Synova přítelkyně

Anonymní
2.4.21 15:42

Synova přítelkyně

Zdravím. Syn (20) si našel přítelkyni. Vzhledem k pandemii jsou oba doma - on studuje VŠ, ona má zavřenou práci. Ačkoli se znají pár týdnů, vyplynulo to tak, že u nás najednou bydlela. Prostě nepřetržitá přítomnost - cca měsíc v kuse. Vzhledem k tomu, že i já pracuju z domova, začalo mi to jednoduše řečeno lézt na nervy. Tak jsem si se synem promluvila, že jako jo, návštěvy, víkendy klidně, ale takhle nepřetržitě že mi to prostě nevyhovuje. Ať se spolu domluví a aspoň to trochu střídají. Další věc byla, že jsem měla pocit, že syn dost kašle na školu. No a výsledek je ten, že to slečny dotklo a nechce k nám chodit. Což mně mrzí ani ne tak kvůli ní, jako kvůli synovi. Tak bych chtěla slyšet, jak byste podobnou situaci viděli a řešili vy. Ať už z pohledu matky nebo té dívky. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8143
2.4.21 15:44

No to záleží na tom, jak jí to syn podal. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
2.4.21 15:48

Tu holku nechápu, mne by to vadilo se k někomu nakvartýrovat. Jako na víkend ok, ale na měsíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
2.4.21 15:48

Chapu te, uz tak je to v te pandemii o nervy, cela rodina cele dny zavrena doma. Pokud tam k tomu mas jeste nekoho ciziho (pro tebe to samozrejme he cizi clovek), tak chapu, ze to musi byt dost neprijemne, clivek proste neni ve sve kuzi, kdyz se musis delit o koupelnu, zachod, kuchyn… ja se teda dost divim slecne, ze ji to nebylo blbe. Ted si myslim, ze se ona spis citi pred vama rodicema trapne, a proto tam nechce byt, nez ze by byla skutecne urazena. Pokud ma trochu seberefkexe, tak si snad musi uvedomit, ze to neni uplne v poradku. Za sebe bych to nerozpitvavala, aby se mi nezhorsil vztah se synem, jen bych rekla, ze je u vas vitana, ale ze proste prespavani treba vic jak dva tri dny v kuse, ze je pro tebe narocne…a vic bych se do toho asi nepletla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
2.4.21 15:50

Já se Ti vůbec nedivím, mně by to taky vadilo. Zachovala bych se stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
2.4.21 15:50
@Anonymní píše:
Zdravím. Syn (20) si našel přítelkyni. Vzhledem k pandemii jsou oba doma - on studuje VŠ, ona má zavřenou práci. Ačkoli se znají pár týdnů, vyplynulo to tak, že u nás najednou bydlela. Prostě nepřetržitá přítomnost - cca měsíc v kuse. Vzhledem k tomu, že i já pracuju z domova, začalo mi to jednoduše řečeno lézt na nervy. Tak jsem si se synem promluvila, že jako jo, návštěvy, víkendy klidně, ale takhle nepřetržitě že mi to prostě nevyhovuje. Ať se spolu domluví a aspoň to trochu střídají. Další věc byla, že jsem měla pocit, že syn dost kašle na školu. No a výsledek je ten, že to slečny dotklo a nechce k nám chodit. Což mně mrzí ani ne tak kvůli ní, jako kvůli synovi. Tak bych chtěla slyšet, jak byste podobnou situaci viděli a řešili vy. Ať už z pohledu matky nebo té dívky. Díky.

Možná by nebylo od věci, zajímat se o to, jak ta nepřetržitá přítomnost vznikla? Možná syn něco plácl dříve, než aby to s vámi projednal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18103
2.4.21 15:54

No asi bych si se slečnou teď promluvila já, aby věděla, že proti ní nic nemám, občasné přespání dejme tomu, / i když ani tomu já teda nakloněná nejsem, nemám ráda cizí lidi v bytě /, ale bydlení stálé teda ne…a fakt se divím, že za tebou nepřišel syn nebo oba a nepromluvili jste si…nebo jim to přijde normální, aby se k vám jen tak nastěhovala, aniž by ti to ráčili oznámit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53089
2.4.21 15:54

Chtělo by si to promluvit ty sama s ní. Třeba to pochopila jinak, než to bylo myšleno. Né přes syna. Ale spolu si promluvit. My máme daleko do podobné situace.
Já jsem si k nám takhle nastěhovala velmi mladá budoucího muže po měsíci chození. Rodiče to neřešili. Oni mají více generační dům. Dávno žijeme sami a ve svém. Bohužel v jiném kraji. Kde má manžel zázemí práce a stejně je posílají do světa. Jak by byli rádi, kdybychom byli u nich blíž. Kdyby viděli častěji vnoučata.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 15:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5121
2.4.21 15:58
@LennyL1 píše:
Já se Ti vůbec nedivím, mně by to taky vadilo. Zachovala bych se stejně.

Já taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9507
2.4.21 16:01

Chápu tě, taky by mi to vadilo. Jako aby se k nám někdo přistěhoval aniž by se zeptal je celkem drzost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2423
2.4.21 16:04
@Anonymní píše:
Zdravím. Syn (20) si našel přítelkyni. Vzhledem k pandemii jsou oba doma - on studuje VŠ, ona má zavřenou práci. Ačkoli se znají pár týdnů, vyplynulo to tak, že u nás najednou bydlela. Prostě nepřetržitá přítomnost - cca měsíc v kuse. Vzhledem k tomu, že i já pracuju z domova, začalo mi to jednoduše řečeno lézt na nervy. Tak jsem si se synem promluvila, že jako jo, návštěvy, víkendy klidně, ale takhle nepřetržitě že mi to prostě nevyhovuje. Ať se spolu domluví a aspoň to trochu střídají. Další věc byla, že jsem měla pocit, že syn dost kašle na školu. No a výsledek je ten, že to slečny dotklo a nechce k nám chodit. Což mně mrzí ani ne tak kvůli ní, jako kvůli synovi. Tak bych chtěla slyšet, jak byste podobnou situaci viděli a řešili vy. Ať už z pohledu matky nebo té dívky. Díky.

Žijete v bytě, v domě, jak velkém?

A kde by si to měli střídat, ona má vlastní byt nebo taky žije u rodičů?

Podle synova studia bych to nebral tolik, zvlášť teď během semestru. To zní spíš jako záminka z Tvé strany (ať už to tak myslíš nebo ne).

Když je to mezi nimi čerstvé, chtějí být co nejvíc spolu a jinde to nejde, tak z jejich pohledu jsi Ty ta nepřející, i když máš zase své legitimní důvody.

Zvlášť z jejího pohledu, když zrovna nemusí chodit do práce, kdy se to bude zase opakovat.
Potom ona bude v práci a Tvůj syn ve škole nebo doma, tak to chtějí využít, dokud to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
2.4.21 16:05

Řešila bych to stejně. Ne po měsíci, ale už po týdnu by i to přišlo divné. Kdo vařil a platil nákupy? Po pár týdnech oťukávání mi nepřijde normální se k někomu nastěhovat. Doma nikomu nechyběla? Předpokládám, že slečna má střední školu, práci zavřenou, tak pro nějaké studování VŠ úplně pochopení mít nebude. Navíc jsou v počáteční fázi zamilovaní, to jde všechno stranou…
Však ona se situace uklidní a zas budou rádi, že u tebe budou mít dveře otevřené ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
2.4.21 16:09

Nedivím se ti, taky by mi to vadilo. Jedna dvě noci občas, ok. Ale takhle ne.

Já to znám z trochu jiné strany. Mám o sedm let starší sestru (tehdy ji bylo čerstvých osmnáct), která si k nám domů přivedla kluka a nakonec u nás taky bydlel (celkově skoro půl roku). Vzhledem k tomu, že jsem měla se ségrou společný pokoj, tak to bylo naprosto šílený. Neustálé vyhazování z pokoje, nulové soukromí, protože tam byli prostě pořád zalezlí. Takže jsem v pokoji jen spala, jinak jsem byla prostě někde jinde. Našim to nevadilo, na moje stížnosti nereagovali. Vyhodili ho ve chvíli, kdy hoch přišel nalitej z flámu, vlezl našim do ložnice, pozvracel tam co šlo a nakonec usnul v jejich posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
2.4.21 16:19
@Murka píše:
Vyhodili ho ve chvíli, kdy hoch přišel nalitej z flámu, vlezl našim do ložnice, pozvracel tam co šlo a nakonec usnul v jejich posteli.

Tak ten to měl slušně na háku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
2.4.21 16:19

Ve 20 se mi stalo to stejnou. Byla jsem s manzelem, tehdy s pritelem, kratce a chteli jsme byt porad spolu. Bydlela jsem ve spolubydleni, on mel doma pokoj pro sebe. Nikdy jsem tam nejedla, max si hodila sprchu. Tchyne mi davala najevo, jak jsem tam vitana, a kdesicosi, coz samozrejme citila jinak. Z jeji strany doslo k obrovskemu vybuchu, exploze, pred celou rodinou, strasny to bylo…

Manzel se ke mne na mesic nastehoval, pak jsme si nasli postupne bydleni spolu, s tchyni jsme asi pul roku nemluvili, nakonec se omluvila za svoje chovani a predevsim zpusob, jakym to resila.

Zpetne se tomu musim smat, mne to proste nedochazelo. Mela jsem ruzove bryle a nevidela jsem doleva, doprava. Myslim, ze to maji stejne, zkus to resit rozumne a najit nejaky kompromis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat