Jak se netrápit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 18:14
Jak se netrápit

Ahoj,
mám přítele, jsme spolu teprve pár měsíců, pro oba je to první vztah. On je o pár let mladší, oba kolem 25 let.
Ve všem si rozumíme, věřím mu na 100 %, vím, že mě má rád. Máme podobný humor, stejný pohled na budoucnost, názory atd. a když se neshodneme, tak se nehádáme, ale debatujeme. Řekneme si vše.
Trápí mě ale jedna drobná věc, která zřejmě souvisí s mým (ne)sebevědomím - když jsme spolu, tak je to úžasné. Je to 2× do týdne (v týdnu, a pak jeden den o víkendu).
Když spolu nejsme, tak jak kdybych neexistovala. Nenapíše, nic. Když mu ale napíšu já, tak odpoví během chvilky. Prý nemá takovou potřebu mi sám psát, že napíše, když bude něco potřebovat. Když jsme se o tom bavili, tak říkal, že mu můžu napsat, kdykoli budu chtít. Ale mi přijde ponižující mu psát pořád první já (podotýkám, že nepotřebuju, aby mi psal každých pět minut, stačilo by mi přání hezkého dne nebo dobré noci). Když jel na několik dní pryč, tak se vůbec neozýval. Až pátý nebo tak den jsem mu napsala já, a to hned odepsal.
Omlouval se mi, že to neznamená, že by mě neměl rád, ale že prostě na tyhle věci (budování vztahu když nejsou dva spolu) není (ale telefon má v ruce pořád, takže to není tím, že by nebyl na psaní).
Což chápu, ale kdykoli vidím nějaký vztah, tak ten kluk, ať byl jakýkoli, tu snahu (aspoň na začátku) vyvíjel. Takhle si pak říkám, že to třeba z jeho strany není tak žhavé (ale na druhou stranu - jsem jeho první, tak třeba v tom neumí jenom chodit).
Pracujeme ve stejné budově, chodíme na obědy, ale nikdo o nás tady neví, takže se celou dobu chováme kolegiálně. Mám tu kamarády, se kterými se vzájemně chováme blíže než s ním tady. Řekne mi čau při příchodu (musím já za ním) a při odchodu. Že nepíše v pracovní době chápu (hodně práce), ale ani večer, nic. Prostě jak kdyby v ty dny, co nejsme spolu, nikoho neměl. Nechodí nikde na pivo do hospody, většinou jde domů na PC.
Ale vím, že když na něj budu tlačit, aby mi občas napsal i sám, že ho to bude dusit a bude to pro něj nepřirozené. Beru to, že je ještě mladý a nemá vůbec žádné zkušenosti, takže třeba je možné ho to naopak naučit? Ale podle mě by tohle mělo vycházet z vlastní iniciativy.
Prý se takhle na mě víc těší, ale já se spíš od něj vzdaluju, když nejsme spolu. A když jsme spolu, tak je to krásné a není vždy sex, není to jen o tom jednom. I plánuje dovolené, co mi kde ukáže, jak jednou spolu budeme bydlet, jak kdyby měl nekonečno času.
Ale zároveň se pak obávám dalšího dne, kdy půjde k sobě a zase ho x dní buď neuvidím a neuslyším o něm nebo jen jako kolegu.
Určitě o něj nechci přijít, zároveň ho nechci odradit, aby si říkal, že je s nějakou, která mu bude odpírat svobodu. Spíš bych chtěla poradit, co tedy mám dělat se sebou, zda ty moje emoce nejsou přehnané, nebo jestli je v pohodě, když je ten vztah v době, kdy nejsme spolu, udržovat jenom z mé strany s tím, že se „sveze“.
On moc nemá rád nějaké řešení, konflikty, složité věci atd. Zároveň to není tak, že bych mu dělala služku atd. a byl se mnou z pohodlnosti, na tyhle věci máme opravdu stejný pohled.
Díky, pokud jste to dočetli až sem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
K82
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 03.06.19 19:01

Ahoj, priznam se, ze ja spis nechapu, kdyz spolu pracujete a vidite se denne, proc se tam nechovate, jako par.to by mi vadilo vic. psani je relativni, to ma kazdy jinak.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 03.06.19 19:14

To neni tím, že by to byl jeho první vztah, prostě to u něj není tak žhavé, jak by sis představovala.. nebo je jinde a vztah k životu nepotřebuje..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 19:24

@K82 Je to čerstvé (dva měsíce) a nechceme to úplně vytrubovat. Zase to netajíme až tak extra (sedíme při akcích vždy spolu, pár lidí si to odvodilo). Ale jemu není moc příjemné ani před cizími se nějak ocicmávat (což chápu, ale tohle bych v práci stejně nechtěla, ani kdyby to věděli všichni).
@Beckyttine5 Tohoto se právě bojím. On ale neměl předtím ani moc nějaké kamarádky nebo jednorázkovky. Takže prostě neví asi úplně, jak to tzv. chodí. To, že asi ten vztah vnímám víc intenzivně, je zřejmě pravda. On žije přítomností. Když je se mnou, tak je se mnou. Když je jinde, tak je jinde.
Opravdu ho nechci předělávat nebo nutit do něčeho, co nechce. Spíš mu pozorumět a sama se s tím srovnat.

DeeDee.518
Kecalka 304 příspěvků 03.06.19 19:54

V tom psaní bych ten problém neviděla. Vztahů za sebou pár mám a v žádném se mi nestalo, že by mi chtěl přítel denně vypisovat. Rádi si povídali naživo. Furt něco ťukat do telefonu je nebavilo. I když je fakt, že je trochu divné, že mu třeba pět dní evidentně vůbec nechybíte. To by se bez vás teda asi klidně obešel úplně, ne?

Co ovšem nechápu vůbec jsou ty tajnosti. To jakože se napřed musíte nějak osvědčit co do délky vztahu, aby to stálo za to někomu říct a aby se k vám choval jako k přítelkyni i veřejně? U prvního vztahu bych spíš očekávala, že bude nadšený a bude to naopak roztrubovat, kde to půjde…

Takhle: Rád vás asi má. Ale rozhodně to nebude váš poslední přítel v životě. Nezdá se, že by z vás byl tak paf jako vy z něj.

Ann-Sylvie
Kecalka 116 příspěvků 03.06.19 20:12

Podle mě on to s tebou až tak žhavý nemá. Proč se vidíte dvakrát v týdnu? I to nepsaní, je divný. Mně když se snažil kdokoliv uchvátit, volal, psal, pořád, když to šlo. Na dobré ráno, na dobrou noc, co dělám přes den. Ten tvůj na tebe dlabe, promiň. Najdi si někoho lepšího, z tohohle kouká jenom trápení. Začátky mají být o zamilovaní a neschopnosti být bez sebe. Abyste se po dvou měsících chovali takhle, to nemá výšku..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 20:21

@DeeDee.518 No, já taky moc ze začátku nechci, aby to lidi v práci věděli. Někteří to ví, ale ne všichni. Když jsme někde veřejně venku, tak se jako pár chováme normálně.
@Ann-Sylvie 2× v týdnu se vídáme, protože má nějaké koníčky, pak chce taky být někdy sám. Jako, já bych se časem ráda vídala častěji. On má spoustu povinností, kterým se nemůže věnovat, když je se mnou (i když by technicky mohl, ale když je se mnou, tak se věnuje mně). Ale ano, taky si právě říkám, že u něj to tak žhavé není a to mě trápí. Ale to mi i říkal na začátku, že je to pro něj nové, že na to chce jít pomalu atd. A mám ho moc ráda, je to, když to vezmu i racionálně, nejlepší kluk, jakého jsem kdy potkala. Oťukávali jsme se půl roku, než jsme to zkusili.

Nevimjakynick
Stálice 61 příspěvků 03.06.19 21:17

Jak bych videla nas kdysi. Ja byla ta co psala, on spise odpovidal, a od sebe nikdy. Pak jsem mu prestala psat a kdyz se treba zeptal tka jsem rekla po pravde ze jsem byla s holkama vcera na vinu a zw se to protáhlo nebo ze jsem byla s kamosem na bruslich. Kdyz videl ze na neho nejsem vazana a mam svuj program, se kterým se nesveruju tak zacal byt zvedavy. Najednou se zepta kdy prijdu nebo kde jsem a tak…nikdo nechce mit doma nudnou jistotu. Nech ho zazit trosku nevedomosti nebo žárlivosti.

Tomkins
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 04.06.19 01:37
@Anonymní píše:
@DeeDee.518 No, já taky moc ze začátku nechci, aby to lidi v práci věděli. Někteří to ví, ale ne všichni. Když jsme někde veřejně venku, tak se jako pár chováme normálně.
@Ann-Sylvie 2× v týdnu se vídáme, protože má nějaké koníčky, pak chce taky být někdy sám. Jako, já bych se časem ráda vídala častěji. On má spoustu povinností, kterým se nemůže věnovat, když je se mnou (i když by technicky mohl, ale když je se mnou, tak se věnuje mně). Ale ano, taky si právě říkám, že u něj to tak žhavé není a to mě trápí. Ale to mi i říkal na začátku, že je to pro něj nové, že na to chce jít pomalu atd. A mám ho moc ráda, je to, když to vezmu i racionálně, nejlepší kluk, jakého jsem kdy potkala. Oťukávali jsme se půl roku, než jsme to zkusili.

A když si to po sobě čteš, přijde ti to takhle pořádku? Omezit vídání na 2× do týdne, protože má koníčky, povinnosti a taky chce být občas sám? Wtf?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 08:48

@Tomkins Kdybychom se neviděli každý den v práci, tak mi to hodně vadí. Takhle se to dá. K němu nemůžeme a každý den, aby byl u mě taky nejde. Přece po něm nemůžu chtít, aby ze dne na den přestal dělat svoje věci a věnoval se jenom mně. I když časem vidím, že některé ty koníčky bude „muset“ omezit, ale zase to přijde u každého postupně. V jeho věku jsem to měla stejně.
@Nevimjakynick No, mně se asi nezeptá, když spolu nebydlíme. Jako, když řeknu „nemůžu tenhle den, můžu jen tenhle“, tak se přispůsobí. Není to žádný sobec, akorát má ty priority trošku jinak. Hraní těchto her na nedostupnou atd. se mi nelíbí, nemám to ráda.
Chtěla jsem spíš zjistit, jak být v klidu. Protože vím, že s ním ta budoucnost možná je, ale potřebuje na to ten čas. Není to typický kluk, které znám. A já taky nejsem jako holky, které znám. Jsme introverti jako hrom.

stankaSR
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 04.06.19 09:37

My sme s manželom nemali tiež moc veľké skúsenosti so vzťahmi, to bolo len pár katastrof u neho i u mňa. A keď sme sa dali dokopy po pol roku kamarátstva, vedeli sme, že si absolútne rozumieme, bolo nám spolu tak dobre, že ani jeden nechcel byť sám bez toho druhého. Neobmedzujem ho v ničom, ale on proste chce byť so mnou a dnes už aj so synom, proste my sme jeho top priorita. Neviem si predstaviť lepší vzťah, skvelejšieho muža než je on, proste my sme jeho svet a to mi vyhovuje. Keď som bola mladá, tiež som strácala čas so sebeckými blbcami, vedieť to čo dnes, ani by som si o nich bicykel neoprela. Holt to je život, to si musíš prežiť sama, aby si vedela oceniť poklad keď ho nájdeš. Tento chlapec to možno nebude…

Freeandwild
Kecalka 218 příspěvků 04.06.19 11:00

Časem jsem se naučila, že ve vztazích existuje jedna základní poučka.
Ten druhej o Tebe buď zájem má - a dává ho najevo, nebo ho nemá.
Zbytek je prostě jen omlouvání - on je takovej a makovej, má koníčky, povinnosti, nemá čas… V dnešní době NIKDO nemáme čas. Respektive máme ho na to, na co si ho uděláme. A on si ho na Tebe udělat nechce. Není divu, že se trápíš, on o Tebe prostě moc nestojí… a slova jsou jen slova. To, co doopravdy mluví, jsou činy. Sama to moc dobře víš, jen si to ještě nechceš přiznat.
Koníčky můžete dělat spolu, s povinnostmi mu můžeš pomoct… kdo chce, hledá způsoby ;)

Lucie_Sx
Závislačka 3748 příspěvků 04.06.19 12:19

Může mít o tebe zájem a i tak to může mít takhle (moc nepsat a tak). Ale co je hodně divné, je ta práce a ty jeho večery u PC. To se v práci potkáte a ani ti nedá pusu? Neobejmete se? Nejdete spolu na oběd nebo na kafe?? Nevyužijete volné chvíle ke kontaktu? Vždyť se nemusíte nějak osahávat, to vůbec, ale prostě užít si přítomnost toho druhého aspoň na tom obědě nebo na kafi…
Plus je dost důležité, co dělá po těch večerech. Jestli vyvíjí nějaký program, dělá práci, tak se dá pochopit, že bys ho rozptylovala. Ale jestli jen paří hry, tak jsou mu ty hry přednější než čas s tebou, a to je taky blbé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 12:36

Když mám někoho hodně rád, chci s ním strávit každou vtěřinu… To co popisuješ je takový polovztah.

AloisR
Stálice 66 příspěvků 04.06.19 12:42

Taky souhlasím s ostatními, pokud jsi mu řekla že se chceš vídat častěji a on nemá čas je pro tebe lepší věnovat se někomu kdo má stejný zájem. Možná je ještě mladé tele, které si neváží koho má. Neozvat se 5 dní, to mi přijde jako ignorace. Podle mě pokud budeš v takovém vztahu třeba půl roku, tak ti to podomele sebehodnocení… Měl jsem taky takovou známost, vždycky o zkouškovém odstavovala telefon a podobne, no po půl roce z ní vylezlo že má jiného. Nevím o nikom kdo by měl pěkný vztah, který by začal počátečním ignorem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama