Jak snášíte rady o výchově?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Wink
Kecalka 267 příspěvků 30.12.12 00:03
Jak snasite "rady"?

Mile maminky, chci se zeptat, jak snasite rady a doporucovani od druhych, jak mate vychovavat sve dite?! Mozna je to divna otazka, ale zajima me to, protoze nevim, jestli to je tim, ze jsem jeste po porodu stale tak precilivela a vsechno si beru moc osobne nebo jestli to tak mate taky. Proste kdyz mi tchyne (ano, ja vim, tchyne jsou proste jina kapitola) nebo znami, kteri maji taky prvni dite, jen o par mesicu starsi, zacnou vyvracet muj pohled na vec a vnucovat mi svuj nazor a sve postupy, kdyz se me tisickrat ptaji dokola, jestli mam decku navic, kdyz je venku takova zima (ano, mam), jestli jsem nezapomela vzit plast na kocarek proti desti (ne, nezapomela), kdyz za mnou stokrat chodi a ptaji se proc tak place a vrhaji na me pohledy, jakoze jsem snad neschopna ho utesit (trpi na prdiky) a co mu jako delam, ze tak place…A zabal mu poradne ty nozky…A nelitej s nim domu za rodinou drive nez mu budou dva roky (2 hodiny letu, mam to prokonzultovano s doktorkou, ktera nevidi problem a ja ho taky v nicem v pul roce ditete nevidim). Moje rodina ho chce videt hold taky a nemuzou si vsichni dovolit za mnou do Anglie priletet…
Proste kdyz tohle posloucham od nekterych lidi cely den a cele odpoledne odpovidam jen ano, jo, vsak ja vim…ano nezapomela jsem…tak z toho uz fakt rostu. :D :zed: Treba nejsem nejlepsi mama na svete, ale snazim se ze vsech sil a jakobych sve dite snad nemilovala natolik, abych si vsechno dobre zjistila, pripravila a promyslela sama :think: Vim, ze to treba nemysli spatne, ale ja jsem hold asi nejaka precitlivela na tohle. Mate to tak taky? :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26255 příspěvků 30.12.12 00:05

Upřímně, nesnáším to vůbec :cert: :cert: Hodně mne to irituje a taky to dávám najevo, takže to na mne blízcí už nezkouší :nevim:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 30.12.12 00:08

Tak jim to dělej taky :lol:
já nevím, já si nějak nemůžu vybavit, že by někdo někdy mě radil. Možná je to tím, že jsem vždycky dávala svůj názor poměrně hodně sebevědomě najevo a možná působím tak, že přesně vím, co dělám (a pak mi nikdo nepřipomene vzít pití pro děti a já musím kupovat, protože ho samozřejmě zapomenu :jazyk: ).
A nebo se zkrátka usmívej a pouštěj to jedním uchem tam a druhým ven.

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 30.12.12 00:12

Mě zatím nikdo nedává rady ohledně výchovy, protože jsem těhotná, ale taky bych za takovéhle cenné rady vraždila. Mě radí ohledně toho, jak mám mít zařízení pokojík, a že tu vaničku mám mít v koupelně a né v pokojíčku a že ten přebalovák mám dát taky do koupelny a že si mám dát postýlku k velké posteli a že mu nemám kupovat tyhle dudlíky, a že košík si kupovat nemám, protože je to zbytečný, že kočárek nemusím mít nový atd. atd. atd. Sama si na to přijdu. A už jsem to i řekla.. Řekla jsem, že sice za rady děkuji, ale že já sama si přijdu na to, co mi vyhovuje a co ne.. :cert: :cert: :cert:

Naima
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.12 00:16

Nesnáším… ovšem upřímně musím přiznat, že zatím měla moje mamka ve všem zpětně ohlednuto pravdu. Takže mám sice načteno a kuře chtělo poučovat slepici, ale základy jsou pořád stejné a slepice má víc zkušeností, než to kuře.

Knihomyš
Extra třída :D 10671 příspěvků 30.12.12 00:20

Mám to jako Gladys. Tuhle se mi sousedka (starší paní) přiznala, že se mi bála říct, ať se nebojím, že malá určitě časem začne chodit :lol: (začala v 16 měsících). A to se snažím být milá!

Asi bych zkusila nějaké alternativní odpovědi.
„Máš dečku?“
„Ne, přihlásila jsem ho mezi otužilce a dneska pojede jen v plíně!“
„Jo, a jestli se mě zeptáš ještě jednou, tak ti ji oflákám o hlavu!“
Přinejmenším to oběma stranám zpestří den.

AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 30.12.12 00:21

Měla jsem to taky tak, neboj časem si na to zvykneš a smíříš se s tím. Babičky a tchýně už asi jiné nebudou, aspoň v mém případě to tak vidím :mrgreen:

Kelsey
Hvězda diskuse 45544 příspěvků 30.12.12 00:22

Jo babky, tetky, sousedky všechny dávají cenné rady, když mě vytočí, tak řeknu svůj názor tím pochopí, že to myslím vážně a budu si dělat po svém :cert: nebo některé vyloženě pošlu do tramtárie :pankac: a většinou nereaguju a myslím si svoje :lol:.

Naposledy mi dávala po Mikuláši radu sestra paní sousedky, jsem ji potkala, když jsem šla pro starší dceru do školky, má 4 od 3 chodí do školky a paní mi říkala vemte jí ze školky, netrapte ji chozením do školky, na takové povinnosti má čas 8o tak jsem jí jen řekla, že dcera je ve školce spokojená, že se jí tam líbí a i moje mladší 15měs. by tam chtěla zůstávat, že obě jsou rády mezi děckama, tak jen řekla, že ona nikdy děti do školky nedala, že jí hlídala babka (matka) no pěkně děkuju než dávat děcka na rozmazlení babce denně, tak raději školka :pankac:. Taky mě vytočila, ale myslela jsem si svoje… a bylo.

Barushe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.12 00:23

Nesnasim to :cert: :cert: :cert: A nemam rada ani pripominky od manzela :roll: :mrgreen: Ale tchyne je nejhorsi :pocitac: :pocitac: :pocitac: Kdyz mi nedavno chtela vnutit, ze je malo oblecena a do 6 stupnu nad nulou ji chtela oblict jak do -10 a neustale to asi 2 hod resila, uz jsem byla oskliva. Rekla jsem, ze je to moje dite a ja vim, co je pro ni nejlepsi. Na to mi rekla, ze je i jejich :cert: No, rostu z tech kecu, ale snazim se reagovat tak, aby me konecne respektovali :cert:

MV313
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.12 00:24

Znama letela z UK do CR s mesicnimi dvojcaty, nevidela bych v litani problem. Az se nase mala narodi, tez planujeme let do UK ukazat ji pritelovo rodine.. Drzim palce! Nadech, vydech a rady neresit :)

Kelsey
Hvězda diskuse 45544 příspěvků 30.12.12 00:27

Jo a v prosinci, jak byly ty mrazy, tak denně trénuju s mladší chození pěšky, že čekáme přírustek, to bude mít cca 20 měs. když se 3tí dítě narodí a pro 20měs. už odmítám kupovat sourozenecký kočár, takže denně trénujeme chození pěšky, malá ráda chodí, nemá problém.
Zastavily mě dvě babky, ať ji dám do kočáru, že je jí zima, přitom byla navlečená v zimním a namazaná jak eskymák, usmívala se a chodila si jako vždy pěšky, žádný problém na 15 měs. batole, no a ještě babky, že proč nemám v kočáře fusak :pankac: :roll:.
Tak jsem jim taky jen slušně odpověděla a v duchu si myslela, něco o… :cert: :cert: :cert:.
Takové babky mít doma potěš koště.

Pettule69
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 30.12.12 00:35

Ahoj já to taky nesnáším…na konci listopadu k nám přijela tchýně na celý víkend, snažila se mi dávat rady že malý je mááálo oblečený podle ní že má studené ručky, jenže on má studené ruky od narození a že by mu teda byla zima bych neřekla…moje máti taky pořád kontroluje jestli malý má nebo nemá studené nohy nebo ruce, když mu dám ponožky navíc má je jasně studené, bo chodidla má zpocené pod tou vrstvou…no vraždila bych za to…tchýně mi pořád předhazuje svou nevlastní dceru s vnučkou, jak dělají tamto a toto a že ona kojení nevzdala a bla bla bla…no to bylo něco na moje nervy, :cert: :pocitac: :pocitac:

Wink
Kecalka 267 příspěvků 30.12.12 00:38

Ja nevim, asi je to i tim, ze od 16 bydlim bez rodicu a proste uz nejsem zvykla na nejake poucovani, delam si vsechno podle sebe, jak ja chci a tak nemam rada a uz nestrpim, kdyz mi nekdo do neceho moc keca. Zvlast u vychovy maleho. A o to vic me pak jeste vytocil pritel, kdyz jsme odchazeli a ja mu rekla, co me nastvalo a on me proste nedokazal pochopit, o co mi jako jde. Ze snad maji pravo rict svuj nazor a ze to jeho mati mysli jen dobre. Rekla jsem mu, ze to chapu, ale proc jen prikyvoval a nerekl treba, ze ten let mame prokonzultovany uz pul roku dopredu s doktorkou a ze proste moje rodina jen tak prijet nemuze, takze tam proste poletime az malemu bude pul roku (a to nam dr rekla, ze klidne i driv). Na to mi rekl, jestli jsem teda nastvana na nej, ze to nerekl…No ano, svym zpusobem…Pak uz jsem tu debatu radsi ukoncila, protoze tohle asi chlap proste nepochopi. :zed: Kazdopadne me nechape, ale co jsme dosli domu si to u me dost okate snazi vyzehlit. Hned co se za nama zavrely dvere, svikl bundu, zacal sterilizovat lahvicky, ke kojeni mi donesl piti, atd atd :D Jsem rada, ze to tak mate taky. A uprimne jsem se po tom dnesnim „skoleni“ aspon trochu zasmala. To jsem asi potrebovala nejvic, dekuju :kytka: :hug:

Wink
Kecalka 267 příspěvků 30.12.12 00:47

@Pettule69 Jojo o studenych rucickach i nozkach taky porad posloucham, pritom maly je ma takhle taky od narozeni. Cele telo jako topeni a rucky proste studenejsi. Takze to je bud, ze ho mam vic oblict nebo zas kde jsem mu co stahla vic, ze se mu ty koncetiny nedokrvuji… :cert: :cert: :cert:

Kelsey
Hvězda diskuse 45544 příspěvků 30.12.12 00:50
@Wink

kolik je malému? Neboj ještě se naposloucháš o jídle co malému dávat atd. :pankac:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Články z Expres.cz

Byl jsem na dně, pomýšlel jsem na sebevraždu, řekl o vážné nemoci Svěcený

Jeden z nejznámějších českých houslistů Jaroslav Svěcený (58) si nedávno... číst dále >

Že jsem hrál před rokem 1989? No a co, nějak jsem se živit musel, hájí se Matásek

Herec David Matásek (56) zažil šestadvacet let komunistické éry. Na tu dobu... číst dále >