Okolí má problém s tím, že nepiju

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 12:44
Okolí má problém s tím, že nepiju

Ahoj holky, máte některá podobný problém? Celoživotně nepiju, dám si jen velmi výjimečně nějaký sladký koktejl. Potíž je, že to vadí okolí, přítel se dokonce nechal slyšet, že se za mě v tomhle opravdu stydí a když jdeme společně ven, trvá na tom, že si mám něco objednat i v případě, že to nechám odnést. Když jdu s kamarádkama, pokaždé si vyslechnu otázky, jestli nepiju aspoň víno a jestli fakt nechci, že to je zvláštní. Dnes jsem měla jít na večeři s kámoškou, co znám nově, a ona chce jít nejdřív na drink a až pak na jídlo. Úplně se mi stahuje žaludek z představy, že bych měla pít na lačno nějakou pina coladu, ale neměla jsem odvahu jí říct, že nepiju :( Je trapný jí nechat pít víno a dát si prostě čaj? Pardon za anonym, ale trochu se bojím, že to tu slíznu taky. Začínám si připadat jako totální vyvrhel :nevim: přitom moje okolí samo nijak nepije, max dvě skleničky vína, takže to není ten případ, že jsem jedinej střízlivej člověk na oslavě

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:
 
MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 09.02.18 12:46

Pokud máš k tomu vyloženě odpor, tak určitě nepij a vyhledavej stejné lidi jako Ty. I s přítelem to asi nedopadne.

 
Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 5472 příspěvků 09.02.18 12:49

Taky vyloženě nepiju a jestli má okolí problém tak jedině oni.

 
Mollify83
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 09.02.18 12:49

Je smutný, že tě v tomhle okolí nerespektuje, dokonce ani přítel ne. Je neuvěřitelné, že se za to stydíš. Upřímně, začni pracovat na své asertivitě, prostě nepiješ a basta. A kdo to nechápe, nemá v tvém životě co dělat. Přátelé se přeci neposuzují podle toho, kdo co pije. A hodně rychle bych uklidnila i přítele, protože tohle mi někdo říct, tak jde hodně rychle do oběhu. Nemáš to zapotřebí :palec:

 
Tichošlápek
Echt Kelišová 9146 příspěvků 09.02.18 12:50

Mám kamarády i abstinenty a je mi to upřímně jedno. Jejich vec. Dej si což chceš a neřeš to. Přítele bych upozornila na to, ze jsi svepravna a můžeš si objednat klidně litr mléka a jemu je po tom prd. Tedy pokud nejsi ten moralizujici druh abstinenta, co se mne při druhé sklenicce martini ptá, jestli si uvedomuju, jak si ničím zdraví :mrgreen:

 
Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 09.02.18 12:51

8o To je snad čistě tvoje věc, ne? Nepiju a tečka. A tvůj přítel je teda těžký blb. Promiň.

 
Trinetka
Závislačka 4605 příspěvků 09.02.18 12:52

Já pocházím z Moravy, tam je normální, že každej pije víno, nebo aspoň pivo, když ne tvrdej.. A co jako :D nepiju nic, občas (jednou za 2 roky) se nechám ukecat k ochutnávce něčeho, cucnu, udělám ksicht a tím to končí. Když mi to nechutná, nevidím důvod to pít, umím se bavit i bez toho.. Nechutná mi vůbec nic. Polejvák tak možná ovoněnej (1cm vína zbytek kola) a podobně vypiju, ale ne s chutí..

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 12:54

@Tichošlápek litr mléka, to mě pobavilo! nene nemoralizuju nikoho, dokonce bych o sobě řekla, že bývám nejhovornější člověk u stolu, tak nuda se mnou snad také není :D děkuji, připadám si opravdu lépe. zakl.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 09.02.18 12:55

Fdds

Příspěvek upraven 09.02.18 v 12:56

 
mall1976
Kecalka 342 příspěvků 09.02.18 12:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky, máte některá podobný problém? Celoživotně nepiju, dám si jen velmi výjimečně nějaký sladký koktejl. Potíž je, že to vadí okolí, přítel se dokonce nechal slyšet, že se za mě v tomhle opravdu stydí a když jdeme společně ven, trvá na tom, že si mám něco objednat i v případě, že to nechám odnést. Když jdu s kamarádkama, pokaždé si vyslechnu otázky, jestli nepiju aspoň víno a jestli fakt nechci, že to je zvláštní. Dnes jsem měla jít na večeři s kámoškou, co znám nově, a ona chce jít nejdřív na drink a až pak na jídlo. Úplně se mi stahuje žaludek z představy, že bych měla pít na lačno nějakou pina coladu, ale neměla jsem odvahu jí říct, že nepiju :( Je trapný jí nechat pít víno a dát si prostě čaj? Pardon za anonym, ale trochu se bojím, že to tu slíznu taky. Začínám si připadat jako totální vyvrhel :nevim: přitom moje okolí samo nijak nepije, max dvě skleničky vína, takže to není ten případ, že jsem jedinej střízlivej člověk na oslavě

Já taky nepiju a nijak to neřeším. Pokud to někdo řeší, je to jeho probblém. Akorát já bych si na sedánku s kamarádkou nedala čaj, ale třeba nealko koktejl nebo colu, tonik apod.

 
Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 09.02.18 12:56

Asi divné okoli. Nepiju a manžel taky nepije. Kdyby pil asi se neshodneme. :(

 
BohunkaP
Extra třída :D 14816 příspěvků 09.02.18 12:56

Odsouhlasit někomu, že s ním půjdu „na drink“ a pak si tam dát čaj, to mi připadá dost trapné. Je to nepříjemné pro tu druhou osobu - dát si vínko sama a dívat se na druhého, jak sedí u čaje. Když už sis to domluvila takto, není přece problém dát si jakýkoli „virgin“, tedy nealkoholický koktejl.

Obecně ale nechápu, proč by měl mít kdokoli s Tvým nepitím problém - to je přece Tvoje věc a třeba mne by v životě nenapadlo to blíž zkoumat. Když mi někdo řekne, že alkohol nepije, pokrčím rameny a dál neřeším. Spíš mi připadá, že máš sama se sebou problém Ty a z nějakého zvláštního důvodu se za sebe stydíš… :nevim:

Příspěvek upraven 23.02.18 v 13:25

 
Drbna777
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 09.02.18 12:56

Také moc nepiju a pokud nechci tak to musí okolí respektovat. Ja si občas když mám chuť dam, ale třeba jen 2-3 x ročně. Je to moje volba. Netrap se s tím a objednej si klidně čaj či nealko.

 
Michelle_M
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 09.02.18 12:58

Prosím tě co to máš kolem sebe za lidi, že to tak hrotí? Taky tomu nemůžu věřit, že tě nutí, aby sis objednávala alkohol jen na oko a nechala to pak zase odnést, jen abys nebyla „ta, co nikdy nepije“ a přítel se za tebe nestyděl (!!!), to mi připadá úplně absurdní :cert: :nevim: Dej si co chceš a na co se cítíš, pokud si budeš připadat hloupě s čajem na baru, tak si dej třeba nějaký nealko koktejl, americkou limonádu nebo něco takového, co je více na efekt ;)

 
Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 09.02.18 12:58

To je jejich problém že s tím mají problém :lol: ;) a prostě bych jim to normálně řekla a příteli vysvětlila ať tě do ničeho nenutí je to snad tvé rozhodnutí taky nepiju a nikdo s tím problém teda nemá :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >


Reklama