Jak se vám žije mimo Evropu?

2144
26.6.15 12:28

Jak se vám žije mimo Evropu?

Ahoj všem, kvůli krásným vyhlídkám na budoucnost tady u nás a v celé Evropě, počítáme s možností, že se budeme muset i s dětma přestěhovat mimo Evropu. Bohužel ale netušíme kam, jak, co je potřeba, no prostě nic :zed:. Chtěla bych proto posbírat co nejvíc informací, dokud je ještě čas. Příští týden si necháme udělat pasy, ale co dál? Prosím o jakékoli zkušenosti někoho, kdo se stěhoval do zahraničí, jak vše probíhalo? O co si máme zažádat, aby nás tam nechali bydlet? Ideální by bylo kdyby si manžel nejdřív našel práci, máme potom nárok na pracovní vízum celá rodina? Asi se ptám jak pitomá, ale nikdy jsem se o takové věci nezajímala, nebyl důvod. Uvítám jakoukoli radu nebo zkušenost z jakékoli země mimo Evropu :)
Psalo tady víc holek, že s touto možností počítají, tak uvítám radu i od vás, jak to máte naplánované :)
Edit: Nehodláme se stěhovat teď a ani zbytečně z pelzíru. Pouze zjišťuju informace CO KDYBY NÁHODOU

Příspěvek upraven 26.06.15 v 14:03

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Ya-ya
26.6.15 12:33
@celipipka54 píše:
Ahoj všem, kvůli krásným vyhlídkám na budoucnost tady u nás a v celé Evropě, počítáme s možností, že se budeme muset i s dětma přestěhovat mimo Evropu. Bohužel ale netušíme kam, jak, co je potřeba, no prostě nic :zed:. Chtěla bych proto posbírat co nejvíc informací, dokud je ještě čas. Příští týden si necháme udělat pasy, ale co dál? Prosím o jakékoli zkušenosti někoho, kdo se stěhoval do zahraničí, jak vše probíhalo? O co si máme zažádat, aby nás tam nechali bydlet? Ideální by bylo kdyby si manžel nejdřív našel práci, máme potom nárok na pracovní vízum celá rodina? Asi se ptám jak pitomá, ale nikdy jsem se o takové věci nezajímala, nebyl důvod. Uvítám jakoukoli radu nebo zkušenost z jakékoli země mimo Evropu :)
Psalo tady víc holek, že s touto možností počítají, tak uvítám radu i od vás, jak to máte naplánované :)

neporadím, ale vubec se ti nedivím, ze o tom uvažujete

• Upravit
2243
26.6.15 12:35

Mám kamarádku pár let v Kanadě. S přípravou začali už dlouho před tím, muž zjišťoval informace, navazoval kontakty, jel si tam sehnat práci, zařídit podnájem a pak přijel pro zbytek rodiny. Děti si zvykly, ale kamarádka tam bude navždy cizinec, je to pro ni dost těžké. Odkázaná ve všem jen na muže, bez širší rodiny, samozřejmě ze začátku bez přátel. Nežijí si úplně špatně, ale myslím, že je to docela draze vykoupené.

• Nahlásit
2144
26.6.15 12:47
@zuzkasim píše:
Mám kamarádku pár let v Kanadě. S přípravou začali už dlouho před tím, muž zjišťoval informace, navazoval kontakty, jel si tam sehnat práci, zařídit podnájem a pak přijel pro zbytek rodiny. Děti si zvykly, ale kamarádka tam bude navždy cizinec, je to pro ni dost těžké. Odkázaná ve všem jen na muže, bez širší rodiny, samozřejmě ze začátku bez přátel. Nežijí si úplně špatně, ale myslím, že je to docela draze vykoupené.

Já pořád trochu doufám, že to nebude potřeba, ale bohužel už ve šťastný konec nevěřím :zed:
A je nám jasný, že to nebude vůbec jednoduchý a doufáme že je ještě trochu času si všechno pozjišťovat a zařídit, než půjde fakt do tuhého.
Nevíš, kde si zjišťoval informace? Přímo v té konkrétní zemi, nebo různě na internetu? Nebo by poradil nějaký úřad přímo u nás? :think:

• Nahlásit
46668
26.6.15 12:49

@celipipka54, můj bratranec se právě rozhodl, že zakotví v Austrálii. Předcházelo tomu ale několik let práce a vytváření zázemí, jinak je tam člověk jako bezdomovec. Nakonec má slušné živobytí, ale musí se otáčet, tam nikdo nic zadarmo nedostane jako tady, kde jdeš na úřad a dají ti dávky. Ale asi se tam žije hezky, když se nechce vrátit ;)

• Nahlásit
2144
26.6.15 12:51
@Ya-ya píše:
neporadím, ale vubec se ti nedivím, ze o tom uvažujete

Už o tom uvažujeme dýl, ale po tom co se stalo dneska ve Francii a vzhledem k tomu, že Sobotka už má jasno, asi nebudeme mít na výběr. :(
Nebudeme čekat, až příští bomba odpálí naše holčičky, nebo mému muži podříznou krk. Je mi z té naší vlády a celé EU na blití! :poblion:

• Nahlásit
26494
26.6.15 12:54

@celipipka54 Chtělo by to zúžit si výběr, drtivá většina rozvinutých zemí není na přistěhovalce zvědavá, zrovna třeba Austrálie je v tom vyjímečně tvrdá. V USA zase za jednoduchou operaci zaplatíš jak tady za byt. Dobré by bylo dobře se zamyslet nad tím, co můžete nabídnout, jaké umíte jazyky.
Podle mne je šance v Asii, hodně lidí už teď využívá tamních poměrně nízkých nákladů na život v rámci tzv. digitálního nomádství. Thajsko, Indonésie…

• Nahlásit
2243
26.6.15 12:54

@celipipka54 Zjišťoval dost od známých, kteří tam taky takhle odešli. Připravovali se na to několik let a stálo je to hromadu peněz. Ale její muž po tom toužil.

• Nahlásit
2144
26.6.15 12:57

@KPKristy My si nikde nechceme žádat o dávky, neboj ;) Manžel si samozřejmě bude muset najít práci a já co nejdřív taky, ale hlavně se nejdřív rozhodnout kam vlastně jet. Pořád prohledávám internet, ale zatím jsem nic nezjistila :think:

• Nahlásit
26494
26.6.15 12:58
@celipipka54 píše:
Už o tom uvažujeme dýl, ale po tom co se stalo dneska ve Francii a vzhledem k tomu, že Sobotka už má jasno, asi nebudeme mít na výběr. :(
Nebudeme čekat, až příští bomba odpálí naše holčičky, nebo mému muži podříznou krk. Je mi z té naší vlády a celé EU na blití! :poblion:

Nečekala bych, že někde ve vyspělé zemi budeš v bezpečí :nevim: :nevim:
Ale fandím ti, pokud opravdu odejdete. Za ta léta na emiminu už jsem na tohle téma slyšela spoustu siláckých řečí a co vím, tak všichni nadále sedí doma na zadku :roll:

• Nahlásit
Anonymní
26.6.15 12:58

Můj muž rika a ja s tím souhlasím. Ze mame kliku ze jsme v male ČR která je az na prahu nějakým radikalum ukradena.. Vic bych se bála v Americe atd.. Kdejaky blbec tam postrili skolacky.. Snad jedine ta Austrálie je od všeho daleko a bezpečná.. Jinak to v dnešní době neni nikde uplne ok..

• Nahlásit
Menora
26.6.15 12:59
@jenny.fields píše:
Nečekala bych, že někde ve vyspělé zemi budeš v bezpečí :nevim: :nevim:
Ale fandím ti, pokud opravdu odejdete. Za ta léta na emiminu už jsem na tohle téma slyšela spoustu siláckých řečí a co vím, tak všichni nadále sedí doma na zadku :roll:

On na to každý nemá odvahu, povahu. Něco je jiného je mluvit, uvažovat, něco jiného udělat.
:nevim:

• Nahlásit
Ya-ya
@jenny.fields píše:
@celipipka54 Chtělo by to zúžit si výběr, drtivá většina rozvinutých zemí není na přistěhovalce zvědavá, zrovna třeba Austrálie je v tom vyjímečně tvrdá. V USA zase za jednoduchou operaci zaplatíš jak tady za byt. Dobré by bylo dobře se zamyslet nad tím, co můžete nabídnout, jaké umíte jazyky.
Podle mne je šance v Asii, hodně lidí už teď využívá tamních poměrně nízkých nákladů na život v rámci tzv. digitálního nomádství. Thajsko, Indonésie…

myslim, ze hodne zalezi na tom, co muzou nabidnout.na pristehovalce, kteri se ted zenou na nas nikdo zvedav neni a zrovna australie, bych rekla, ze neni spatny napad.ta je k pristehovalcum, co makaji, docela tolerantni

• Upravit
26494
@celipipka54 píše:
@KPKristy My si nikde nechceme žádat o dávky, neboj ;) Manžel si samozřejmě bude muset najít práci a já co nejdřív taky, ale hlavně se nejdřív rozhodnout kam vlastně jet. Pořád prohledávám internet, ale zatím jsem nic nezjistila :think:

Hledala bych třeba přes klíč bezpečnosti-most safe countries in world. Pak bych to zúžila podle Vašich jazykových schopností. Až vykrystalizuje pár zemí podívala bych se na jejich imigrační podmínky.

• Nahlásit
2201
26.6.15 13:01

:roll: :roll: To by mě zajímalo kam chcete odjet? To chcete jet jen tak na pas blind jako ti imigranti??

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama