Jak spí těhu?

Radina
9.7.04 10:15

Jak spí těhu?

Právě jsem se v deníčku letních miminek dočetla, že se některým holkám dělá špatně při ležení na zádech. Už jsem to četla i v knížkách, ale mně se to ani v jednom těhu nestalo že by se mi třeba udělalo mdlo. Když si nepokrčím nohy v kolenou při ležení na zádech, jenom mě trochu píchá v bříšku, ale v noci se mi pravidelně stává, že se přistihnu jak spím na zádech, co víc, občas i na břiše a to jsem na konci 36tt! Miminko je v pořádku a nijak se tomu nebrání, protože přes den si fakt dokáže rázně říct co se mu líbí a co ne. Je pravda, že většinu noci prospím na jednom či na druhém boku, ale chci se zeptat, jestli se to stává i vám že se prostě přistihnete že spíte tak jak se nemá (na břiše, na zádech)?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Mab
140
9.7.04 10:53

Ahoj,
ja jsem v 35týdnu. Usínám na boku ale stále se překuluji na bříško. Občas mě malá vzbudí že se jí to nelíbí, ale vetšinou a nic ráno mě pak trošku bříško pobolívá. Jenže i když jsem všelijak obložená a podložená polštáři stejně na tom bříšku skončím.
Jinak s ležením na zádech nemám žádné problémy.Jen jednou když v poradně poslouchaly malé srdíčko a já ležela natažená na lehátku, mě píchalo v bříšku.Doktorka říkala že jeto běžné.Přešlo to hned jak jsem pokrčila nohy.
A jak to máte s nočním buzením?Já se budím tak po 3 hodinách a cítím se vyspale po chvíly někdy i trošku delší znovu usnu.Tak to probihá celou noc.Že by se tělo připravovalo na stávání k miminku?
Klidné spaní přeje Mab.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
9.7.04 11:24

Na zadech

Ahoj Radko, taky zadne problemy na zadech nemam, i kdyz jsem samozrejme o tomto problemu slysela. Trochu se na zadech proto bojim lezet, ale zaroven mi to prinasi docela ulevu, treba si lehnout na zem a poradne si srovnat zada. V noci vetsinou na zadech nespim, ale taky se trosku nakuluju na brisko, ne uplne, ale kolikrat ho mam otlacene nebo me trosku poboliva, ale neuhlidam to. Doufam, ze kdyby to vadilo, tak ze by si snad telo reklo…
Alena 30.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
9.7.04 12:10

Ahoj holky,
spaní v těhu je kapitola sama pro sebe:)
Na začátku jsem ležela všemožně, jen jsem se snažila vyhnout spaní na břiše (asi podvědomě?). A bylo to za trest, naučila jsem se sice spát prakticky jen na boku, ale ráno jsem celá rozlámaná, v noci se pořád budím, chodím na WC a pak mi trvá, než zas zaberu. Na zádech spát nemůžu, začne mi pak tvrdnout břicho a je mi to nepříjemné. Když už nevím coby, řeším to tak, že nohama obejmu deku, kterou mám podél těla, ležím na půl na bříšku a napůl na boku. To mi celkem vyhovuje a malá to jakžtakž akceptuje. právě jsem si objednala kojící polštář a doufám, že jej využiju už v těhu právě na spaní - objímání:)
Přeju hezké sny, nějak už to musíme vydržet, ne?:)
Gabča a Barča 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
9.7.04 12:55

Ahoj holky,
já jsem obě moje těhotenství prospala na boku, ke konci jsem už byla hodně oležená a i mě ty boky bolely, ale taky jsem se snažila spát napůl na břiše, na celém mi to nešlo. Na zádech jak kdy, někdy to šlo, ale někdy se mi dělalo špatně (údajně mimčo má tlačit na dolní dutou žílu, která vede krev do srdce, ale mě se dělalo špatně od žaludku). Jinak ležení na zádech mi nedělalo jiné potíže.
Hodně štěstíčka a zdravíčka pro miminka a maminky přeje Katka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.7.04 13:13

Ahoj berušky.
Sice nejsem tak daleko,jsem va 24 týdnu,takže bříško není,ještě tak veliké,ale spánek je pro mě utrpení.Byla jsem zvyklá spát na břiše,ele teď se to prďolkovi nelíbí.Kdybych měla spočítat kolikrát za noc se převracím a hledám tu správnou polohu.Ve velké knize o matce a dítěti,je poznámka,že ve vysokém stupni těhotenství nikdy neležte rovně na zádech,protože v této poloze je omezen přívod kyslíku k dítěti,a navíc vás může postihnout nevolnost.Mě osobně se teď v rozmezí dvou týdnů,po ležení na zádech,udělalo fakt dost blbě,byl to takový nával horka,až křeč do žaludku,že jsem myslela,že umřu.Asi,jak mě mimi tlačí na střeva,tak tam vznikne nějaký tlak,jako zaražený prdy,ale pořádně.No nemáme to zrovna lehké,ale za to ,to přeci stojí,né berušky.
Tak opatrujte svá bříška,a ať nám ty fazolky pěkně rostou a jsou hlavně všechny v pořádku.
Zdraví KAROL.

• Nahlásit
  • Citovat
119
9.7.04 15:03

Ahoj,
to jsem od nikoho ještě nikdy neslyšela, že spaní na zádech je nebezpečné pro miminko???!!! :? Navíc já to vůbec nedokážu ovlivnit, to by mě musel asi hlídat manžel, nebo já nevím, jak bych uhlídala, abych se ve spánku nepřekulila na záda třeba? Asi později, až budu spát hůř, teď je to zatím v poho :P To mě docela děsí…
Tutu + mimi 17 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.7.04 15:59

Ahoj Radino,

Když jsem čekala naše dvojčata, pamatuju si, jak jsem se strašně těšila, až se konečně vyspím po porodu na břiše (jak jsem zvyklá). Mohla jsem spát pouze na zádech, s pokrčenýma nohama a třemi polštáři pod hlavou. Jakmile jsem zkusila na bok, bříško ztvrdlo na kámen a holky se „mlely“, nedalo se to vydržet. Různě jsem bříško podkládala, ale stejně ztvrdlo do chvilky a já zase musela naznak. Na břiše to nešlo vůbec :-))). Takže možná - jak to komu prostě vyhovuje.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
157
9.7.04 16:38

Spani na zadech ve vysokem stupni tehotenstvi je opravdu trochu riziko. Pokud ovsem mas podlozenou dostatecne hlavu a zada nahore tak je to vporadku. Me se udelalo 2× spatne, skoro jsem omdlela ke konci tehotenstvi nastesti u doktorky na kontrole, kdyz jsem si musela na chvili lehnout na rovno na stul aby me prohlidla. Za 2 minuty me musela skoro krisit.......nevim jak moc je to caste........
Co se tyce spani tak holky ja si nedokazu predstavit ze bych spala na brise s tim velkym brichem????? Ja spala vetsinou na boku oblozena polstari a nebo na zadech ale zase na druhou stranu podlozena polstari aby se mi neudelalo zle. Bylo to takove spani nespani, na zachode jsem byla kazde 2 hodiny takze jsem toho stejne moc nenaspala!!! Zrejme to byla priprava na prichod miminka od kdy jsem se jeste taky nestacila vyspat. Buzeni kazde 3 hodiny a podobne.......Tak hlavne kdyz jsme zdravy!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
9.7.04 21:02

Spaní

Ahojky
já jsem na zádech v těhotenství nemohla spát od čtvrtého měsíce dělalo se mi dost na zvracení tak jsem spala jen na boku což bylo ke konci za trest - strašně mě bolely kýčle. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
9.7.04 22:43

Velká dutá žíla která přivádí krev do dolní poloviny těla vede po pravé straně pupku takže se doporučuje spát na levém boku kvůli křečím v nohou. Na zádech se nedoporučuje kvůli tomu že se maminkám špatně dýchá, nelíp si dát hodně pod hlavu. Na břiše spát není nebezpečné ani pro matku ani pro plod můžete tak spát po celou dobu těh. ale většina maminek to bere jako nepohodlnou pozici.
Nejlepší je tak napůl, na levém boku, levá noha rovná, pravá pokrčená a podložená polštářkem aby jste se nepřekulili úplně na bříšku ale jen tak z části.

To jen tak pro doplnění k tomu co už tu je. Tahle poloha mi fungovala při obou těhotenstvích.

Přeji krásné těh. a rychlý porod a monoho krásně prospaných nocí.
Nikol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
10.7.04 21:57

Ahoj, já jsem v těhotenství spala také napůl bok a bříško, když jsem se náhodou víc překulila na břicho tak mě mimčo dalo hned rázně najevo, že tak je to pro něj nepohodlné. Pokrčenou nohu jsem si proto podkládala polštářem. S polohou na zádech to bylo podobné a pokud to nevadilo mimču tak mě zase bolelo v zádech nebo kyčlích, takže jsem navýšila polštář i pod zády a trochu to pomohlo. Jinak jsem ale větší problémy se spaním neměla, zato co se malá narodila je to trochu jinak, ale to už je jiná kapitola :) Přeju příjemné těhotenství a spokojené miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.7.04 11:15

Ahoj,
ja spim hrozne zle kazdu hodinu sa budim a prehadzujem. Skusala som na boku. To ma mimco vzdy stekli v pase a bolia ma krize. Skusala som tak napolovicu ako tu pisete, dokonca som si tu vrchnu nohu podlozila. Lenze po case mimco na to dojde a zacne ma strasne kopat kade tade. Dokonca mu vadi ked sa dobre zatiahnem do periny. Vadi mu hadam vsetko. Na brucho to ani nemusim skusat lebo hned dostanem. Na chrbate ? vystrete nohy sa mu nepacia? takze ked lezim v posteli s kazdej strany mam velke vankuse alebo periny a lezim jak na gyn kresle. Pripadne polovicne naboku a chrbte podopreta vankusmi. Podla krpca by som sa mala furt prechadzat a hojdat. Ale to je jeho posledna sanca so mnou cvicit, potom sa uvidi kto jet u pan? :lol: 8)
danka 27tt(zajtra 28)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama