Jak utnout kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 13:36
Jak utnout kojení

Ahoj. Uvažuji o úplném utnutí kojení. Mám k tomu své důvody.. Máme doma dvouměsíční mimčo a pořád řve. Už ani nevíme, co je spánek, malá je klidně 15hodin vzhůru, v noci skoro vůbec nespí.. Už i doktorka pronesla větu, že by se zamyslela nad tím, jestli kojit. Vím, že je MM pro dítě to nejlepší, ale je to neúnosný. Ptám se tedy zkušených maminek, jak na to… S jakým mlékem začít? Jestli přestat kojit razantně nebo postupně? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Shari81
Kelišová 6019 příspěvků 26.12.17 13:42

Zkusila bych nejdřív na noc kojit a pak dokrmit UM. Já mám dobrou zkušenost s mlékem Babylove z DM

anikahen
Kecalka 212 příspěvků 26.12.17 13:57

Pokud chceš přestat kojit, tak bych začala mimco přes den učit na flašku. Mam výborném zkušenosti s Nutrilonem. V noci bych dál kojila, aby si nemusela vstávat dělat mliko. Pokud se ti teda bude budit v rozumných intervalech. Prestavej kojit postupne, aby se ti do prsa nedostal zánět.

elibro
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 26.12.17 14:02

Pořád řve a proto přestat kojit? O_o zvláštní rada. Pokud je mléka málo, tak dokrmovat po kojení UM, to bych chápala… Nebo má malé potravinové alergie? Jinak bych řekla, že přestávat bude pro tebe určitě lepší postupně, ať to neodstůněš se záněty.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 26.12.17 14:23

A jak ten rev souvisi s kojenim? Ma hlad, nepribira? Pokud pribira, place z uplne jineho duvodu. Neboli ji brisko? Nechce proste jen byt u tebe a citit te? Nezkouselas nosit v satku? Spite spolu v posteli, kojis na pozadani? Napsala jsi malo informaci, aby se dalo nejak poradit. Dite place = prestat kojit je teda rada jak blazen, fakt.

Netopirek
Echt Kelišová 7918 příspěvků 26.12.17 14:36
@Anonymní píše:
Ahoj. Uvažuji o úplném utnutí kojení. Mám k tomu své důvody.. Máme doma dvouměsíční mimčo a pořád řve. Už ani nevíme, co je spánek, malá je klidně 15hodin vzhůru, v noci skoro vůbec nespí.. Už i doktorka pronesla větu, že by se zamyslela nad tím, jestli kojit. Vím, že je MM pro dítě to nejlepší, ale je to neúnosný. Ptám se tedy zkušených maminek, jak na to… S jakým mlékem začít? Jestli přestat kojit razantně nebo postupně? Děkuji.

Přes den dokrmuj UM po každém kojení. Mimčo si musí nejdřív na lahvičku zvyknout. Já mám dobrou zkušenost s Nutrilonem a mlékem z DMka.
V noci bych zatím lahvičku nedávala, ono vstávat a připravovat UM je větší pruda nez kojení.
A pokud budeš chtít přestat kojit úplně, tak prostě začneš postupně kojit a místo kojení dávat lahvičku.

Netopirek
Echt Kelišová 7918 příspěvků 26.12.17 14:38

@elibro @Mandarinka01 tak doporučení přestat kojit nemusí být kvůli dítěti, ale kvůli matce. Někdo kojení prostě nedá

elibro
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 26.12.17 15:07

@Netopirek tak to samozřejmě - pak by to teda i tak bylo podle mě nejdřív na rozumnou laktační poradkyni dřív, než na ukončení (a to i kdyby nakonec „jen“ měla pomoci s tím ukončováním, tak šanci bych jí dala). Leč reaguju podle toho, co vyznělo z dotazu a to byl problém na straně miminka.

Samosebou až na zvláštní případy, jako matčina rozhozená psychika z kojení, kde nepomůže, než ten změněný hormonální koktejl utnout. Ale to nevíme. Úplně klidně může mít paní dráždivé mimčo, být vybavená hafem „dobrých“ rad, jakože na dítě se nešahá, nespí se s ním, kojí se s harmonogramem, a odpovídající doktorku typu „vražte mu Nutrilon, nacpe se a bude klid“. Nevíme. Taky by v tom nebyla sama na světě.

Rive
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 26.12.17 15:09

Teda, já mám teď taky uřvané miminko, které je v klidu jen tehdy, když kojím, úplně vidím, jak se zklidní, kolikrát ani nejí, jen dudlá, ale že bych kvůli tomu přestala kojit, zvlášť když je to tak rychlé a účiné a nevyžaduje to žádnou přípravu…jak tedy ten křik souvisí s kojením?

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 26.12.17 15:37

Ale to její brečení vůbec nemusí souviset s jídlem.
Můžete ji tak akorát zadělal na koliky, zvracení apod.
Některé děti jsou prostě více ubrečené a více dráždivé.
Pokud neznáme vaši situaci (a měl by to hlavně chtít slyšet doktor než takhle něco plácne do vzduchu) tak těžko radit. Jaký byl porod, měla žloutenku? Kdy pláče? Před jídlem, po jídle? Nechávate odřihnout? Pláče kdyz je sama v postylce? Zlepší se to chováním?
Zkusila bych popatrat po příčině a zkusit to řešit než bych odstavila.

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 26.12.17 16:09

Ja mam doma taky dvouměsíční miminko a byla dost placliva pres den. Mala mi spi celou noc ale pres den chtěla byt kojena co dve hodiny. A mezitím dost pláč a nic moc spanek pokud teda nebyla v kocarku. Tchyne mi na stedry den rekla ze si mysli ze ma hlad protoze se mi za tak krátkou dobu nestihne udelat kvalitní mleko. A vcera a dnes jsem zkusila to, ze každé druhé kojeni davam flasku. Vyjde mi to tak ze rano kolem pul osme kojim, pak v deset UM, pak v jednu kojim, pak ve tri UM, pak kojim kolem seste, pak UM a nebo kdyz vim ze uz půjde spat tak opět kojim. Takze dvakrat max třikrát denně UM, a cca 90-120ml. Ted jedu tak druhej den a mala je mnohem klidnejsi a spokojenejsi. Vic mi spinka taky. Pravděpodobně zastankyne kojeni s tim souhlasit nebudou ale mala kojena je, takze imunitu ma a pro mne je hrozne vyčerpávající kojit co dve hodiny a k tomu mít placlive dítě. Ja razim teorii stastna matka = šťastné dítě a tohle mi zatim vyhovuje. Jinak mame Bebu jako UM.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2285 příspěvků 26.12.17 16:26

Já měla od začátku málo mléka, takže dokrmuju Sunarem. Mám dvouměsíční mimi a teď už kojím jenom ráno, večer a jednou přes den. První jsem utnula noční kojení, protože jí kojení nestačilo a v noci kojit a pak ještě dělat sunar bylo dost vyčerpávající. Tím mi mléka samozřejmě ubylo, takže pokud chceš utnout kojení, nekojila bych v noci. Mně už teď spí malá většinou celou noc, krásně přibírá a je spokojená. I mně to tak dost vyhovuje, čímž tady samozřejmě nechci propagovat UM a nekojení, ale zastávám názor, že nemá smysl se zbytečně trápit.

Alí 55
Stálice 69 příspěvků 07.01.18 10:16
Prosim o pomoc

Zdravím maminky chtela bych obnovit diskuzi jelikož at pátram sebevic nenašla jsem odpověď… Mam doma holčičku starou 6 týdnu ze zacatku nebyl problem s kojením ale ted jsme ve fázi kdy chce snad každou hodinu papat jinak brečí a je hladová… Bradavky mam uz uplne odrovnane a spanek je ta tam… Jsem z toho uz psychicky odrovnana chci přejít na UM ale nevim co mam delat s prsy mužů požádat o radu jak ze dne na den přestat jestli ma ledovat prsa stáhnout nebo co s nimi? Moc prosim o pomoc uz jsem uplne vyrizena :,(

jezzz
Závislačka 2558 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 11:56

@Alí 55 U takto stareho ditete je kojeni, co hodinu normalni. Pribira? Nebo jak jsi dosla k tomu, ze ma hlad? Na prsa je dobry Purelan.

Pokud kojit nechces (bez vymluv, ze ma dite hlad, ikdyz pribira), tak odstavuj postupne. Zkus nejprve nabidnout UM. Uvidis, zda jeh ditko bude chtit.

O hladu bych se poradila s detskou doktorkou.

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 07.01.18 14:08

@Alí 55 zkus dat UM obkojeni. Takhle to dělám ja.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >