Reklama

Jak uklízíte? Prostředky a tipy..

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Linamati 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 13:04
Jak uklízíte ? Prostředky a tipy..

Ahoj :mavam: Čekají mě doma 3 dny samoty - bez manžela a dítěte :lol:.. chci to využít k dokonalému úklidu ;). Ale došlo mi, že vlastně vše umývám pouze hadrem.. nemám žádné přípravky.. co používáte vy? Chci prát i peřiny, a podobně.. a někde jsem četla že stačí jednou za čas peřiny vyprat na 60 stupňů. Když dělám velký úklid, tak nějak vždycky mám pocit že nemám uklízeno 100 %.. nějak mi to tu nevoní. Tak jestli máte i tipy na provonění domácnosti.. plus na praní aby prádlo vonělo i po vyprání. Budu ráda :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 13:08

Tak si někoho najmi, uvidíš jak uklidí a poučíš se… jinak já hodně používám kyselinu citronovou a do pračky při každém praní dávám trochu octa

dana.dv
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 26.02.18 13:09

Paní na úklid mi doporučila úklidové prostředky MERIDA a jsem s nimi moc spokojená. Cena průměrná, uklízí dobře, plus příjemně voní.
Máme od Meridy na podlahy, na WC, na koupelnu a na mastnotu.
Na praní pro celou rodinu používám DEDRA Sensitive, pro dceru od miminka a nikdy žádný problém s vyrážkou.

drewlet
Závislačka 4191 příspěvků 26.02.18 13:13

:roll: rozhodně bych 3 volné dny netrávila úklidem :zed:

Linamati 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 13:14
@drewlet píše: :roll: rozhodně bych 3 volné dny netrávila úklidem :zed:

Tak my jsme všichni po viróze :-) tak jsem myslela že bych i vyházela bacily :-)

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 26.02.18 13:23

Taky jsem to tak driv mela ale uz vim ze to nema cenu. Jo jeden den jo ale zbytek si uzij jinak:):) nabije te to vic nez naklizeny byt.

Jinak k prani pouzivam ocet.

Na vsechny povrchy sanytol.

Domestos do wc.

Super je kohoutky obalit toaletakem a zalut octem - nechat pusobit. Odstrani to vodni kamen.

Kdyz neco potrebuji hodne vycistit (linka, drez, vana) pouzivam cif.

Uživatel je onlineKáťa19
Kelišová 6778 příspěvků 37 inzerátů 26.02.18 13:34

@Linamati ja jsem presla spise na ekologii, vsechno ted cistim octovym cisticem. On i dezinfikuje, neprijemna vune je behem chvilky pryc. Kdyztak zapnu aromalampu. Myju s nim zachod, umyvadla, sprchac, utiram prach s bavlnenym hadrikem… Je z Lidlu

malá_holka
Závislačka 4991 příspěvků 26.02.18 13:41

Já vytírám sanytolem, ten mám i na celej záchod kromě vnitřku, tam domestos. Jinak cif, na okna cif na okna, krtka na odpady, prach stírám suchou švédskou nebo jen trošku jarový vody. Peřiny mám nový ještě jsem neprala. Na konvici a pračku odvápňovač, někdy dám místo aviváže ocet. Na parkety mám cosi na dřevo. A dobrý je to moc nepřehánět a větrat, to vyžene smrad zaručeně líp než čistící prostředky :palec:

Kateřina Hubálková
Kecalka 137 příspěvků 26.02.18 13:51

Hodně jsem ted přešla na frosch(podlahy, koupelna)nebo cokoliv od hg. Jinak na vodní kámen ocet. Praní peřin- záleží na peřinách, ale peru je na 60. Jinak já tedy při běžném úklidu jedu hodně na ubrouscích- mám na wc a univerzální z lidlu. My doma topíme v krbovkách takže je spousty prachu, sanitu v koupelně a rohy bych mohla brát 2× denně:-/ Jinak paní na úklid je fajn, když člověk nestíhá nebo nechce, ale já si tedy uklidím nejlíp sama.-)

Agrion
Závislačka 2765 příspěvků 26.02.18 13:52

Ja se ti tu zahackuju do diskuse…

1. Cim cistite sprchovy kout? Mame sklenene a neustale opatlane dvere :nevim: ( i pres to, ze kapicky po kazdem sprchovani stahneme sterkou)

2. Cim cistite zrcadla? Mam mega velke zrcadlove skrine v koupelne a i kdyz cidim a cidim, tak zustavaji cmouhance :nevim:

Prikladam foto pro ilustraci… 1. koupelna rodicu 2. koupelna deti… proste mega plochy ale zase spousta ulozneho prostoru :srdce:

Neeky
Kecalka 412 příspěvků 26.02.18 13:53

Já si k takovému úklidu vždy zapnu i aromalampu s nějakou vůní, ale prvně je třeba opravdu surově vyvětrat - okna dokořán, do průvanu, chvilku vydržet - ten vzduch v bytě je třeba vyměnit :-) jinak co se osvědčilo zatím nejvíce mně, je SMAC na vše, co je od mastnoty - tj. digestoř, obklady u sporáku, varná deska atp., ten je zatím bezkonkureční. Do WC dávám Domestos proti vodnímu kameni a na povrchy používám nejčastěji sanytol. Nábytek otírám Prontem, podlahy umývám většinou savem na podlahy :-) Na okna se mi zase nejlépe osvědčil přípravek Clever z Billy - za pár korun hodně muziky :mrgreen:

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 26.02.18 13:59

NA koupelnu používám Cif, bílý. Krásně voní a i čistí. Jinak na utírání prachu vlhčené univerzální ubrousky, na záchod Savo v kombinaci s Brefem.Jo a potom mám doma porad octový čistič z DM. Používám ho skoro na vse:-)

Žirafa 69
Neúnavná pisatelka 16284 příspěvků 26.02.18 14:10
@drewlet píše: :roll: rozhodně bych 3 volné dny netrávila úklidem :zed:

To bylo to prvni, co me napadlo. ;)

@Linamati Chces-li mit krasne vonave pradlo po vyprani, dej ho ven na ten mraz (i kdyz ho pak doslova muzes postavit do kouta :) ),ale bude krasne vonet tim cerstvym vzduchem.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 26.02.18 14:13

Z komerčních věcí mám protředek na nádobí (Denkmit natur) - ten používám na hodně věcí. Pak tekutý písek - takdy Denkmit nebo Frosch. A na podlahy taky Frosch. Na vodní kámen kyselinu citronovou.
Co se prádla týče, tak normální prášek a dávám kapičku aviváže, nemám ráda převoněné prádlo. Teď zkouším gel na praní Denkmit nature, má příjemnou nevtíravou jemnou vůni. Sem tam dávám k prádlu ocet.
Aby mi to někde vonělo, dávám vonné oleje - do vody na štětku na záchod, do police s prádlem na vatový tampon. A do aromalampy. A další a další ;)
Nejvíc provoní dům cokoliv vyvětrané na čerstvém vzduchu, nebo teď na mrazu ;) O víkendu jsem vytáhla ven peřiny, polštáře i matrace.

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 26.02.18 14:23

Na velké plochy skla mám vysavač na okna, beru tím i zrcadla a jen leštící utěrkou dolestim zbytky. Sprchový kout od kapek beru cisticem na vodní kámen z DM ten jejich, je to modrá láhev za cca 30kc, vodní kámen bere jako das. Vodní kámen v konvici - naliji vodu a cvrnknu trošku octa nesmrdí to a odstraní veškerý bordel. Octa fakt jen trošku jinak vyvre.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Plačící Asia Argento z kauzy Me Too: Byla jsme mu nevěrná, ale kvůli mně se nezabil

Začala s hnutím Me Too, ve kterém jako jedna z prvních obvinila chlípného... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama