Kdy začít s příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
macimaci
Povídálka 42 příspěvků 08.07.10 23:02
Jak to tedy je?

Dceři je šest měsíců,pomalu začínám dávat trochu kaše ke kojení na noc a mrkev k obědu. Přu se s dr. ale o jiné věci. Není schopná mi říct,jestli zavádět kaši s označením -od 6.měsíce- nebo začít s kaší s označením -od 4.měsíce-. Nekojené děti začínají na čtyřech,to je jasné,ale dosud plně kojená (6 měsíců stará)by dle jiné dr. měla začít taky na 4.měsících. Tak já tedy fakt nevím. Co vy na to,jak to řešíte u svých capartů? Dáváte rovnou podle označení příslušného danému věku?

Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22895 příspěvků 08.07.10 23:07

Vítek byl do 6. měsíce kojený, pak jsem začala dávat na noc kaši a první asi dvě krabičky jsem koupila od 4. měsíce a pak jsem přešla na kaši od 6.

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.10 23:08

Ahoj,to máš jedno,můžeš dávat i od 4 i od 6 měsíce.Já to tak dělala a vše v poho.Mám teď roční dítě a občas dám kaši určenou pro mladší.Na tom nemáš co zkazit.

nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 08.07.10 23:25

asi bych na úplný začátek začala s kaší pro 4 měsíce a když se osvědčí, tak přešla na tu pro 6.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 09.07.10 00:29

Kaši na noc neměly naše holky nikdy, příkrmy jsem zavedla když mi začaly méně kakat a současně je začalo zajímat naše jídlo a začaly sledovat lžíce…

První dvě někdy mezi pátým a šestým měsícem, kojená Eli ještě dřív (hodně spala, málo jedla, takže nepřibírala - ale byla spokojená, pročůraná, nebyl důvod přidat UM)

savina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.10 07:29

Ahoj ahoj, řešíme asi stejnou fázi pokroku :-)
Malýmu teď začnu dávat taky večer kaši a o pár dní později i k obědu mrkvičku (za týden mu bude 6m, ten několikadenní odstup mezi kaší a mrkví dělám kvůli tomu, abych zjistila, jak na něj co působí).
Jdu na to tak, že to je pro něj něco totálně nového, takže radši začnu tou od 4. měsíce, i když mu už kalendářně 6m budou.
Nějak sama pro sebe = není to žáné obecné pravidlo následující postup
1 - nemléčné bezlepkové od 4. měsíce - vyhlídnutou mám z DM ALNATURA 4-Korn (je to z rejže, kukuřice, pohanky a prosa, bez UM, takže zamíchat do MM)
2 - nemléčné lepkové od 6. měsíce - nejspíš vyzkouším od Nestlé (Beba) švestkovou kaši proto, že má speciálně naštěpený ten lepek, takže je šetrnější na střeva, je bez UM, takže zamíchat do MM … pak vezmu nějakou jinou obilnou bez UM (třeba Alnatura špaldovou)
3 - mléčné bezlepkové - třeba Hami první kaše nebo Nutrilon rejžovou
4 - mléčné lepkové - tj. většina na trhu dostupných (Sunarky, Hami, Nutrilon ochucené …)

Protože ty hotový značkový kaše nejsou zrovna nejlevnější, tak se budu časem snažit ho naučit i na kaše „domácí“, tj. že koupim pohanku, jáhly nebo různý vločky a budu to plichtit z pytlíku :-) Snad si nedělám moc iluze :mrgreen:

Já si prostě u mimča říkám, že není vůbec kam spěchat se servírováním „zátěžových“ potravin, jako je lepek, kravský mlíko, med, některý ovoce apod. Radši začnu polehoučku a trochu opožděně (pokud tedy nebude strádat, samo) než mu hned tělo zavařit na nějaký „dobrotě“ (má tchýně by mu nejradši do jedný ruky vrzla rohlík, do druhý piškot, nadává mi, že ho neprolejvám čajíčkama s medíčkem :zed: a minulej tejden mu chtěla dát líznout zmrliny … no ona ani moje matka není o nic lepší - prostě to byla jiná generace, mají pocit, že chudinka malinkatej musí strašně trpět, když mu dávám jen MM …)

Takže muj osobní dojem - začít vždy radši o stupínek pozadu než to přepísknout 8-)

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 09.07.10 07:32

Já začala s kaší někdy v 7. měsíci, vyzkoušela První kaše od Hami a Nestlé (od 4. měs) a pak Rýžovou od Nutrilonu taky od 4. měsíce a ta mu chutná, takže na té jsme doteď. Myslím, že je to fuk, sice je určeno ODKDY kaši dávat, ale pak už je to podle mě jedno, dokdy to bude jíst.
Nicméně časem se chystám samozřejmě na jiné kaše. Teď se ale držím toho, co mu jede, protože nepije mlíko, takže nechci, aby si zošklivil ještě i kaši nějakou, co mu nebude chutnat.

milhaus
Kelišová 5907 příspěvků 09.07.10 08:06

Taky jsem začínala od 4.měsíce,pak jsem přešla na 6 měsíc.

Aliik
Echt Kelišová 8345 příspěvků 09.07.10 08:20

Ahojda, ty kase se vetsinou lisi oznacenim z jedineho duvodu - v tech od 4m neni lepek a v tech od 6m je (a obcas i neco navic). Ja davam bezlepkovou jiz asi 4 tydny a MUDra mi rikala, ze dite by do 7m (dokud je hlavne kojene) melo ochutnat lepek, ze to lip snasi, nez kdyz uz kojeni neni hlavni potravinou. Toz jsem vcera poprve zkusila tu od 6m a OK :wink:

Aliik
Echt Kelišová 8345 příspěvků 09.07.10 08:21

Ale jinak souhlas s ostatnima, kase se davaji, kdyz dite nepribira a nestaci mlicko (jako u nas). Davat baculatemu diteti kasi, kdyz ma mamka spoustu mlicka, je zbytecny :wink:

Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 1 inzerát 09.08.17 11:34

Ahoj holky, obnovuji diskuzy. Malé jsou 4 měsíce a můj doktor říká že má čas na příkrmy. Dcerka je nekojená. Doktor říká že až při další návštěvě se o tom budeme bavit. Jak ste poznaly, že je ten správný čas? A daly byste příkrm i když doktor říká že je čas?

Taktrochumaminka
Povídálka 13 příspěvků 23.08.17 22:24

@Lamátko od ukončeného 4. měsíce se začíná s příkrmy. U plně kojených dětí aspoň formou ochutnávání, u dětí s UM se začínají nahrazovat mléčné dávky. Jde o takzvané imunologické okno mezi 4. a 6. měsícem, kdy by miminko mělo ochutnat v podstatě vše, ovoce, zeleninu, maso, žloutek, lepek a tak dále. Někdo začne mrkví, někdo kaší na noc, za mě je to jedno, po kaši se lépe spí a jde o to, aby se dítě naučilo zpracovat jídlo ze lžičky. Hlavně ne výše zmíněné instatní kaše, přečti si, čeho jsou plné, cukru, aromat, barviv. Kup čistě rýzovou, kukuřičnou a později obilnou, nemléčnou, smíchej se svým mlékem a namačkej banán, nastrouhej jablko, uděláš pro to dítě mnohem víc, i když je to pracnější, stojí to za to :mavam:

Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 1 inzerát 25.08.17 07:57

Děkuji, já nekojím a doktor říkal že je čas, malé je 4 a půl měsíce. Jedeme do chorvatska teď tak až se vrátíme začnu

JaninkaLO
Stálice 86 příspěvků 08.09.17 09:29

Většinou až po tom 4. měsíci pomalu začít s příkrmy:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >