. smutný. ale zas od 18 mám pěkný život a děkuji za něj :)

dedrichov
Závislačka 3004 příspěvků 03.12.18 21:10

Vzpomínám ráda, i jsem v té době ráda prožívala každý den. Co zrovna bylo, z toho jsem se těšila :mavam:

Vemas
Kelišová 5390 příspěvků 03.12.18 21:14

Ja vzpominam strasne rada. Ac, narozdil od mych deti, jsme toho tolik nemeli, byli jsme dost skromni. Vzpominam strasne rada, jak jsem cele dny litala venku, vzpominam na tatu, ktery tu uz neni :srdce:
Vzpominam, ze jsem celou zimu bobovala, vzpominam, ze nasi chodili brzy z prace.
Ale nejvic vzpominam na tatinka :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 21:17

Na dětství vzpomínám v dobrém jen do té doby, než se moji rodiče (pro mě naprosto nečekaně) rozvedli. Moje mamka měla tou dobou již několik let milence, se kterým otěhotněla a po rozvodu se za něj vdala. Po rozvodu jsem na vlastní přání zůstala s taťkou, ale zhruba po roce mne matka nátlakem přinutila se přestěhovat k ní - zhruba 200 km od zbytku rodiny. Z matčina nového partnera se nakonec vyklubal sobec a především silný alkoholik, který mě nepokrytě nenáviděl, takže jsem vyrůstala s pocitem, že jsem na obtíž a zdroj veškerých rodinných rozepří. Ještě dodám, že jsem byla devítileté naprosto bezproblémové dítě s výborným prospěchem. Dodnes mám v sobě zakořeněnou křivdu, se kterou se učím pracovat, protože zbavit se jí se mi už asi nepodaří.
Zároveň je mi jasné, že jsou na tom děti často mnohem hůř…fyzické týrání, sexuální zneužívání, zanedbání veškeré péče ze strany rodičů. Těch je mi neskutečně líto!

mrav
Neúnavná pisatelka 19764 příspěvků 03.12.18 21:26

Dětský svět je krásný a jednoduchý a proto bych se rád vrátil od každodenních povinností do dětských let. Mám dva bratry a s tím mladším jsme si hodně rozuměli. Teď se s ním taky stýkám, ale bydlí asi hodinu od nás a častěji jsem se starším, který pracuje ve stejném městě a bydlí kousek od nás. Tento dotaz mě ale zavádí k filozofické otázce: Je dětství i puberta?

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 03.12.18 21:30

Já si toho tedy moc nevybavuji :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 21:39

Moc si toho nepamatuju. Prevazuji az vzpominky z puberty a matka alkoholicka.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 03.12.18 21:40

U mě bohužel nic moc. Otec alkoholik a s mamkou žádný pevný vztah ani teď v dospělosti :nevim:

Uživatel je onlineOllik
Kecalka 249 příspěvků 03.12.18 22:23

Vzpomínám často a ráda. :srdce:

GabinkaCh
Závislačka 2577 příspěvků 03.12.18 22:52

Dětství bylo pěkné,až na často napitého tátu,který v opilosti mamce nadával nebo mlel blbosti

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >