Velikost břicha – už od 10. týdne těhotenství mám velké bříško

625
30.6.04 14:21

velikost břicha

Ahoj holky,
jsem v 15 tt (podle ultrazvuku) a zatím nemám ani náznak břicha. Když si lehnu na záda, tak v podbřišku cítím tvrdší oblast, ale to se musím snažit:-) Jak jste na tom vy? Já myslela, že ve 4 měsíci už by mělo břicho začít být vidět a ono nic.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
30.6.04 14:52

Ahoj Jano.
Já jsem na tom byla stejně jako ty až skoro do 20 týdne. Jenom na úplném začátku těhu jsem byla „nafouknutá“, pak jsem plasknula a dlouho se nic nedělo. Vlastně jsem ani nepřibírala a zlomilo se to až po 26 týdnu. To jsem za těch 9 týdnů přibrala 6,5 kilo a narostlo mi bříško jako kopačák, že už mám problém předklonit se ke klávesnici. navíc ta patička, co ji mám pořád vraženou pod pravým žebrem mi moc dobře nedělá. Neboj, ono to přijde, hlavně nezapomínej mazat bříško i když ještě žádné nemáš. Teda, pokud se chceš vyhnout strijím. Mě se to zatím daří, přestože rostu fakt den ode dne a doháním tu bříškovou rezervu ze začátku :D
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
625
30.6.04 15:16

Ahojky,
dík za zprávu. S tou patičkou pod žebrem jsi mě dost pobavila :lol: je vidět, že se mám na co těšit.
Tak ať tě mimi moc nezlobí.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
delly
30.6.04 15:57

Ahoj holky!
Je to asi u každé trochu jinak. Mám kamarádku, která byla do 20tt taky uplně plochá a já jsem 12tt a už je to na mě vidět. Musím už nosit kalhoty do gumy, protože rifle už na sebe nenarvu. V prvním těhu jsem na tom byla stejně a do konce těhotenství jsem přibrala 18 kg - fakt šílenost. Teď to vypadá podobně.
Takže vydrž a za chvíli se bříško určitě vyklube!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.6.04 16:32

Ahoj Jani.
Já měla stejný problém.Bříško nikde,jen,když jsem si lehla,tak jsem měla takový menší výstupek v podbříšku a pak se začal zvětšovat a teď jsem v necelém šestém a už je to na mě vidět.Já jsem ještě k tomu zastáncem nenosit šaty ve tvaru pytle,ale pěkně bříško ukazovat a hlavně,když začíná být pěkně teploučko.Kdyby mě nevyrostl zadek,tak by nikdo neřekl,že jsem těhu.Teď to teprv začne,mimi už krásně kope a každou chvíli je na jiné straně,a bříško roste a roste,to aby tam ty naše fazolky měly dost místečka.Tak se vůbec netrap,ono poroste,uvidíš.Tak ať máme
miminka zdravá a ať nám v bříšku pěkně rostou.
Zdraví KAROL.

• Nahlásit
  • Citovat
119
30.6.04 19:13

Ahoj,
myslím, že to taky dost souvisí s tím, jestli jsi před těhotenstvím měla nějaké bříško nebo ani špíček :lol: Nikdy jsem nebyla tlustá, neměla jsem nikdy „panděro“, ale vyžle jsem taky nebyla. Tak nějak normálně. Teď už přeci jenom nemám kam zatahovat bříško. Jsem v 16 tt a zdá se mi, že to není těhotenské bříško, ale prostě „sádlo“, které nemá kam zmizet jako obyčejně - když jsem se narovnala a zatáhla a zpevnila, měla jsem ploché bříško, teď už ne… nevím, jestli to popisuju dobře, ale prostě vevnitř se to zvětšuje a když nemá co „vytlačovat“, tak zkrátka není vidět, když nad ním něco je, tak je patrnější. Ale je taky pravda, že je to strašně individuální!!
Co ale roste spolehlivě a hned, jsou prsa, to je teda síla :P
Pohlazení všem bříškům, malým i velkým
Tutu + mimi 16tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
30.6.04 20:58

Ahoj!
Ono je to nejen mamina od maminy, ale i těhotenství od těhotenství. Při prvním těhotenství jsem měla bříško od třetího měsíce, teď při druhém jsem se až do poloviny šestého měsíce vešla do normálního oblečení. Bříško mi pak vyskočilo koncem šestého měsíce,narostlo docela dost, malý měl při porodu 3500g. Asi to nemá ani nic moc společného s nabranými kily, protože s dcerou jsem nabrala 11 kg a se synem 9, takže ani jednou nijak zvlášť moc. Ahojky a neboj, bříško se objeví!

Jindra ze Štěstíček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.7.04 10:45

Ahoj holciny,
ja jsem ted ve 21. tydnu a brisko mam myslim uz docela velky. Taky si ho porad pozoruju a rikam si, zda je takove, jake ma byt, ale pravda je, ze se to jen velmi tezko porovnava, je to „kus od kusu“ :)
Nasla sem ale prima stranku, kde je velika galerie fotek..Jsou tam jak fotky brisek „belly“, tak z ultrazvuku (3D i normalnich) a vse je razeno podle tydnu…Parada,ne? :) je to www.pregnancy.about.com
Mejte se vsechny moc pekne a pacek.
Evcza + mimisek 21tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.7.04 14:21

Bříška

Ahoj holky,

jsem ráda, že jste začali tohle téma. Já jsem 12tt+5 a uz dva tydny musim mit volnější halenky a kalhoty taky vsechny neobleču. Předtím jsem byla spíš hubenější a mám úzké boky, ale malé bříško jsem měla i předtím - takže asi platí že jestli je co vytlačovat - co tam bylo předtim tak roste bříško víc. Od začátku jsem nafouklá takže si myslím že to taky dost přispívá. Já mám asi úplně jiný problém jako vy - chtěla bych aby to nebylo ještě vidět taky kvůli práci ale nedá se nic dělat pohodlí mimíska je důležitější.
Je to mé prvé těhotenství a proto jsem zvědavá kam až se dostanu :-) s bříškem.

Tak ať se Vám bříška kulatí a žádné potvorky jizévky :-) Gaštanka

• Nahlásit
  • Citovat
1512
1.7.04 16:54

ahoj jani,
to si mozno este pockas :D . mne vykuklo v 23tt a teraz je zevraj uz moc velke. ale ja som mala dost silne brusne svaly takze pravdepodobne to dlho vydrzali. a nie som ziadna vyzla ani gulka. tak normalne. a dokonca mimis je vacsi skoro o 2 tyzdne :D . to pride a potom budes nadavat ze si nevidis tam dole aby si sa hezky upravila :D
danka+benjamin24tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
1.7.04 17:14

Teda holčiny, je to asi určitě individuální.. mrkla jsem se na ty stránky bříšek a pěkně jsem se pokoukala :o)) zajímal mně hlavně 5 týden a mé ploché div né zapadlé bříško se nedalo vůbec srovnat s těmi zakulacenými z galerie.. :o)))
Byla jsem v kramku pro tehulky a už bych tam nejradsi nakupovala :o))) zatím by to na mne ale pekně plandalo. :o))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
2.7.04 09:37

Ahoj holky,
dík za všechny zprávičky. Koukám, že na v tom nejsem sama, kdo je jako prkno. Byla jsem dnes na kontrole u doktora a ten mě uklidňoval, že velikost dělohy odpovídá týdnu těhotenství a že je vše ok. Příští týden jdu na ultrazvuk, tak se těším, že uvidím, jak zase prďola povyrostl. Zároveň mě budou brát krevní testy na genetiku - ach jo už abych to měla za sebou. Docela se bojím.
Mimochodem mažete/mazaly jste si už něčím břicho, i když jste ještě žádné neměly? A čím? M§žete mi něco poradit?
Dík a přeju hezký nepropršený prodloužený víkend!
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
2.7.04 10:22

jani,
ja som sa mazala hne ako som sa dozvedela ze som tehu. aby sa koza dobre premastila. lebo zachvilku sa ti bude supat aj na prsiach. ja pozivam detsky olej j&j s aloe vera na vlhku pokozku. urcite uz zacni s natieranim. pry je dobry aj olivovy olej. a je dolezite akym myslom sa umyvas - aby nevysusovalo pokozku. ja pouzivam detske. vsetko co je dobre pre miminko je dobre aj pre maminu :D
danka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
2.7.04 11:13

Ahoj Janko,
pupíček si opravdu zvláčňuj hned od začátku, nebo alespoň od teďka.
Já jsem docela silná a na břiše mám už starší i když už bílé schované strie. Jsou však náchylnější k tomu, aby praskaly dál. A musím říct, že tím, že si pupík mažu téměř od začátku, tak se mi to nerozšiřuje. Moje sousedka na tom byla podobně a má jednu jizvu vedle druhé, rudé jak prapor. Ale pozor, chce to opravdu pravidelně. O tom jsem se také přesvědčila osobně. Používám olivový olej, sice mastí, ale je moc dobrý. Dětské olejíčky se moc nedoporučují, že prý vysušují. Jinak nyní teď dost doporučují Elasti Q, u nás v lékárně stojí asi 130Kč.
A s tím bříšekm je to opravdu individuální. Třeba u tlustých se říká, že spíše vypadjí dlouho, že ještě více přibrali a u mě je to od toho 4 měsíce vidět nádherně a od začátku mi to šlo jen do pupíku. Holky ale mají pravdu, když říkají, že když máš pevné svalstvo, že to trvá déle, nejsou totiž tak povolené.
Tak pa pa a hýčkej ten svůj pupíček, ať se víc ukazuje.
Edita Anne 27.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.8.04 12:58

brušká

ahojte,
tá web stránka, ktorú odporúčala Evca, je dobrá a zaujímavá, akurát tá fotogaléria dosť vydesí - napr. ja som v 20 tt a keď sa porovnám s tými brušiskami.-neviem, neviem.Ináč, ja so pocítila dosť veľký skok v náraste bruška tak v 19 tt- zrazu akoby to vyhuplo a odvtedy sa pozerám po volnejšom oblečení.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama