Jak se staví dům?

9868
15.3.09 23:34

Jak se staví dům?

Ahoj,

tak jsem dnes prošvihla i druhý díl tohoto pořadu, v podvečerním frmolu jsem zkoukla asi pět minut - a tak se chci zeptat, zda stojí za to hledat, jestli je to někde na webu.

Jaké to je? Stojí to za koukání? A co se tam vlastně řeší? Viděla jsem zrovna nějaké mlaďochy, kteří chtěli stihnout spoustu věcí v pro mě nereálných časech - ale netuším, zda jsem to špatně nepochopila, musela jsem přepnout večerdu :D

A budou ty domy ke koukání? Nebude to taková ta studená designová supermoderna k nebydlení? Myslím tím některé krásné a ale nepraktické přeměny předchozího pořadu - nakonec jsem se na to ani nedívala, protože bych tam nechtěla bydlet. Jinak modernu mám vcelku ráda, ale potřebuji mít pocit, že si mohu vzít knížku a kafe a jít si číst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
16.3.09 08:22

Zahlídla jsem to asi od 10 min po začátku až do té doby, než začínal Večerníček :D Nějak nám to časově koliduje.
Měli zadaný úkol a ten musel do 2 týdnů splnit.
Ti mladí vybírali podlahu a barvy na zdi a kuchyň (kombinace dvou fialových, nic pro mě :nevim: ). No nevím, nějak se mi k tomu nezdají. Ale to asi bude tím, že už mám taky jednu stavbu za sebou a vím, že není nic těžkého na vybírání a rozhazování peněz, ale s prací je to horší - nakonec si objednali firmu.
Došlo tam ke třenicím kvůli bagru - ten nejstarší pár si ho sehnal na úklid před domem a ti manželé ho taky využili a mlaďoši se pak zlobili, že jako táhnou proti nim za jeden provaz. Čekala jsem od toho trochu víc, ale zatím je ten rozjezd nějaký vlažný. Každopádně si to ale pustím celé v klidu, až bude dítko spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
16.3.09 08:39

Jojo, taky mi to tak přišlo - já viděla jen kousíček jak vybírali sedačku, měnili objednávku kuchyně a kupovali nějaké blbiny. Nic nebyl problém, otázka je jak realizace, tam většinou přijde nějaká neočekávaná komplikace :D
Jo a jeli nadoraz, ale přitom většinu peněz spolknou věci, které nejsou vidět. Jsou hodně bez zkušeností, asi je vybrali schválně jako zcela jiný přístup než ty zkušenější. Teda co jsem neviděla bylo to, že by nějak pracovali… Ty ostatní páry včera neřešili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
16.3.09 09:28

Já teda nevím jak vy, ale nějak jsem nepochopila o co v této řadě jde :oops: :oops: :oops:

Jestli budou dělat pořád nějaké úpravy místností a podle toho čí bude domeček nejlepší vyhraje nebo jak to tam je?

Nechce se mi to ani hledat, protože mě to moc neoslovilo!
Ty předchozí řady byly super, ale toto, no nevím nevím!

Mě osobně to příjde takové dost ubohé, protože dostat hrubou stavbu a peníze na zařízení a jen utrácet cizí peníze a pak si tam pozvat půlku rodiny ať dělá za ně umí každý, ale dělat na baráčku rukama z vlastních prostředků je o něčem úplně jiném!!!
Je fakt, že pár čísto 1 (ten ze včerejšího dílu) je mi silně nesympatický a připadají mi takový trošku trapní, ale je to jen můj názor!!!

Lesi - asi to bude tak, že v každém dílu proberou jeden pár a jejich úkol ke splnění a jak se s tím poprali, protože o těch ostatních párech a úkolech tam myslím nepadlo ani slovo! Jen s tím bagrem!
Stihla jsem jen to co Mili, taky u nás Večerníček vyhrál :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.3.09 10:14

Tak ja videla az 2 –pulku vc.konce, vecernicek jsme pustili u babi a zbytek dohledala na netu. 3 pary maji zaridit a dodelat ty domy a potom se budou prodavat a ktery par to proda za nejvic penez,tak dostane nekolikamilionovou vyhru. Ti vcera byli hodne mladi a nezkuseni. Meli behem 14dni (coz je teda dost sibenicni) dodelat a zaridit obyvak a kuchyn,ale vcetne podlah,rozvodu vody,elektriky.....jelikoz nic neumeli sami,zvali si firmy,ale podcenili to,stavba byla vlhka a oni zacali odvlhcovat az na posledni chvili,tudiz to casove nezvladli,jelikoz podlaha se nesmi polozit,pokud je vlhkost pres normu.....takze nebylo nic hotovo,kdyz to predavali.Prima byla tak hodna,ze jim dala dalsich 8 dni navic,aby to teda stihli.....ti ostatni pary si hodne delaji sami,takze jim pak zbyde vic penez na zarizeni…ti mladi to uvali za firmy a pak podle me budou v minusu.....Ela

• Nahlásit
  • Citovat
1752
16.3.09 10:22

ahoj Lesi, primácký pořady jsou na streamu.
http://prima.stream.cz/category/217/
to je první díl.
Druhý bude asi dnes nebo zítra. (mají obvykle den dva zpoždění)

Taky na to čekám… :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
16.3.09 10:28

Elo - aháááááá, díky za vysvětlení jak funguje celá tato „hra“ :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
14079
16.3.09 12:17

Tak jsem v klidu zkoukla druhý díl a jímá mě hrůza :? Dali jim sice 1mil, ale ještě mám v paměti, kolik stojí metr měděné trubky dvanáctky, s prominutím jedna blbá zásuvka (a že jich do baráku padne), mirelon pod podlahu (nemluvě o stěrkování) - no nevím, mlaďoši podle mě prošustrujou peníze za designové kravinky a nezbyde jim na to podstatné.

Ad vlhkost - hm, to znám, měli jsme už 4 roky hrubou stavbu vč. střechy, oken a topení, a stejně se nám masivní podlaha trochu zvlnila! Fuj, úplně se mi vybavují ty vlhký studený zdi a až k zápěstí ušoupaný nehty :cry:

A můj favorit je ten střední pár s malýma dětma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jrk
494
16.3.09 14:27

Ahoj,
vzdyt to neni zadn problem, informace najdes tady:
www.iprima.cz
konkretne clanek a offic stranky:
http://www.jssd.cz
a videa jednotlivych poradu jsou zde:
http://www.stream.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
16.3.09 14:53

Jj, ty oficiální stránky mám zkouklé, šlo mi spíš o to, zda to stojí za námahu a čas :) - třeba Jak se staví sen nebyl můj šálek kávy. Zkoukla jsem u vaření ty první dva díly a asi to budu sledovat - jen doufám, že ty zbylé páry budou šikovnější než tito mlaďoši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35692
16.3.09 18:36

melo by se to jmenovat „jak se zarizuje dum“ protoze se stavbou to nema nic spolecneho. kdyby je alespon nechali resit, jake budou mit vytapeni, okna, izolace, nebo kde a kolik budou mit zasuvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35692
16.3.09 18:39

jeste poznamka, kdy nestihali casovy limit, tak se meli vykasloat na drevenou podlahu a dat tam laminat, nebo lino…

pozn.2 - vsechno meli hned - v realnem zivote je velmi narocne remeslniky dokopat na stavbu a dodrzet terminy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
16.3.09 18:50
Pudloslava píše:
jeste poznamka, kdy nestihali casovy limit, tak se meli vykasloat na drevenou podlahu a dat tam laminat, nebo lino…pozn.2 - vsechno meli hned - v realnem zivote je velmi narocne remeslniky dokopat na stavbu a dodrzet terminy…

S těmi řemeslníky souhlas. Ale s podlahou ne - podle mě by se zkřivil i laminát, pod linem by to zplesnivělo, ne? Měli poslechnout rady a větrat a topit :) Ale ten kluk vypadá, že ví všechno líp - a mimochodem, podle mě jim nevyjdou peníze, děsně hýří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
17.3.09 06:33

No hlavně do toho vlítli po hlavě a začali více méně od konce - nejdřív měli větrat a odvlhčovat (ale to by každý stavebník věděl) a pak teprve vybírat za co utratí ty statisíce.
Těším se příště na tu koupelnu těch mladých, ta vypadá pěkně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
17.3.09 08:17

Máte pravdu - myslím, si že utratit 50,000 Kč za sedačku do obýváku, když mám rozpočet 1,000 000 Kč je docela pecka. Když vezmu v potaz, že nemají, koupelnu, wc, nikde nejsou podlahy, stropy, dveře :roll: , to jim absolutně nemůže vyjít. prostě zjistí, že nějaká místnost zůstane jako holobyt :? A při tom, jak si každou práci sjednávají… Jsem zvědavá, na kolik peněz jim ta jídelna, kuchyň a obývák vyjde 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama