Jak zvládáte únavu, když se kojenec v noci budí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 10:01
Jak zvládáte únavu,když se kojenec v noci budí?

Ahoj, potřebovala bych poradit nebo se spíš vypovídat. Jak zvládáte nevyspání? Skoro 4 měsíční syn se v noci budí, ať už hlady nebo z jiných důvodů a přes den taky nic moc a já už jsem úplně hotová a nevyspala. Manžel mi o víkendech pomáhá v noci, ale stejně moc nemůžu spát, to se se mnou táhne už od porodnice. Pak jsem úplně nepouzitelna, nic mě nebaví a kolikrát mám na malého i vztek, i když ho samozřejmě miluji. Prosím, nemáte radu, aby dítě lépe v noci spalo? Je dost hladový, za pár dní začínáme a příkrmy, tak to snad pomůže. A jak na únavu, abych nebyla chodící zombie? Obdivuji maminky více dětí, já mám jednoho nespavce a jsem hotová. Děkuji Moc za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
katuska1984
Kecalka 458 příspěvků 03.05.19 10:04

Memu je 17mesicu a uz se budi jenom asi 4×. zvladam to dobre

Rive
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 03.05.19 10:04

A co ho vypravit do kočárku a poslat s babičko, dědou na procházku a vyspat se? Já když už jsem toho měla plné zuby, tak jsem jela k našim a jen odpočívala a kojila o mimino bylo postaráno :lol:

Margery
Extra třída :D 11167 příspěvků 1 inzerát 03.05.19 10:06

Radu nemám, jen se připojuji :( dcera se od narození budí 3-10× denně, ve dne moc nenaspí. Jídlu moc nedá, po kaši večer se budila ještě dřív.

lolink
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 03.05.19 10:08

Od asi 1 hodiny ranni ho mam u sebe, vystrcim prso, on se napije a zase spi. Tak celou noc. Byly noci, kdy se budil kazdych 45 minut. To se nedalo. Hodne se budil u spurtu, u zubu. Ted asi 4× za noc, nemam uz moc prehled, kojim v polospanku. Je mu sest mesicu. Prikrmy, kase nepomohly. Pomohlo mi nesledovat hodiny, neresit pocet vstavani, neresit unavu. Proste to tak je.

Xmichaelah
Kecalka 246 příspěvků 03.05.19 10:09

Rict si, ze nic netrva vecne a jednou se vyspis :lol: to jedine me nabijelo optimismem.. dobre a jeste kava! ;) nikde neni psano, ze se to treba uz zitra nespravi… clovek nikdy nevi :palec:

blueberryx
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 03.05.19 10:11

Časem si člověk zvykne. Do roka a půl byl syn vzhůru i 20×. Teď mu budou 3 roky a stale nespí celou noc. Hlídání nemáme abych si dachla, manžel je velmi vytížený a přes den když junior náhodou usně, tak mám povinnosti ke staršímu dítěti. Teď už budu chodit do práce, tak jsem zvědavá jak to budu zvladat

Lynette
Echt Kelišová 8619 příspěvků 03.05.19 10:12

Vzít si ho do postele a když se probudí tak jen vyndat prso ve tmě bez vstávání nakojit a spát dál.
V případě že je problém v prince tak rozsvítit světlo bez modrého světla ba bez mluvení rychle prebalit a mlčky zase uložit.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 03.05.19 10:13

Taky nechci kazit radost, ale na příkrmy moc nespoléhej, u nás to nepomohlo. Mám devítiměsíční holčičku a budí se stále. Mně snad jediný co pomohlo je, že se snažím hned co jí utiším zase usnout k tomu mi pomáhá absolutní tma v místnosti, tedy žaluzie a zatemňovací závěsy a hlavně necucet do mobilu, nehlidat čas a na nic nemyslet. Za noc jsem několikrát vzhůru, ale usínám po pár minutách, co malou zas uložím nebo uklidnim a tím se aspoň trošku vyspím.

andelka83
Generální žvanilka 20829 příspěvků 03.05.19 10:13

Já mám teď 3 měsíčního ( k tomu dvě starší děti), usíná 21-21.30 a budí se 2× většinou, výjimečně 1×, ráno kolem 6 už budíček ( od některého z dětí, které stejně musím ráno vypravit do školy). Přes den jsem spala jen párkrát s ním, když jsem měla zánět prsu. Starší kluci se budili častěji a též se vstávalo brzo. S nejstarším jsem v 8h už jezdila s kočárkem venku. Nejvíc mi pomáhal právě pobyt venku a sluníčko. A sociální kontakt ( kamarádky na procházky, mateřská centra, návštěvy příbuzných..)
Pokud je možnost, a usneš přes den, tak dát někomu kočárek ven a jít spát. To noční spaní se časem zlepší ( starší spali celou noc od cca 1 roku, příkrmy na to moc vliv neměly ale)

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 03.05.19 10:15

Mám doma rok a půl staré dítě a v noci se budí tak 6× za noc..bývalo to i 10× když byl menší. Radu nemám, asi jen vydržet. Od narození druhého syna jsem taky pořádně nespala a čekám kdy to příjde.

andelka83
Generální žvanilka 20829 příspěvků 03.05.19 10:15

Jo a mám prcka v posteli. V noci obvykle nakojim, položím a usínám. O víkendu ráno dám do postele hrazdičku a dřímám vedle něj. Manžel se stará podle možností, ale v noci ne.

Sallyna
Kecalka 236 příspěvků 03.05.19 10:17

Ano, taky to tak mam jako @lolink. Ted uz se to da zvladat. Ale kolem 3.mesice jsem neco dospala o vikendu a postaral se tatinek. Chce to se dat do klidu, nepocitat intervaly kojeni. Bude lip :kytka:

kve-tinka
Kelišová 5023 příspěvků 3 inzeráty 03.05.19 10:25

Já prostě, chodila po obědě spát s ním…syn ještě ve dvou letech nespal celou noc. Dneska má skoro 6, v noci záchvaty kašle, které mě budily, plakal, že ho bolí ouško, takže jsem tančila kolem něho… za 7 týdnu rodím a když si představím, že mi budou plakat dvě děti naráz, jsem na mrtvici už teď :mrgreen: :mrgreen: at ti někdo jde s kočárem, ty se vyprdni na domácnost a běž odpočívat :kytka:
Jo a já nekojila, takže v noci vstanout, jít ohřát mlíko, přebalit, uložit,…a než jsem zaspala, plakal třeba znova.

dickys
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 1 inzerát 03.05.19 10:27

Zvládám to dobře, malého mám v posteli, tak když se vzbudí, vytáhnu prso a spíme dál… Když má třeba rymicku jako zrovna teď a nestačí mu prso, ale musíme jít odsát nudličky a pak chce chovat, tak je to horší, ale řeším to tak, že si pak přes den lehnu s nim. No a pak samozřejmě kafe :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama