Co vařit pro babičku?

Anonymní
10.3.16 13:18

Co vařit pro babičku?

A pro tentokrát anonymně, protože kromě rady si potřebuji i postěžovat :lol:.
Já se z té ženské už zblázním :zed:. Pečuji o manželovu babičku a nikdo na ní nemá nervy ani náladu. Takže to zbylo na mně. Chápu, že je to stará ženská, a že jí to už moc nemyslí. Ale jakmile si potřebuje zanadávat, tak jí to myslí až moc dobře :zed: :zed: :zed:.
Takže dnešní téma - jídlo! Maso nejí, prý je na ní moc tuhé. OK vepřové ani hovězí jí nedávám, upekla jsem jí kuře, které jí vždycky chutnalo. Úplně se rozpadalo - ne, jíst ho nebude, je tuhé. Ryby nejí, ale miluje filé, tak jsem jí udělala filé - snědla ho, chutnalo jí, ale když jsem jí ho udělala po měsíci, tak nadávala, že „žere pořád jen filé“ :zed:. Miluje bramboráky, udělala jsem jí je, slintala po nich ještě týden, ale když jsem jí dnes řekla, že jí je udělám dneska k večeři, tak mi odpověděla, že je nechce, protože „bramboráky nežere“ :zed:. Palačinky jsou moc silné nebo naopak moc tenké, buchty jsou moc kynuté, lívance moc lívancové a vdolky moc vdolkové (přitom neustále mele o tom, že oni doma vždycky jedli sladká jídla, protože byla levná). Těstoviny si dá jednou za měsíc, brambory nejí, bramborovou kaši si občas s chutí dá…

Jsem zoufalá, nevím, co jí mám vařit. Když si něco „kuchtí“ sama, vždycky to spálí a já týden větrám a čistím byt. Jediné co si zvládne udělat sama, je hnusná polívka z pytlíku za 5 Kč, a to ji přeci nemůžu nechat jíst pořád :zed:.
Nabízela jsem jí, že by jí vozili jídlo z jídelny - fakt dobrá jídla, mohla by si sama vybrat z jídelníčku. Nechce, není to domácí. Já už fakt nevím. Nervy z ní mám na pochodu, neustále mě něčím rozčiluje, je nevděčná, nadává mi, sprostá je - chápu, přežiju to (a doufám, že jejího věku se nedožiju) - ale probůh, co mám té ženské dávat jíst? Hubená je jako lunt, teďka jí uplácím dortíčkama a koláčkama, to by mohla jíst pořád, tak „už“ má skoro 50 kilo. Ale potřebuje i nějaké normální jídlo a já vážně nevím co.

Co tak jedí senioři, kteří fakt nesnědí maso a u ostatního remcají?
Máte rady či zkušenosti? Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6745
10.3.16 13:25

Kolik té babce je? Mám 90letou babičku a jídlo jí necháváme dovážet, ať chce nebo nechce, nakonec to většinou sní. Taky věčně remcala, mamka jí furt vyvářela, ale už na to neměla nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38255
10.3.16 13:25

Jo, staří lidé umějí být zlí. Maminka mě vždycky dostala hláškou - to kuře je hrozný, to není český, že ne? Já nevím, jestli si s ním chtěla povyprávět či co.
Ale k věci - pokud má babička zuby, a jíst může, tak se na tu zlobu vykašli - i když je to těžké. Ale asi takhle - aspon před ní bud jakože nad věcí a klidně se směj. A dávej jí to, co vaříš všem. Starý člověk malé dítě. A ona když uvidí, že s tebou nehne, tak to jíst bude. Anebo sladká jídla - kaše, buchty? A polívky, maminka byla polívková, bylo jí skoro 85. Vytáhla jsem Sandtnerku a jela jednu po druhé - nejraději měla husté krémové. Ale pokud fakt může jíst a jenom buzeruje, tak se nedej. Prostě tady máte a jezte. Nechcete, vaše věc, já hlad mít nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
10.3.16 13:26

Udělej jí omáčku a maso jí nedávej at si trhne a nebo jí dělej domácí polívky, ale bud připravená na to že bude nevděčná vždycky… staří lidé to tak občas mají no :/ :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
10.3.16 13:27

Omáčky nejí?

Napadlo mě taky jídlo z jídelny. Babi bydlí tedy s vámi? Věděla by, že to není domácí? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
10.3.16 13:27

Hmm. Tak co plněnou papriku nebo jen masové kuličky do té omáčky? Sekanou. Nebo zapéct brambory se zelím a mletým masem. Řízek z mletého masa. Gulášová polévka z mletého masa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
10.3.16 13:28

Francouzský brambory? Zapečený květák s bramborem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
10.3.16 13:32

Branboračku, gulášovku, prostě husté polévky a k tomu nějakou sladkou :think: nákyp nebo tak něco. Omáčky s knedlíkem, pomazánky ať si může dát s houskou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104545
10.3.16 13:39

Vařila jsem hlavně omáčky, dobře se to babičce jedlo.Je ale pravda, že nebyla vybíravá, nenadávala. Hlavně byla ráda, že se o ni starám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
10.3.16 13:45

Stary lidi jsou jako maly deti, dala bych ji neco co muze bez potizi snist, kdyz by nechtela tak by nechtela, neuplacela bych ji dortickama a pockala az bude mit hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5399
10.3.16 13:46

Rizoto, různé omáčky s knedlíky, husté zeleninové polévky a bramboračku.
Přeji pevné nervy ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14555
10.3.16 19:54

Já bych vozila jídlo z jídelny, ať chce nebo nechce. Nebo dovážka jídel pro seniory…
Neměla bych nervy, aby mi pokaždé, když uvařím začala nadávat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104545
10.3.16 20:19
@kaja00 píše:
Já bych vozila jídlo z jídelny, ať chce nebo nechce. Nebo dovážka jídel pro seniory…
Neměla bych nervy, aby mi pokaždé, když uvařím začala nadávat :nevim:

myslím, že u některých starých lidí je to jedno.Oni snad ani neví, že nadávají. Je to smutné, ale kolikrát to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14555
10.3.16 20:24
@mojmira píše:
myslím, že u některých starých lidí je to jedno.Oni snad ani neví, že nadávají. Je to smutné, ale kolikrát to tak je.

to je mi jasné, ale bohužel jsem povahy, která se rozčílí velmi snadno, takže bych já své babičce radši dávala jídlo z jídelny (však to může udělat tak, že to neuvidí)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.16 23:10

Babče je 92 let. A fakt je na ránu, má blbou povahu a věk jí zrovna moc nepřidává. Občas mě to její chování hodně mrzí, ale říkám si, že za to nemůže. Jinak děkuji moc za rady, holt musím zkoušet a buď bude jíst nebo umře hladem. Má na výběr. Blbé je, že zatím to vypadá, že raději bude držet protestní hladovku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat