Jak uspat divoké dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarusss
Stálice 67 příspěvků 15.05.19 21:14
Jak uspat divoké dítě

Ahoj ženy, jdu si opět pro radu. Je to pár dní co se malej naučil vylezt z postylky (16m) a je to problém. Nikdy s nami nespal v posteli, takže velkou postel má jako atrakci a já mám mega problém s uspáváním. Je to strašný divoch, vůbec není soustředěny, když si ukazujeme v knížce třeba zvířátka nebo auta, vůbec mě nevnímá, hned ji začne zavírat a obracet a kdo vi co. Ale to jsem odbočila, já normálně nevím jak ho mám uspat. Vždycky jsme ho dali do postylky a on usnul sám. Jenže teď v ni nechce být ani když je unavený, okamžitě leze ven. Momentálně už asi hodinu se snažíme uspat, neustále skáče, buší do dveří, vytahuje váhu z pod postele, skáče po posteli jak tajtrlík, otevírá skříň a šuplíky a vypada to, že nepůjde spat ani o půlnoci. S poledním spánkem se nám zatím stava ze usne na gauci nějakým způsobem, ale večer? Nějaké čtení pohádek asi nepřipadá v úvahu právě proto, že on by to vůbec nevnímal. Nelehne si, nesedne si, pořád běhá. Bože!!! Jak takové dítě uspat?! :nevim: nechci aby chodil každý den až si on usmyslí a třeba až v 11. Odjakživa chodil spat po 20h. Navíc je vzhůru už asi od 12,45, nechápu, že není unavený :roll: myslíte, že by třeba mohl nějaké bylinky na zklidnění? Meduňku? Nebo cokoliv, beru každou radu :?

Reakce:
llida
Kecalka 400 příspěvků 15.05.19 21:20

Vytrvej, syn mel kolem vanoc taky takove obdobi… trvalo asi 3 tydny, nez ho to preslo… proste jsem asi milionkrat za vecer vstala, vratila do postele, dala jasny prikaz, no a za dve minuty znovu… proste vytrvat… treba nekdo ma lepsi napad :nevim:

Pocahonta
Kecalka 436 příspěvků 15.05.19 21:22

Zase na druhou stranu, pokud máte postýlku na nejnižší poloze a dostane se z ní, tak musí být tedy šikovný… Jinak jak už bylo zmíněno výše - dělala bych to stejně.

Aduš8
Závislačka 4473 příspěvků 15.05.19 21:29

Pokud leze sám z postýlky, pořiďte mu velkou postel. Stát se může cokoliv a těch případů už bylo víc, kdy se dítě při pádu zabilo. Já mám taky malého divocha, ale prostě ho nenechám. Lehnu si s ním, hodím přes něj ruku a někdy ho musím přidržet i nohou. Někdy se chvíli vzteká, že ale rezignuje a usne. Nenechám ho vstát, ale neusne sám. Nám tedy postýlku nepřelézá, ale brzy čekáme přírůstek a malý to už asi pochopil a nechce usínat sám, řve za maminkou. Teď už stačí si s ním lehnout a je v klidu, pochopil. Chce to čas.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 87 inzerátů 15.05.19 21:32

Promiň neporadím, dcera v tomto věku sla spát kolikrát i o půlnoci, prostě ikdyž jsem si s ní lehla, tak vstavala, běhala a když jsem ji v posteli pridrzela, tak chytala amok, přešlo ji to s vekem před 3.narozeninami…jsem si vzpomněla na jedno video na YouTube tatinek natočil noční chůvičkou, co děti asi dvojčata dělají v pokoji, když je tam nechají a zhasnou…

Sue2008
Kecalka 368 příspěvků 15.05.19 21:34

Presne jako rika @Aduš8 proste prilehnout a drzet :mrgreen: a dcera se taky strasne brzy naucila vylezat z postylky, proste sla bocnice ven, odmitla jsem cekat, kdy se prizabije.

Aduš8
Závislačka 4473 příspěvků 15.05.19 21:36

@Sue2008 u nás to tedy funguje jen když dělám, že spím. Nesmím mu odpovídat, nesmím se hýbat ani otevřít oči. Jen pevně držet. A teď už stačí hrát spící a ležet vedle něj a usne většinou během chvíle.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 7386 příspěvků 15.05.19 21:48

1, odpoledne je potřeba ho utahat. Ale dát ho spát dřív, než bude přetažený. Po večeři nepouštět žádné obrazovky.

2. zavést jasný a pevný rituál čiností, které se budou dít mezi večeří a uložením do postele. Pokusit se to držet co to jen jde -čím častěji se to bude opakovat, tím hlouběji se do mozku zaryje že za chvíli se bude spát.

3. nedávat sladká jídla na večeři, aby nelítala hladina krevního cukru. MEduňkoý čaj neuškodí, může pomoci, ale nespoléhala bych na něj.

4. Spíš koupat, než sprchovat, případně použít nějakou meduňku či levanduli na ovonění vany, zkusit po koupeli zařadit jemnou masáž, jestli to prodje. to dost uklidňuje. https://www.jaksetodela.cz/…rovat-batole-

5. pořídit králíčka či slůně co chtěli usnout, pohádky, které využívají psychologické triky vedoucí k lepšímu usnutí.
 https://www.kosmas.cz/…ssen-ehrlin/

6. tam kde spí by mělo být fakt ticho (případně bílý šum, jestli to bude fungovat) a jestli snese, tak ideálně i tma.

K92
Kecalka 321 příspěvků 15.05.19 22:01

Já třeba hodinu až hodinu a půl v kuse zpívám písničky, nebo recituji klidným hlasem básničky a už se několikrát do týdne zadaří a usne. V nouzi uspím u kojení, ale už tenhle trik přestává fungovat, tak zkouším jiné figle. Postýlku bych okamžitě zrušila, to přelézání je opravdu nebezpečné. Také bych si dala pozor na cukry, ale ty by v tomto věku neměl dostávat tak jako tak. Ještě u nás pomáhá, když si o spinkání povídáme a říkáme si, jak se zavírají očička, jak se leží atd.

prejeta_zaba
Kecalka 156 příspěvků 12 inzerátů 15.05.19 23:18

Máte někdo tip, jak takové dítě uspat co nejrychleji? Aby po vás neskákalo ještě o půlnoci? Naše tříleté bylo zhruba od roku to samé jako zakladatelčino a doposud nepochopilo, že si má po pevně daných rituálech prostě lehnout a spát. :roll: Utahaný je až po uši, už od 7 je protivný jak noha, ale okoupe se, popovídáme si, lehneme, přečteme pár pohádek a pak chci aby už spal a začne - ještě napííít, ještě další pohádku, já se bojííím, já ještě nechci spinkat, pak začne vylézat, poskakovat a začne každovečerní scéna. Už ho to učím 2 roky! Že se zavřou očička a bude odpočívat, maminka za chvíli přijde spát taky a přesto je to stále stejné. :roll:

Sarusss
Stálice 67 příspěvků 21.05.19 06:01
@prejeta_zaba píše:
Máte někdo tip, jak takové dítě uspat co nejrychleji? Aby po vás neskákalo ještě o půlnoci? Naše tříleté bylo zhruba od roku to samé jako zakladatelčino a doposud nepochopilo, že si má po pevně daných rituálech prostě lehnout a spát. :roll: Utahaný je až po uši, už od 7 je protivný jak noha, ale okoupe se, popovídáme si, lehneme, přečteme pár pohádek a pak chci aby už spal a začne - ještě napííít, ještě další pohádku, já se bojííím, já ještě nechci spinkat, pak začne vylézat, poskakovat a začne každovečerní scéna. Už ho to učím 2 roky! Že se zavřou očička a bude odpočívat, maminka za chvíli přijde spát taky a přesto je to stále stejné. :roll:

To se mám na co těšit tedy. Víte kde momentálně spi? Na zemi na dece, dneska bantoval od půl 9 asi do 3. Často říkal papat, a chtěl pití tak mu dam - NE, tak mu dam jídlo - NE, hodně se teď naučil vymyslet, v posteli ne, na rukou ne, tak spi od těch tři na zemi. Muže si vlezt skrz vyndavaci šprušle do postylky. Muže být s nami v posteli ale on leží proste tam :nevim:

Sarusss
Stálice 67 příspěvků dnes v 12:37

Stav pořad stejný, začal spat proste na tvrdé zemi, hlavu si podepře třeba pelíškem od psa nebo dekou co si vytáhne z postylky a spi tam. Pokaždé ho prendam a on se v noci vzbudi úplně nepricetny, řve jak pavian, a jde si lehnout na zem. Dneska se cpal dokonce pod postel. On je tak nespolupracujici :nevim: nevim si s nim rady.. je mi ho lito ze spi na zemi ale jinak to nejde. Dnes byl v posteli, už vypadal ze spi, tak jsem ho přikryla dekou, no to jsem neměla dělat, zase hysterak, hned se odkopal a zase řval:woman_shrugging:. Připadám si jak blázen už.

Váš příspěvek
Reklama