Jak si stát za svým? Tchyně cpe syna sladkým, nepřeju si to.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 18:20
Jak si stát za svým?

Už s tím sama sebe štvu! Máme dvouleťáka a kdykoliv přijdeme ke tchýni, tak mu cpe čokoládu, takovou tu jednu kinder. Jo je to málo, ale když jsem doma a přemýšlím nad tím tak mě to extrémně se#e. Ale když tam pak přijdeme, tak mi to v tu chvíli nějak nevadí a to mě pak štve ještě víc. Kolikrát si říkám, že ji musím napomenout ale pokaždý když jsem řekla svůj názor, tak se urazila a nafoukla hubu. Chodíme tam akorát když chce manžel, 3-5 do týdne ???????? vím, že si to musím vyřešit sama ale zajímá mě váš názor a mě to vždy pomůže. I když je to třeba prkotina

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20509 příspěvků 14.03.19 18:22

A proč tě to štve?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 14.03.19 18:23

3-5do tydne bych dvouletemu diteti takovou cokoladu fakt nedavala.

Sany80s
Kelišová 7235 příspěvků 14.03.19 18:24

Jako upřímně, aby mě napomínala snacha, to tedy v žádném případě. To si nesmí dovolit, popovídat si o tom můžeme, ale napomínat mě někdo, kdo je ke mě ve vztahu jako dcera, nebude.
Pokud tam jste až 5× týdně, tak bych si s ní promluvila, zda by nestačilo ovoce.
Kdyby to bylo jednou týdně, asi bych to neřešila vůbec.
Pokud by to nezabralo, dítěti by věc sebrala s tím, že mu to nadávkuji doma. I kdyby tam mělo začít řvát.
Když by se to doma hromadilo, rozdávala bych.

warita
Echt Kelišová 9800 příspěvků 3 inzeráty 14.03.19 18:39
@Anonymní píše:
Už s tím sama sebe štvu! Máme dvouleťáka a kdykoliv přijdeme ke tchýni, tak mu cpe čokoládu, takovou tu jednu kinder. Jo je to málo, ale když jsem doma a přemýšlím nad tím tak mě to extrémně se#e. Ale když tam pak přijdeme, tak mi to v tu chvíli nějak nevadí a to mě pak štve ještě víc. Kolikrát si říkám, že ji musím napomenout ale pokaždý když jsem řekla svůj názor, tak se urazila a nafoukla hubu. Chodíme tam akorát když chce manžel, 3-5 do týdne ???????? vím, že si to musím vyřešit sama ale zajímá mě váš názor a mě to vždy pomůže. I když je to třeba prkotina

hele, to mas tezky, kdyz se ona pak nafoukne.

Resim neco obdobneho s moji mati a bohuzel si nemuzu moc vyskakovat, protoze moje matka mi hlida dite 1,5 dne v tydnu. Cokoladu snad vyslovene nedostava, ale dostava ruzne termixy a pocholicky v kapsickach, sladke kolace, nebo decku vrazi do ruky rohlik z bile mouky. Termixy a pacholicky jsem vyslovene a opakovane zakazala, mala to dostava dal. Proste na ten zakaz matka haze bobek a jede se vesele dal, jako by se nechumelilo.

Na ten rohlik jsem ji rekla, ze tohle teda fakt ne. Vzdyt to je suchy rohlik, nema to zadnou nutrucni hodnotu a jsou to prazdne kalorie. Tak teda kdyz ne rohlik, tak teda kolac s tvarohem a rozinkama. Ja uz uplne penila.

No a co nebylo? Matka se urazila. Dovolila jsem si totiz uz po nevim kolikrate upozornit na to, ze uz zase ji ten sladky termix a kolikrat mam zadat, aby ji to nedavala.

Mala k tomu mela prujem, jako ostatne pokazde, kdyz se vrati od matky. Nejdrive jsem si myslela, ze treba nahoda, ale nahoda to nebude, protoze je to slovy pokazde. Tak nevim, jestli to je z prejidani, nebo te naloze cuktru, nebo ji nesedlo neco, cim ji matka kazdy tyden krmi. No, mama byla silene dotcena…

takze rict ji nemuzu nic evidentne. Ani kdyz dcera ma po tom prujem a ani fakt, ze nam cely vecer litala jako nekontrolovana strela po dome ze vseho toho cukru, ktery do ni matka naladovala. :cert:

Jo a jako tresnicku jsem se dozvedela duvod, proc male dava na cestu pokazde ten rohlik. Prej je pak klidna a matka se ji nemusi venovat. Decko zmoula rohlik a je min 30min od nej klid. 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 18:43

@Sany80s no, tak tchýně (babička) si myslím, že nebude mít hlavní slovo. Hlavni slovo má matka a otec. A když jsem tchýni řekla ,,nedávej mu to" tak se urazila. Nevím co je na tom drzého. Tchýně mu zuby nečistí.

AkiB
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 14.03.19 18:43

@Sany80s je to její dítě a jako co, že je to její tchyně, i kdyby měla být ve vztahu k ní jako babička 8o 8o :roll:

Ať tu hubu klidně nafoukne, ale když nechceš, aby tvoje dvouleté dítě jedlo čokoládu, tak prostě nechceš a ona by to měla respektovat. Můžete najít kompromis. Čokoládu ne pokaždé, ale třeba jen občas.

Příspěvek upraven 14.03.19 v 18:45

chaela
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 1 inzerát 14.03.19 18:44

Pokud tchýně napominas, tak se nedivím, že se jí to nelíbí. Zkus si s ní třeba o tom normálně promluvit. Ze není zdravé, aby dítě pomalu každý den jedlo cokoladu. Ze jsi ráda, že na něj myslí a něco mu kupuje, ale že čokoláda by stačila jednou týdně a zbytek dní mu má dávat třeba ovoce, čerstvé i sušené. Nebo zeleninu, rozinky, to je jedno, co. Myslím, že když ji slusne poprosis, tak s tím nebude problém. Já jsem taky oběma babička řekla, že fajn, že klukům něco nosí, ale nemusí to být pokaždé sladkost. Teď nosí třeba krizaly, musli tyčinky, fornetti…prostě cokoliv, co my běžně nekupujeme. Samozřejmě i donesou tu čokoládu, ale ne pokaždé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 18:44

@Sany80s snacha podle vás napomínat tchýni nemůže ale tchýně snachu? V tom případě také ne

Ou
Kelišová 6964 příspěvků 14.03.19 18:45

https://www.kosmas.cz/…-sebeduvere/

ale trocha čokolády týdně ti za to aby ses vytáčela nestojí. V okamžiku, kdy se ti podaří najít sama v sobě nějaké solidnější sebevědomí, tak tě to nebude rozhazovat.

aknadar
Kecalka 338 příspěvků 14.03.19 18:48

To jako tu malou čokoládku kinder? Jak jich je několik v balení? Tak to by mi nevadilo, je to par gramů. Pokud by dítě nebylo obézní, tak by mi to tedy nevadilo.

janickaIII
Závislačka 3824 příspěvků 14.03.19 18:49

@warita nj tohlemje holt dan za hlidani. :nevim: matka je s dcerkou sama tak si chce delat podle sveho. Asi bys to vyresila treba skolkou nebo placenym hlidanim.

nostress
Extra třída :D 14680 příspěvků 14.03.19 18:50
@Anonymní píše:

Tobě babička nikdy nedala nějaký pamlsek? :nevim:

Takyjedna
Závislačka 4737 příspěvků 14.03.19 18:52
@Sany80s píše:
Jako upřímně, aby mě napomínala snacha, to tedy v žádném případě. To si nesmí dovolit, popovídat si o tom můžeme, ale napomínat mě někdo, kdo je ke mě ve vztahu jako dcera, nebude.
Pokud tam jste až 5× týdně, tak bych si s ní promluvila, zda by nestačilo ovoce.
Kdyby to bylo jednou týdně, asi bych to neřešila vůbec.
Pokud by to nezabralo, dítěti by věc sebrala s tím, že mu to nadávkuji doma. I kdyby tam mělo začít řvát.
Když by se to doma hromadilo, rozdávala bych.

A proč ne? Tchyně je nějaký lepšočlověk, či co? Já si na nějakou hierarchii nehraju. Co mě sejří, říkám rovnou.

janickaIII
Závislačka 3824 příspěvků 14.03.19 18:52

@Sany80s proc by nemohla matka maleho ditete tchyni rict, ze nechce aby mu davala cokoladu? Tchyne by predevsim mela respektovat matku ditete (at uz je to jeji snacha nebo cizi clovek).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama