Reklama

Okolí má problém s tím, že nepiju

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 12:44
Okolí má problém s tím, že nepiju

Ahoj holky, máte některá podobný problém? Celoživotně nepiju, dám si jen velmi výjimečně nějaký sladký koktejl. Potíž je, že to vadí okolí, přítel se dokonce nechal slyšet, že se za mě v tomhle opravdu stydí a když jdeme společně ven, trvá na tom, že si mám něco objednat i v případě, že to nechám odnést. Když jdu s kamarádkama, pokaždé si vyslechnu otázky, jestli nepiju aspoň víno a jestli fakt nechci, že to je zvláštní. Dnes jsem měla jít na večeři s kámoškou, co znám nově, a ona chce jít nejdřív na drink a až pak na jídlo. Úplně se mi stahuje žaludek z představy, že bych měla pít na lačno nějakou pina coladu, ale neměla jsem odvahu jí říct, že nepiju :( Je trapný jí nechat pít víno a dát si prostě čaj? Pardon za anonym, ale trochu se bojím, že to tu slíznu taky. Začínám si připadat jako totální vyvrhel :nevim: přitom moje okolí samo nijak nepije, max dvě skleničky vína, takže to není ten případ, že jsem jedinej střízlivej člověk na oslavě

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:
 
MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 09.02.18 12:46

Pokud máš k tomu vyloženě odpor, tak určitě nepij a vyhledavej stejné lidi jako Ty. I s přítelem to asi nedopadne.

 
lachtanice86
Kelišová 5974 příspěvků 09.02.18 12:49

Taky vyloženě nepiju a jestli má okolí problém tak jedině oni.

 
Mollify83
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 09.02.18 12:49

Je smutný, že tě v tomhle okolí nerespektuje, dokonce ani přítel ne. Je neuvěřitelné, že se za to stydíš. Upřímně, začni pracovat na své asertivitě, prostě nepiješ a basta. A kdo to nechápe, nemá v tvém životě co dělat. Přátelé se přeci neposuzují podle toho, kdo co pije. A hodně rychle bych uklidnila i přítele, protože tohle mi někdo říct, tak jde hodně rychle do oběhu. Nemáš to zapotřebí :palec:

 
Tichošlápek
Extra třída :D 10023 příspěvků 09.02.18 12:50

Mám kamarády i abstinenty a je mi to upřímně jedno. Jejich vec. Dej si což chceš a neřeš to. Přítele bych upozornila na to, ze jsi svepravna a můžeš si objednat klidně litr mléka a jemu je po tom prd. Tedy pokud nejsi ten moralizujici druh abstinenta, co se mne při druhé sklenicce martini ptá, jestli si uvedomuju, jak si ničím zdraví :mrgreen:

 
Ice79
Závislačka 2586 příspěvků 09.02.18 12:51

8o To je snad čistě tvoje věc, ne? Nepiju a tečka. A tvůj přítel je teda těžký blb. Promiň.

 
Trinetka
Závislačka 4667 příspěvků 09.02.18 12:52

Já pocházím z Moravy, tam je normální, že každej pije víno, nebo aspoň pivo, když ne tvrdej.. A co jako :D nepiju nic, občas (jednou za 2 roky) se nechám ukecat k ochutnávce něčeho, cucnu, udělám ksicht a tím to končí. Když mi to nechutná, nevidím důvod to pít, umím se bavit i bez toho.. Nechutná mi vůbec nic. Polejvák tak možná ovoněnej (1cm vína zbytek kola) a podobně vypiju, ale ne s chutí..

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 12:54

@Tichošlápek litr mléka, to mě pobavilo! nene nemoralizuju nikoho, dokonce bych o sobě řekla, že bývám nejhovornější člověk u stolu, tak nuda se mnou snad také není :D děkuji, připadám si opravdu lépe. zakl.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 2100 příspěvků 09.02.18 12:55

Fdds

Příspěvek upraven 09.02.18 v 12:56

 
mall1976
Kecalka 347 příspěvků 09.02.18 12:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky, máte některá podobný problém? Celoživotně nepiju, dám si jen velmi výjimečně nějaký sladký koktejl. Potíž je, že to vadí okolí, přítel se dokonce nechal slyšet, že se za mě v tomhle opravdu stydí a když jdeme společně ven, trvá na tom, že si mám něco objednat i v případě, že to nechám odnést. Když jdu s kamarádkama, pokaždé si vyslechnu otázky, jestli nepiju aspoň víno a jestli fakt nechci, že to je zvláštní. Dnes jsem měla jít na večeři s kámoškou, co znám nově, a ona chce jít nejdřív na drink a až pak na jídlo. Úplně se mi stahuje žaludek z představy, že bych měla pít na lačno nějakou pina coladu, ale neměla jsem odvahu jí říct, že nepiju :( Je trapný jí nechat pít víno a dát si prostě čaj? Pardon za anonym, ale trochu se bojím, že to tu slíznu taky. Začínám si připadat jako totální vyvrhel :nevim: přitom moje okolí samo nijak nepije, max dvě skleničky vína, takže to není ten případ, že jsem jedinej střízlivej člověk na oslavě

Já taky nepiju a nijak to neřeším. Pokud to někdo řeší, je to jeho probblém. Akorát já bych si na sedánku s kamarádkou nedala čaj, ale třeba nealko koktejl nebo colu, tonik apod.

 
Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 09.02.18 12:56

Asi divné okoli. Nepiju a manžel taky nepije. Kdyby pil asi se neshodneme. :(

 
BohunkaP
Extra třída :D 14918 příspěvků 09.02.18 12:56

Odsouhlasit někomu, že s ním půjdu „na drink“ a pak si tam dát čaj, to mi připadá dost trapné. Je to nepříjemné pro tu druhou osobu - dát si vínko sama a dívat se na druhého, jak sedí u čaje. Když už sis to domluvila takto, není přece problém dát si jakýkoli „virgin“, tedy nealkoholický koktejl.

Obecně ale nechápu, proč by měl mít kdokoli s Tvým nepitím problém - to je přece Tvoje věc a třeba mne by v životě nenapadlo to blíž zkoumat. Když mi někdo řekne, že alkohol nepije, pokrčím rameny a dál neřeším. Spíš mi připadá, že máš sama se sebou problém Ty a z nějakého zvláštního důvodu se za sebe stydíš… :nevim:

Příspěvek upraven 23.02.18 v 13:25

 
Drbna777
Ukecaná baba ;) 1513 příspěvků 09.02.18 12:56

Také moc nepiju a pokud nechci tak to musí okolí respektovat. Ja si občas když mám chuť dam, ale třeba jen 2-3 x ročně. Je to moje volba. Netrap se s tím a objednej si klidně čaj či nealko.

 
Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2053 příspěvků 09.02.18 12:58

Prosím tě co to máš kolem sebe za lidi, že to tak hrotí? Taky tomu nemůžu věřit, že tě nutí, aby sis objednávala alkohol jen na oko a nechala to pak zase odnést, jen abys nebyla „ta, co nikdy nepije“ a přítel se za tebe nestyděl (!!!), to mi připadá úplně absurdní :cert: :nevim: Dej si co chceš a na co se cítíš, pokud si budeš připadat hloupě s čajem na baru, tak si dej třeba nějaký nealko koktejl, americkou limonádu nebo něco takového, co je více na efekt ;)

 
Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 09.02.18 12:58

To je jejich problém že s tím mají problém :lol: ;) a prostě bych jim to normálně řekla a příteli vysvětlila ať tě do ničeho nenutí je to snad tvé rozhodnutí taky nepiju a nikdo s tím problém teda nemá :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >