Jak u vas probihala cysta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 18:34
Jak u vas probihala cysta?

Ahoj holky, vim, ze nejste vestkyne, pouze me zajimaji nazory, ci podobne zkusenosti. Menstruace mi prisla v dany termin, ale trvala 1,5 dne a potom 2 dny spineni jenom po utreni. Od skonceni spineni jsem 2 dny mela takovy gelovy vytok a od te doby mam „porad mokro“ :mrgreen: nevim, jak to lip popsat. Porad mam pocit, ze me neco tlaci, ze musim curat, ale kdyz dojdu na wc, tak nic. Boli me vajecniky, spise tlak celkove v podbrisku a v krizi. Nafoukla se mi prsa a celkove bricho mam vypoukle, proste typicke PMS, ale proc, kdyz mam po menstruaci?
S pritelem praktikujeme prerusovanou souloz, ale uz x let, takze si nemyslim, ze zrovna ted to ujelo :mrgreen: Bojim se spise nejake cysty nebo tak. :nevim:

Reakce:
lachtanice86
Kelišová 6643 příspěvků 08.09.18 18:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vim, ze nejste vestkyne, pouze me zajimaji nazory, ci podobne zkusenosti. Menstruace mi prisla v dany termin, ale trvala 1,5 dne a potom 2 dny spineni jenom po utreni. Od skonceni spineni jsem 2 dny mela takovy gelovy vytok a od te doby mam „porad mokro“ :mrgreen: nevim, jak to lip popsat. Porad mam pocit, ze me neco tlaci, ze musim curat, ale kdyz dojdu na wc, tak nic. Boli me vajecniky, spise tlak celkove v podbrisku a v krizi. Nafoukla se mi prsa a celkove bricho mam vypoukle, proste typicke PMS, ale proc, kdyz mam po menstruaci?
S pritelem praktikujeme prerusovanou souloz, ale uz x let, takze si nemyslim, ze zrovna ted to ujelo :mrgreen: Bojim se spise nejake cysty nebo tak. :nevim:

Tak cysty jsem měla několikrát ale tohle k tomu nikdy nebylo. Proč si neudelas test když byla ms jiná a provozujete přerušovanou soulož?

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 08.09.18 19:12
@Anonymní píše:
S pritelem praktikujeme prerusovanou souloz, ale uz x let, takze si nemyslim, ze zrovna ted to ujelo :mrgreen: Bojim se spise nejake cysty nebo tak. :nevim:

Na cystu to spíš nevypadá :) udělej si test, všechno je jednou poprvé :jazyk: :hug:

Uživatel je onlineLevixka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 08.09.18 21:55

Cysta bývá právě spíš před ms - mluvime-li o tzv.funkcni cyste a ta vznika když probiha ovulace a folikul nepraskne a zjednodušeně řečeno se nafoukne vodou a to pak je bolest, že to nelze přehlédnout ještě i týden před ms.. A většinou s ms právě odchází a ms je silnější a bolestivejsi.. Ale jsou i takové cysty, které souvisí s pcos a tam to způsobuje spozdeni atd, ale víc k tomu nevim, pcos nemam, ale t funkční cysty sem měla půl roku, 6× za sebou. Spíš bych udělala testik :) Jestli není mimčo na cestě :) Začátek těhotenství je velmi podobný PMS :) Nemuselo nic ulitnout, stačí preejakulat v tu správnou chvíli :)
Držím palce at už to chcete tak ci tak :)

Keshi
Závislačka 2702 příspěvků 08.09.18 23:53
@Anonymní píše:

Podobně to vypadalo i s mojí cystou. Dnes jsou jí tři roky. :lol: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 20:06

Muzu se zeptat, jak Ti to dopadlo ? Mam neco podobneho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 17:02

Teď jsem na tom tak, že už mám 6 dní zpoždění menstruace a test negativní. Zkoušela jsem sice jenom jeden z odpolední moči, ale doufala jsem, že 10mamatest by mohl něco ukázat, pokud se tam teda něco klube. Jinak mě neustále bolí prsa, hlava a podbřišku jako před menstruaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 21:03

Jsem na tom uplne stejne. V pondeli budu volat doktorce, tak uvidim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 21:31

Tak mi na to nic neřekla, mám pockat do příštího týdne.

Aanikaa
Nováček 10 příspěvků 17.10.18 10:21

Ze sve zkusenosti s cystou: me se neodstavila MS a dost casto me pichalo v podbrisku, hlavne kdyz jsem treba zvedala neco tezkeho nebo delala fyzicky namahaveho. A vseobecne neustale PMS, jen porad nic, uz jsem vzdycky myslela ze to prislo a nic. No zaskakujici doktor nic nevidel (53DC) a rekl ze mam jeste cekat na MS, 65DC jsem uz sla ke sve doktorce a tak mi rekla ze tam cysta byla a ze uz praskla takze do tydne MS prijde a kdyby neprisla a nebo bricho bolelo mam dorazit. MS prisla 74DC, bricho bolet prestalo. Takze priznak u me byly bolesti podbrisku a chybejici MS. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 18:47

Diky moc za prispevek, uklidneni. Citim se divne, kdyz to nemam pravidelne. Citim jako bych prekypovala hormony a mela co chvilu vybuchnout vzteky z toho. Vecer mam bricho dost vypoukle, ani nemuzu zapnout puntek ???? tesim se, az to prejde, ale desim se, ze to bude jeste tak dlouho ???? 40DC teprv.

Aanikaa
Nováček 10 příspěvků 17.10.18 19:25

No to nebyla rada aby jsi tak dlouho čekala. Ja mam cykly take trochu nepravidelné (31-37dnu) takže jsem chvilku čekala co bude. Ale určitě si k doktorce zajdi ;). Jako akutní ošetření bez objednání tě kvůli bolestem vzít musí. Ja tu cystu měla nějakou menší a nic se nestalo tím že praskla. Ale kdyby byla třeba větší nebo nějak blbě umístěná, může to nadělat pěknou paseku, buď se na to dávají léky a nebo když jsou velké, tak i operativně se odstraňují. Minimálně se pozoruje. Není to legrace a určitě nečekej a zajdi k doktorce. Mě tehdy doktor dost naštval že ji tam neviděl a řekl že je vše v pořádku. Teď jsem ráda že to neodnesl vaječník. A kdyby tam nebyla tak to bude jen dobře, ale za opstrnost nic nedáš. Tehdy mě vůbec nenapadlo že by to mohla být cysta, pořád jsem dělala těhu testy , samozřejmě negativní, myslela jsem že třeba miminko :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >