Jak se ubránit manipulaci?

754
2.4.21 16:24

Jak se ubránit manipulaci?

Hezký den,
zajímaly by mě konkrétní rady, jak se bráníte manipulaci, když ji tedy poznáte.
Načetla jsem si tyto rady:
Aktivní obrana – V případě aktivní obrany dávám najevo jasný nesouhlas s konáním manipulátora
Pasivní obrana – na manipulátora nebo jeho chování nereaguji na manipulátora
Vyzkoušela jsem oboje a ani jedno nefunguje.
Když jsem použila aktivní obranu, naštval se, urazil se, trestal mě svým mlčením a čekal, až se mu omluvím.
Když jsem použila pasivní obranu, byl naštvaný, že nereaguji na jeho otázku a neodpovídám dostatečně rychle nebo mluvím o něčem, na co se mě neptal.
Máte nějaké typy, co by opravdu fungovalo? Něco, co se vám osvědčilo v praxi?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
572
2.4.21 16:27

Co treba s manipulatorem nebyt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34521
2.4.21 16:33

Myslis partnera?

No, hele, tezko. Samozrejme, ze asertivita je nejlepsi, ovsem manipulatorovi dlouhodobe nevyhovuje. On nechce mit karty na stole :nevim: pokud budes tak zvane v pohode, on zesili ty svoje hry, aby te rozhodil a protoze te zna, tak se mu to vzdycky povede, to bys musela nemit nervy…

Za me- neporizovat si s nim deti (skrze stridavou peci budou pokracovat jeho vejmysly) a tak nejak se cti vycouvat…drzim palce :hug:

A s cizima- drzet se od nich dal. Kdo je na ty jejich vejsplechty a intriky zvedavej :roll:

A nejdulezitejsi- posilovat si sebevedomi- to jsem ja, ber nebo nech bejt ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10711
2.4.21 16:35

@Rosebery Tak sis vyzkoušela, že ať to uděláš jak to uděláš, tak to stejně bude špatně. Takže nejlepší je s takovým člověkem prostě nebýt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6289
2.4.21 16:35

A už jsi vyzkoušela 3. radu - Odejít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7887
2.4.21 16:38

Hned prvni odpoved od Sardelky je spravna. Nijak se nemuzes branit proti manipulaci, muzes udelat jedinou vec, manipulatoria ostrihnout se sveho zivota, ze sveho prostoru. Nic jiny nemuzes delat. Muzes samozrejsme zkouset, jak dlouho vydrzis, ruzne obranne praktiky, ktere nefunguji, nakonec se bud znicis uplne, vybouchnes tak, ze ty budes ta zla, nebo konecne pochopis ze s manipulatorem se nemluvi, nevysveltuje, nekontaktuje, nezije, nemiluje, nic.

Pokud jde o partnera, rozchod. Pokud jde o rodice, omezit kontakt. Nic jiny delat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7887
2.4.21 16:45
@Rosebery píše:
Hezký den,
Aktivní obrana – V případě aktivní obrany dávám najevo jasný nesouhlas s konáním manipulátora
Když jsem použila aktivní obranu, naštval se, urazil se, trestal mě svým mlčením a čekal, až se mu omluvím.
Když jsem použila pasivní obranu, byl naštvaný, že nereaguji na jeho otázku a neodpovídám dostatečně rychle nebo mluvím o něčem, na co se mě neptal.
Díky.

A pokud se budes rozchazet, priprav se na vsechno. Fakt na vsechno. Nikomu nic nevysvetluj, nevysvtlis, proto je manipulator manipulatorem, protoze to s lidma umi. Bude te prosit, slibovat napravu, cukr a bic, bude delat vsechno proto, aby te nestratil, az kdyz si uvedomi, ze je tve rozhodnuti pevne a nezvratne, je mozne, ze sam pobezi podat o rozvod, nebo se rozejde driv, aby v ocich sveho obecenstvi nestratil glanc.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 16:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
2.4.21 16:46

Odejít jsem zkoušela, ale buď se mu povedlo mě přitáhnout zpět nebo jsem to sama nevydržela a přilezla za ním.
A teď má zrovna to "hezké " období, nedokážu zatím od něj odejít, jsem na něm závislá. Ale ráda bych udržela toto hezké období, tak se chytám naděje, že by třeba(až rozehraje zase ty své hry), mohla být připravená a tím pádem bychom měli hezký vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
2.4.21 16:50

Myslíte, že je možné, že by byl třeba jen hraniční, když jde na něm vidět, jak se na mě zamilovaně dívá?(když jsme teda v pohodě)? Vím, že to zní prdle, ale snažím se objevit aspoň nějakou známku, že mě aspoň trochu miluje, že se můžeme nějak posunout, že to nejsou zase jen nějaké hry. Že z něj třeba časem pomaličku vykřešu to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7887
2.4.21 16:51
@Rosebery píše:
Odejít jsem zkoušela, ale buď se mu povedlo mě přitáhnout zpět nebo jsem to sama nevydržela a přilezla za ním.
A teď má zrovna to "hezké " období, nedokážu zatím od něj odejít, jsem na něm závislá. Ale ráda bych udržela toto hezké období, tak se chytám naděje, že by třeba(až rozehraje zase ty své hry), mohla být připravená a tím pádem bychom měli hezký vztah.

Kto che kam :hug:, holka zlata, priprav se na to, ze hezke obdobi bude stridat spatne a bude to cim dal, tim horsi. Hele, kdyby se slo ucit na chybach druhych… ale to nejde, nektere zkusenosti jsou neprenosne. Prave proto je on ted skvelej, aby te udrzal pri sobe. Tohle je primo u techto typu ve vztazich zakonite, ze po jejich srackach, prichazi odproseni a chvili jsou opet dokonali a nosi te na rukou. Aby ti pak opet mohli ublizovat. Komu neni rady, znas to…co ti mam rict? Jediny zpusob je odejit a zadny kontakt. Nic jiny nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7887
2.4.21 16:58
@Rosebery píše:
Myslíte, že je možné, že by byl třeba jen hraniční, když jde na něm vidět, jak se na mě zamilovaně dívá?(když jsme teda v pohodě)? Vím, že to zní prdle, ale snažím se objevit aspoň nějakou známku, že mě aspoň trochu miluje, že se můžeme nějak posunout, že to nejsou zase jen nějaké hry. Že z něj třeba časem pomaličku vykřešu to dobré.

Muze byt hranicar, muze byt narcis. O narcisticke poruse osobnosti jsem zalozila diskuzi, tam se bavime i o manipulaci. Pokud je hranicar, je to asi teoreticky o neco lepsi pro tebe, jak narcis, hranicar muze se svoji poruchou pracovat a jsou schopni i jiste emocionalni empatie a vycitek svedomi, na rozdil od narcise. Hranicar ti bude jeden den vyznavat lasku a druhej den te bude nicit. Narcis to same, ale narcis to dela systematicky, premyslene, hranicar spic emocne nezvlada kontrolovat sve vybuchy, narcis lasku neciti, hranicar tomu, co citi, veri, i kdyz, pokud si zadefinujeme, co laska vlastne je, otazne je, co vlastne citi. Dulzity je, ze narcisticka porucha osobnosti nejde nijak lecit, kdezto s hranicnou poruchou jde pracovat psychoterapii. Ale vylecit nejde, jak zadna porucha osobnosti.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 17:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
2.4.21 17:00
@My Melody píše:
Kto che kam :hug:, holka zlata, priprav se na to, ze hezke obdobi bude stridat spatne a bude to cim dal, tim horsi. Hele, kdyby se slo ucit na chybach druhych… ale to nejde, nektere zkusenosti jsou neprenosne. Prave proto je on ted skvelej, aby te udrzal pri sobe. Tohle je primo u techto typu ve vztazich zakonite, ze po jejich srackach, prichazi odproseni a chvili jsou opet dokonali a nosi te na rukou. Aby ti pak opet mohli ublizovat. Komu neni rady, znas to…co ti mam rict? Jediny zpusob je odejit a zadny kontakt. Nic jiny nefunguje.

Děkuju, moc všem díky. Vím, že mi radíte dobře. Určitě nad tím budu přemýšlet. Jen teď vím, že to nedám. Jsme typický vztah empatik-manipulátor(asi narcis). Pořád si nejsem jistá, co on vlastně je. Ze začátku mi přišlo, že má nějakou duševní poruchu, pak manipulátor a naposledy mi přijde narcis. To podezření sílí víc a víc. Nejdřív jsem se nad tím zamýšlela po roce, pak za další dva roky, pak za půl roku a teď po dvou měsících. Pořád si říkám, že přece snad mě má aspoň trochu rád, hledám ty náznaky, že snad nemůže být úplně takový, jak se všude píše. A taky vím, že nejsem ještě připravená na to, unést ten chlad, kterého se bojím při rozchodu. Jestli víte. Jak jsou takoví lidé schopni ze zne na den zapomenout. Jako by ti partneři najednou neexistovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11820
2.4.21 17:08
@Rosebery píše:
Hezký den,
Díky.

A opravdu potřebuješ k životu takovýho člověka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4899
2.4.21 17:09

@Rosebery Jestli Tě to baví, tak s ním klidně buď, zkoušej různé způsoby chování. Ale proboha netahej do toho šílenství děti, protože pro ty je takový rodič peklo na zemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7887
2.4.21 17:10
@Rosebery píše:
Děkuju, moc všem díky. Vím, že mi radíte dobře. Určitě nad tím budu přemýšlet. Jen teď vím, že to nedám. Jsme typický vztah empatik-manipulátor(asi narcis). Pořád si nejsem jistá, co on vlastně je. Ze začátku mi přišlo, že má nějakou duševní poruchu, pak manipulátor a naposledy mi přijde narcis. To podezření sílí víc a víc. Nejdřív jsem se nad tím zamýšlela po roce, pak za další dva roky, pak za půl roku a teď po dvou měsících. Pořád si říkám, že přece snad mě má aspoň trochu rád, hledám ty náznaky, že snad nemůže být úplně takový, jak se všude píše. A taky vím, že nejsem ještě připravená na to, unést ten chlad, kterého se bojím při rozchodu. Jestli víte. Jak jsou takoví lidé schopni ze zne na den zapomenout. Jako by ti partneři najednou neexistovali.

Jenze ty mas jen dve moznosti. Bud se rozejdes ted, nebo jeste si asi dostatecne netrpela a potrebujes se dostat uplne na kolenou, kdy se budes muset rozejit, aby sis uchranila zbytky zdravi, nebo i chranila zivot. Mozna mas nejaky samaritansky komplex a chces mu pomoct, nepomuzes. Ver mi. Nepomuzes mu, ale za par let bude z tebe troska.

A je zbytecny ho analyzovat, ( delala jsem to taky, neboj, kazda, ktera jsme meli partnera s poruchou osobnosti, si tim procesem prosla) Jenze je to uplne zbytecny, tim jen stracis cas, energii, zdravi, nervy a jsi v nekonecnem kruhu odpusteni, navratu, dobre obdobi a pak prijde od nej dalsi uder, psychicky, nebo fyzicky a jeste horsi…proste nic jiny, jak rozchod nefunguje. Prijdes na to sama, otazka je jen, jestli si ty roky trapeni usetris.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 17:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat