Nespavost u 16 měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 13.05.19 18:11
Nespavost u 16 měsíčního dítěte

Ahoj, mám problém s nespavostí mojí 16 měsíční dcery. Uspávám ji na rukou a to se mnou bojuje, hystericky brečí, vzteká se a kope do mě. Jako by se bála usnout. A to je na ní vidět jak by spala ale neví jak na to. V noci se mi budí po půl hodině a hystericky brečí, že se člověk až lekne.Ale jak ji vezmu tak hned přestane a usne. Už si nevím rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4493 příspěvků 13.05.19 18:22

Dávat spát dřív, ne až když je vyloženě unavená. Budit se může kvůli zubům, tohle mi dělal malý, když mu rostly stoličky, budil se každou chvíli s šíleným řevem a jen jsem ho pochovala nebo přitáhla k sobě, okamžitě byl tuhý. Zkusila jsi ji nechat usínat samotnou? U nás je to jeden den s maminkou, pak třeba tři dny sám. Má to různě a reaguji podle jeho rozpoložení. Ale učila bych ji usínat jinak, než na rukou, už je velká.

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 06:25

Bohužel kvůli zubům se nebudí, tohle dělá už od půli roku. Nevím jestli se jí něco zdá a vzbudí se. Zkoušela jsem jí dávat usínat samotnou, ale ona by se radši uřvala až se začne pomalu dusit a zvracet.

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 06:49

Ona začne řvát i když se ráno vzbudí. Nikdy se po probuzení nezasmála nebo si nezačala brblat nebo hrát. Vždycky začne řvát.

Hobitka
Kelišová 5325 příspěvků 14.05.19 07:02

@slaveronika Holky se mi sice nebudily co pul hodiny, ale hlavne ta starsi s placem usinala, s placem se budila… I mi placem zvracela… Kdyz se v noci budila, rev… Ta mladsi bez revu aspon usinala. Od kluka tohle neznam, ten se budi dobre naladeny a usina do minuty. Nejmladsi jsou presne 2r a rana uz celkem dobra, ale jak se vzbudi z odpoledniho spanku, tak vetsinou hodinu breci, v noci se taky budi s revem, ale uz jen tak jednou a nekdy spi celou noc.

U vsech deti se spanek k lepsimu lamal nekdy po 2. narozeninach.

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 12:36

@Hobitka Tak to se mám na co těšit vydržet do dvou let. Doufám, že to přejde.

Viki89
Povídálka 19 příspěvků 14.05.19 15:47

A kolik toho naspi přes den a před noc? Jestli nedostává přes den, tak muže být večer hodně unavená a spinkat určitě chce, ale z toho nabízení ji to proste nejde. Kolik hodin přes den bdí, než usne na denní spánek? Úprava režimu muže hodně pomoci a také odnaucivani od usinani na rukou.

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 18:12

@Viki89 Přes den spí tak hodinu a půl. A to má rozdělené po půl hodině. A v noci se mi budí po půl hodině hysterickým brekem jako by se jí něco zdálo. Usne tak kolem deváté, v noci se často budí a vzhůru je už o šesti.

Viki89
Povídálka 19 příspěvků 14.05.19 20:38

Tak v tomhle případě ty slzicky můžou být z těch krátkých denních spánku, nedařilo se ti ty spanky prodloužit? 30-minutový spánek muže znamenat buď, ze se moc pretahne a už ma nahromaděním únavu a proste nemůže spát déle kvůli “nabuzenosti”, nebo ma silnou asociaci na spánek a po 30 min potřebuje prodloužit spánek stejným způsobem, nebo už je propravena na přechod na jeden spanek, ale ten by měl být dlouhý a kvalitní. Každopádně v tomhle věku ji nejspíš 9 hod nočního spánku nestačí, a celkem 10,5 hod ta cely den je dost málo, potřebovala by spinkat aspoň těch 12-12,5 denně, z čeho z 10,5 - 11 by měla napsat v noci, aby se probouzela s dobrou naladickou. Plakat muže nejspíš z toho, ze nenaspi tolik, kolik by chtěla. Mohla bych poradit začít ukládat dřív (neboj, nezačne se ti probouzel dřív ráno, spis naopak) a také odstranit asociace na usinani nebo změnit na “slabší”. Kdybys potřebovala poradit nějak detailněji - klidně se na mě obrat, chci se tím do budoucna zabývat a momentálně nabírat zkušenosti.

Hobitka
Kelišová 5325 příspěvků 14.05.19 21:23
@slaveronika píše:
@Viki89 Přes den spí tak hodinu a půl. A to má rozdělené po půl hodině. A v noci se mi budí po půl hodině hysterickým brekem jako by se jí něco zdálo. Usne tak kolem deváté, v noci se často budí a vzhůru je už o šesti.

Jestli Ti spi 3krat pres den po pul hodine, tak bych asi nejvic zapracovala na nastaveni jednoho denniho spanku. Mne kdyz mala pres den neusne, tak v noci je spanek hodne nekvalitni, je pretazena.

@Viki89 Spat 12-12.5 hodiny denne - u mych deti fakt sci-fi. Vsechny vystacily s 9-10 hodinami. Ta nejstarsi byla obecne hodne ubrecene miminko a okolo spanku jsme nadelali dost (jakozto u prvniho ditete), vse nas stresovalo a byl to spis zacarovany kruh, jak jsem u dalsich deti byli klidnejsi a smirenejsi, nebylo tolik operacniho prostoru, bylo to bez nervu, uteklo to a najednou spaly celou noc. Ale je fakt, ze poctvrte uz se nam do toho nechce :lol:.

Nejmladsi uz je mi leda lito, ze se odpoledne budi s placem, ale ma to nejtezsi, nekde usne, jinde se vzbudi (starsi maji krouzky, nejmladsi neni moc rezimova a na usnuti si pravidelne vybira tu nejblbejsi chvili, takze je takove zavazadlo na cesty :mrgreen: ).

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 15.05.19 06:03

@Hobitka Zkoušela jsem aby spala déle v kuse, ale ona nechce. Padne přesně půl hodina a je hore a už neusne.

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 15.05.19 06:07

@Viki89 Bohužel,zkoušela jsem aby spala přes den déle, ale ona nechce. vzbudí se a je konec. A ona když prostě nechce usnout tak jí neuspim i když je na ní vidět jak by spala.Ona se tomu spánku úplně brání jako by se něčeho bála.

Viki89
Povídálka 19 příspěvků 15.05.19 11:49

@Hobitka vždycky jsem obdivovala a pořad obdivuji mnohonásobné maminky, snad se také jednou do téhle skupiny přidám:) Jen ze hodně kdo zůstane jen u jednoho, nejčastěji pravé kvůli těm spánkem, únavě a tak… Já bych do druhého nesla, kdyby se nepodařilo aspoň nějak zlepšit spánek toho prvního (a, samozřejmě, můj:)). Jinak určitě mas víc zkušenosti se 3 dětmi, ale co se tyče tady tohohle konkrétního případu - přecházet na jeden spánek je možná ještě brzo, navíc ze 3 spánku na jeden.

@slaveronika Věřím ti, ze spanky nejdou prodloužit, po kolika hodinách od probouzeni ukládat na ten první? V 16 m. už by to chtělo přejít na ty dva, je možné, ze když na první spánek zkusís uložit později, tak se ti ten první prodlouží. Také muže pomoci samousinani nebo usinani s menší pomoci. Spánku se bráni nejspíš kvůli té nahromadene únavě, proste je pořad nabuzena a nejde ji pospat déle, i kdyby chtěla. Měla by tu únavu “dospat”. Začít se dá z večerního ukládání (naučit samousinani nebo usinani s tvoji přítomnosti, jen bez silných asociaci). Rychlou metodou to potrvá tři dny-týden. Tohle už muže hodně pomoci, když se bude stále často probouzet se v noci, tak pak přidat jiný způsob uklidnění při nočních probuzenich (v tomhle věku to určitě jde). Až prospí par noci bez častých probuzení - muže se tím dospat a tím se můžou napravit i ty denní krátké spanky.

Hobitka
Kelišová 5325 příspěvků 15.05.19 16:09

@Viki89 Samozrejme to nepujde skokem. Jinak u nas prechod ze 2 spanku na 1 byl vzdy otazkou tydne, deti mi spaly 1 denne od 12m, 11m a 7m. Ale osobne znam malo 16m deti, co by spaly vic jak jednou denne, takze by se to mohlo zakladatelce treba behem mesice podarit. Ale jak rikam, my podnikli kvuli spani takovych veci a takhle zpetne se mi nejmin stresujici jevi strategie smirit se a vydrzet. Protoze se nam nekolikrat stalo, ze jsme treba 14 dni upravovali rezim, i se to docela darilo, ale bylo okolo treba dost place a bylo to organizacne narocne, pak tyden dobre, prisla nejaka nemoc nebo se nekam jelo a byli jsme na zacatku a jeste frustrovanejsi.

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 16.05.19 06:27

Mě připadá, že se spíš malá bojí usnout a v noci, že se jí něco zdá proto se vzbudí s obrovským jekotem, že by to vzbudilo i mrtvého.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama