Jak to říct rodičům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
med99
Povídálka 50 příspěvků 19.12.18 21:41
Jak to říct rodičům

Ahojte,

Je mi 23, naši dost často prohodi věty typu
Máš nějakou holku?
Kdy bude svatba?
No uz se těšíme na vnoučata
Měl bys postavit dum, vzit hypotéku…

Atd atd
Asi netuší, ze jejich syn je bridil. Mozna si vlastně mysli, ze jsem gay. Nemyslí to nějak špatně, ale už ted vím, ze jsem je zklamal. Nevím uz jak dál, našel jsem řešení pro sebe, coz nekteri z vas ví, ale nevim co naši. Přece to našim nemůžu říct, rodiče se snaží vždycky podpořit své děti. Jenze proste to tak někdy není.

Byl by tu prosim někdo, kdo by byl ochotný se mnou vyměnit pár zpráv, poradit, říct názor? Nemam zajem o reakce typu troll, apod.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 41340 příspěvků 19.12.18 21:45

@med99 a co jim chceš říct? Klidně napiš do zpráv ;)

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7076 příspěvků 19.12.18 21:47

Co za řešení máš přesně na mysli? Nicméně prosímte, ve 23 když nemáš holku a barák na hypotéku ( natož svatbu a děti) není nic hrozného. V dnešní době je normální že se chlapi usazujou kolem 30. Nedělej žádné hlouposti, když nemáš všechno hned. Šetři, kup si ten dům, časem najdeš nějakou tu pravou a zbytek přide sám ;)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25531 příspěvků 19.12.18 21:48

Prosím tě, dojdi si psychologovi, fakt ho potřebuješ. Viz minulé příspěvky všemožně.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 5853 příspěvků 19.12.18 21:52

Tím řešením myslíš sebevraždu? To možná asi není dobrý nápad říkat rodičům předem…

Ale jinak - to je možnost, kterou si jde nechat v záloze. Ale před tím by možná stálo za to zkusit zaléčit depresi a sebenenávist, ve které se topíš.

A zjistíš, že ve skutečnosti jsi normální, schopný člověk, který když se popere se špatně rozdanými kartami ,které dostal, tak může být minimálně spokojený.

Tady je orientační test http://www.cmhcd.cz/…va-stupnice/

Deprese je nemoc která rozvrací biochemickou rovnováhu v mozku a ničí člověka tím, že mu do hlavy lije samé černé, lživé myšlenky o tom, jak je ten nejhorší na světě, nic nezvládne, nic nemá cenu. Krade člověku život a především se brání tomu, aby s ní člověk něco efektivně dělal - aby ji zkrotil, či případě úplně vyhnal ze své duše.

Efektivní cesta jak se ji zbavit znamená najít léky, které budou zabírat a najít si psychoterapeuta, kterému člověk dovolí, aby ho provedl tím labyrintem, co mu deprese a úzkosti nastavěly v hlavě, porozuměl kde se to vzalo a jak se to udržuje a pak mu pomohl najít cestu jak to zbourat a postupně, pomalu si vytvořit takový život, jaký chceš.

Pokud je ještě tvoje mrcha deprese moc silná a představa, že by sis řekl o pomoc u psychoatra a vstoupil do psychoterapie je zatím nad tvoje síly (což je úplně normální a běžné), tak zatím zkus o tom něco načíst - tohle je dobrá, srozumitelná knížka s praktickými ná­vody

https://www.kosmas.cz/…-ji-zvladat/

zelená7
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 19.12.18 21:56

Já nějak nepobírám, o jakou radu žádáš?

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 19.12.18 21:58

Nechápu, ostatní tvoje příspěvky jsem nečetla. Ale seber se. Je ti 23, v tomhle věku jsem dodělávala školu, cestovala, chodila na brigády a užívala si života. Fakt jsem neřešila, že nemám barák nebo kluka. Ale z tebe ta sebelítost úplně vyzařuje. A pokud takhle působis na holky, těžko někoho najdeš.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 19.12.18 21:59
@med99 píše:
Ahojte,

Je mi 23, naši dost často prohodi věty typu
Máš nějakou holku?
Kdy bude svatba?
No uz se těšíme na vnoučata
Měl bys postavit dum, vzit hypotéku…

Atd atd
Asi netuší, ze jejich syn je bridil. Mozna si vlastně mysli, ze jsem gay. Nemyslí to nějak špatně, ale už ted vím, ze jsem je zklamal. Nevím uz jak dál, našel jsem řešení pro sebe, coz nekteri z vas ví, ale nevim co naši. Přece to našim nemůžu říct, rodiče se snaží vždycky podpořit své děti. Jenze proste to tak někdy není.

Byl by tu prosim někdo, kdo by byl ochotný se mnou vyměnit pár zpráv, poradit, říct názor? Nemam zajem o reakce typu troll, apod.

Takže jdeš na Nuselak nebo jinam?
Kdyztak skakej v nějakým lepším pytli, ať to neudělá moc bordel…

Elath
Kecalka 202 příspěvků 19.12.18 22:09

Kdyby mi bylo 23 a byla bych bez partnera a již po škole, našla bych si brigádu/práci, vydělala nějaký prachy a jela za hranice. Cestovala bych. Poznávala lidi, získávala skušenosti a hlavně zážitky. Kdo ví, třeba bych někoho podkala v těch exotickejch dálkách. (Mimochodem manžela jsem taky poznala v zahraničí, ač jsme oba češi jak poleno :-D )

elibro
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 19.12.18 22:16

Prosím tě běž a najdi si psychologa. Můžeš klidně začít v nějakém krizovém centru a pak přejít k někomu do soukromé praxe… Ale fakt běž do psychoterapie. To, co cítíš a popisuješ není normální, fakt potřebuješ větší pomoc, než můžeš dostat na webu.

Pokud potřebuješ cokoli vědět o terapii, zeptej se v SZ

Lalelale
Závislačka 3139 příspěvků 19.12.18 22:21

@med99 nikdy není tak zle jak to vypadá. Mám pár známých, co jsou i v mnohem vyšším věku sami. To jestli s někým žiješ je jen tvá věc. Ono tyhle dotěrné otázky „a kdy budou děti, kdy si bereš hypotéku a kdy bude svatba“ jsou doopravdy na nervy jdoucí, i když to třeba člověk vážně má v plánu. Začni tím, že si tohle nepustíš k tělu ;)

Tarjei
Závislačka 4331 příspěvků 19.12.18 22:22

@med99 vis co je v zivote hlavni? Zjistit co chces a pak si za tim jit. Co chces Ty, ne rodiče. Je to fakt dulezity, jinak spokojenosti nedosáhnes.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 19.12.18 22:32

@med99 No tak jsi gay, to je tragédie proč? V rodině mám mladého muže gaye, vyrůstali jsme spolu, pár let trvalo než si to přiznal a než to přiznal rodině, ale všichni se s tím srovnali a teď do rodiny patří už i jeho přítel. Ty máš spíš psychické problémy.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 19.12.18 22:32
@Ou píše:
Tím řešením myslíš sebevraždu? To možná asi není dobrý nápad říkat rodičům předem…

Naopak, je to velmi dobrý nápad. Místo toho, aby si to hodil a přidal se do statistik sebevrahů, kteří nikdy nedali žádný signál, že potřebují pomoc a pro všechny je pak jejich čin naprostý šok.

@med99 řekni to svým rodičům. Nedělej kolem toho žádný tyjatr, zkrátka jim řekni, jak se cítíš, co zvazujes. Třeba tě pak dokopou k psychiatrovi, možná i k hospitalizaci, pokud bude potřeba. A až se budeš cítit lépe, můžeš si splnit všechny sny, na jejichž plnění budeš mít celý život před sebou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 22:37

Když mě bylo 23 bylo mi dost Ouvej - neměl jsem prachy, neměl jsem byt, neměl jsem holku, neměl jsem sex, byl jsem trapnej matfyzák a přede mnou byl rok VOJNY. Tam jsem začal hulit Camelky a chlastat RUM a zjistil jsem, že zas tak trapnej nejsem, neboť dokážu s celou vojnou a VDčkama pějně vy… bávat.
Do třiceti jsem se prochlastal a prokouřil a když už to vypadalo, že mě všichni vodepsali, tak jsem zbouchnul pěknou blondýnu doktorku čemuž nikdo skoro nevěřil :)) .. teď je mi čtyřicet mám 4 děti o který se kupodivu starám, v garáži 3 Porsche a občas mě žena dovolí i nějakou tu milenku …

A rada pro Tebe … Zapal si Camelku a vydrž :)) (teda jestli jsou ještě tak dobrý jako bejvávaly - kouřit už totiž nesmím :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >