Jak to bude s počítačem?

508
11.3.16 13:28

Jak to bude s počítačem?

Ahoj holky, pořád řeším v hlavě takovou otázku. Mám 15.měs. syna a docela by mě zajímalo, jak ho vést či nevést v budoucnu k počítači..Já osobně vidinu dítěte u počítače nesnáším. Za nás nic takového nebylo a my si hráli s hračkami a venku. Vím, že s technickým pokrokem nic neudělám, ale zároveň v tom nevidím pro malé dítě nic přínosného a dobrého. Nejradši bych mu počítač neukáala snad do 15 let :mrgreen:,ale zároveň zase nechci aby byl jiný-divný v očích ostatních dětí. Přece jen dnes umí na počítači snad i 3.leté děti..?Je to dilema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.3.16 13:32

S počítačem ne, ale třeba nějaké vzdělávací hry? Než střílečky a klikání a střílení do něčeho virtuálního bych také nedovolila.
A pc bych povolila od 1.třídy nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
11.3.16 13:35

@misalin no to je tezke, dnesni deti maji bezne pocitave ve skolach, dokonce v nekterych skolach je povinnou vybavou tablet a hodne ukolu dostavaji s tim, ze maji neco udelat na pc nebo vyhledat odpovedi na ruzne ulohy na internetu. To ze pocitace a deti nejdou dohromady je podle me zastaraly nazor, je doba jaka je a patri to k tomu. Naopak nevidim nic spatneho na tom kdyz dite bude dobre umet s pc, treba ho to bude jednou zivit. Samozrejme nejsem zastance 10hodin hrani strilecek na pocitaci, to urcite ne. A taky si myslim ze driv nez pri nastupu do skoly neni nutne aby deti musely byt na tabletech nebo pocitacich.

Příspěvek upraven 11.03.16 v 13:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.16 13:35

Vzpomínám si třeba, že mě rodiče pořídili hry na cartrige od 3 třídy, tam sice byly nevinné střílečky ale měli jsme toto dovolené jen o víkendu a když pršelo. Jinak natáhnout na prde. l potrhané tepláky a jít lítat ven, lézt na stromy, vymýšlet blbosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
11.3.16 13:37

Pro mne je počítač užitečný nástroj. Nevidím důvod proc by se nemohl syn učit kreslit kolečka na papír a v grafickém programu zároveň ;) do budoucna je to jen plus. Hry bych povolila vzdělávacího typu tak od te školky. Jsem ale počítačově tolerantní tvor :mrgreen: tablet mi bere uz ted (18 mesicu) ale jen kvuli foceni vlastních nohou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
11.3.16 13:40

Zastaralý názor-možná, asi jsem konzerva, ale já v tom prostě nevidím nic dobrého. Když vidím kolikrát děti, jak nedělají nic jiného, než že dřepí u PC, místo toho, aby lítaly s ostatními venku, tak mě jímá fantas a nejradši bych ten počítač vyhodila z okna.Ani my jsme počítač donedávna doma neměli a nepotřebovali jsme ho. Myslím, že PC bere čas, který se dá využít mnohem smysluplněji. Je mi jasné, že PC mu zakázat nebudu moct, už kvůli té škole, ale rozhodně ho nenechám u něj hodiny denně, vidím asi nejlepší variantu tak cca 1 hod. denně, akorát ještě nevím, od jakého věku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.16 13:41
@misalin píše:
vidím asi nejlepší variantu tak cca 1 hod. denně, akorát ještě nevím, od jakého věku…

Až se naučí číst a psát, takže já bych dala od 2.třídy. 8 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
11.3.16 13:43
@hudečice píše:
Až se naučí číst a psát, takže já bych dala od 2.třídy. 8 let.

Asi s tebou budu souhlasit :palec: Jen pořád (možná naivně) doufám, že ho PC tak nechytne a bude si raději hrát jinak :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
11.3.16 13:44

@misalin náš na pc nemůže a neplánuju to ani ve školkovém věku :nevim: s nástupem do školy je to jiné, no… starší má hodinu denně - je mu 10 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
11.3.16 13:44
@martina.se píše:
@misalin náš na pc nemůže a neplánuju to ani ve školkovém věku :nevim: s nástupem do školy je to jiné, no… starší má hodinu denně - je mu 10 :mrgreen:

To mi přijde rozumné :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
11.3.16 13:56

Tak já mám staršího syna už sedmiletého. K počítači ho pouštím výjimečně, většinou spíš toleruju, když ho k tomu pustí manžel. Hrají spolu auta, nebo mu pustí pohádku. Já, když už, mu pustím „Veselá zvířátka“, cvičení z češtiny. Zrovna dneska jsem synovi vynadala, protože celý týden otravuje, že chce hrát auta. No a já nechci, aby u toho vysedával. Jenže pak mám slabou chvilku a říkám si, že u nás doma, když jsem byla malá, byl taky počítač (Amiga :mrgreen: ) a my s bráchou pařili SuperFroga, Maria, kačery a nemám pocit, že bychom z toho byli nějak zaostalí. :mrgreen: Normálně jsme i lítali venku, syn taky normálně lítá venku s kamarády, do toho aktivně hraje fotbal, dobře se učí, tak bych asi nemusela být tak přísná. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
11.3.16 13:59
@Tichošlápek píše:
Pro mne je počítač užitečný nástroj. Nevidím důvod proc by se nemohl syn učit kreslit kolečka na papír a v grafickém programu zároveň ;) do budoucna je to jen plus. Hry bych povolila vzdělávacího typu tak od te školky. Jsem ale počítačově tolerantní tvor :mrgreen: tablet mi bere uz ted (18 mesicu) ale jen kvuli foceni vlastních nohou

Mladší (16 měs.) kouká na tabletu na mimoně. https://www.youtube.com/watch?… To pak chodí s tabletem v ruce a „babababa“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
11.3.16 14:05
@misalin píše:
To mi přijde rozumné :palec:
:think: u nás to tak funguje.. v případě prohřešků je pak zákaz pc :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.16 14:11

@Raduš.ka44 supermario byl vážně nejlepší, a pak jsem měla ještě tarzana. Ale nějak mě to hraní neovlivnilo, spíš naopak, lépe jsem pak chápala PC a další.
Ale venku jsem byla taky, do školy se připravovala. Nebuď tak přísná a tu hoďku mu dej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50112
11.3.16 14:32

Tak ctyrletou zatim na pocitac nepoustim, neni duvod, ale nejak mi pripada, ze pro spoustu lidi pocitac rovna se pouze debilni hry nebo strilecky… Muj muz mel to stesti, ze jim rodice poridili pocitac jeste jako malym klukum, jo, hry na tom hrali, ale taky se na tom naucil programovat a cely zivot ho to zivi. A po venku litali dostatecne a ja ho poznala jako chlapa, co bere pocitac jako pracovni nastroj, pro zabavu velmi vyjimecne a daleko radsi se mnou jde na prochazku nez by cucel do monitoru.
Takze pokud me dite bude pouzivat pocitac i jako vzdelavaci prostredek a nebude travit dve hodiny denne jenom hranim her, vidim jedine jako plus, aby se s nim naucila pracovat podstatne driv jak v patnacti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama