Jak upéct malý dort

50879
11.3.16 08:12

jak upéct malý dort

Ahoj, potřebovala bych poradit. Syn si přeje dort k narozeninám, chci udělat nějaký opravdu malý, abychom ho snědli plus minus v pěti lidech a moc nám nezbylo.. chci jet koupit nějakou malou formu, jenže mám problém s receptem :think: Jsem absolutní začátečník, jako peču sice hodně, ale ne dorty.
Nemáte některá recept na korpus přímo do malé formy plus na nějaký hodně jednoduchý krém? Něco odlehčeného, třeba tvarohový, ne těžký máslový :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6078
11.3.16 08:15

Zadej do vyhledavace Dort pro davču

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19013
11.3.16 08:23

@Moise Upeč to v malém kastrolu nebo něčem podobném. Nemusíš to péct ve formě. A udělej klidně obyč piškotové těsto. A krém dělám jeden tvaroh a půl másla nebo můžeš dát méně másla a vyšlehám. Trošku přisladím. Co chceš dát nahoru? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
11.3.16 08:25

Také bych udělala klidně obyčejný piškot a jako krém dala hustý pudink s tvarohen a třeba i trochu másla, aby to líp zatuhlo.
A nebo něco na způsob sachru, ten je promazaný jen marmeládou, politý čokoládou a šlehačka,

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
50879
11.3.16 08:26

@Luisiana netuším :oops: Asi nějak ozdobím tím krémem a píchnu tam svíčku s číslem :oops: Žádné zázraky po mě chtít nemůže :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
11.3.16 08:26

Upec testo na plechu a z nej vykrajej podle misky/talirku korpusy pozadovane velikosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
11.3.16 08:30

@Mauv to není špatný nápad, ale při velikosti misek (představuji si takové ty malé), by těch dortíků měla zakladatelka udělat 5, aby měl každý host vlastní dortík. Ale fakt je, že by to bylo originální :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
54947
11.3.16 08:30

Ano v malém kastrolu nebo na plech a ten na plechu vyrez dva stejně tvary treba letadla, ty slep krémem, dej potahovku a je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
11.3.16 08:36

Jeste tip na jednoduchy, ne moc tezky krem z kremoveho syra (lucina, zerve, philadelphia..) a masla - najdi si carrot cake na blogu Laskominy od Maryny, zkousela jsem o vikendu a byl luxusni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
11.3.16 08:38

Tak pro pár lidí dělám dort z polovičního množství a neprořezávám ho. Zeptej se syna, na co by mě chuť. U nás tedy vede kubánský dort.
Na mimibazaru je dobrý dort např. tenhle : JAHODOVÝ DORT SMETANOVÉ ŽELÉ + postup a pak mi ještě chutnal Pařížský dort s banány - VÝBORNÝ A JEDNODUCHÝ :-) ( stačí zadat na MMB do vyhledavače ). Když byly holky malé, tak rychlovka byl dort z piškotů, zakysané smetany a ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
11.3.16 08:47

Donaga: mam na mysli spis misky o prumeru 13 cm a vys, delala jsem tak dortik pro syna k 1. narozkam.-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4235
11.3.16 08:54

@Moise Stačí běžná dortová forma. Korpus dělám piškotový. Recept je MMB, akorát mám obavy, že recept nejsem schopná dohledat. A krém dělám mascarpone se šlehačkou. Napřed vyšlehat šlehačku a pak vmíchat mascarpone. Je to dobrota, minimum práce a holky už jiný nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50879
11.3.16 09:07

@MarketaJ já mám právě dortovou formu tu největší, což je problém, to bychom nesnědli. Už si chci ale delší dobu koupit ještě jednu menší, takže v tom problém nebude.
O tom mascarpone jsem taky uvažovala, fakt bys nenašla? Já dělám hodně přes léto ovocné s tvarohem, ale teď to ovoce není a nemám ani v mrazáku už :think:

@Bonulinka ten pařížský s banány mě zaujal, to by mu určitě chutnalo, akorát teda netuším jestli bych to zvládla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3688
11.3.16 09:21

@Moise dělám osvědčený recept na piškotové těsto, na 1 vejce 1 lžíce cukru a 1 lžíce hr. mouky, vyšlehat žloutky s cukrem, pak pomalu zabalovat mouku a sníh.
Na formu 20 cm množství 5 vajec, přidávám vanilkový cukr a nakonec 2 lžíce tuku dávám olej. Krém můžeš koupit i v sáčku, nebo jen se šlehačkou, to podle libosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20829
11.3.16 09:24

@Moise Nejjednodušší krém na dort, který se dá napatlat jak dovnitř, tak ven, je jedna ku jedné čokoláda se zakysanou smetanou. Zakysaná smetana má 200 g, tak k tomu potřebuješ ještě 100 g tmavé čokolády. Čokoládu nalámeš na kousky, dáš do misky a rozehřeješ v mikrovlnce nebo vodní lázni. Nesmíš ji přehřát, takže lepší je na chvíli, vyndat, promíchat a ještě dát, pokud není úplně rozpuštěná. Po rozpuštění do toho vmícháš tu zakysanou smetanu (ale jde použít i mascarpone, akorát je to pak tužší) a hned natíráš. Je dobré to podmazat marmeládou. Je to fakt ňamka a děti se mi tu pak perou o to, kdo vylíže misku od „krému“. Lepší je péct, když nejsou doma, pak to zbyde na mě, mňam 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat