Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Anonymní píše: Více
tak to se nedivím, že to vnímáš jako tenký led. Ale pokud jdeš na rodičák a do hypotéky, tak právě teď máš šanci to celé přenastavit do modu - potřebujeme peníze na dítě a hypotéku.
Takže bych komunikovala čistě pragmaticky - od nového roku budeme mít o xx tisíc méně a musíme udělat úspory xxx.
@smile_xxx píše: Více
Proc by ne, kdyz on ji to koupit chce? Kdyz bude mit muj partner jako konicek pleteni, tak ja nesmim chodit na sqash, protoze je x krat drazsi? Kdyz ja nakupuji na Vinted, partner nesmi pro bundu do obchoďáku, protože to bude x krat drazsi?
@Anonymní píše: Více
Takze si dar pro tchyni plati „ze sveho“ a ty mu do toho nekecej. Ty si res svoje rodice zvlast. O tom dalsim hospodareni si promluvte nejlepe jeste pred tvym otehotnenim
![]()
@Anonymní píše: Více
Hm, u tvého muže je koupit drahý dárek mamince = vyjádření lásky k ní. Ale to už teď nepůjde.
Normálně bych si s ním neútočně promluvila o penězích. Samozřejmě, že to nakupuje za tvými zády - ví, že bys nesouhlasila. Ale on se odteď musí přenastavit z hodného syna, který dopřeje mamince do - otce od rodiny. Musí dospět.
@PaníBovaryová píše: Více
Tak za mými zadny to nenakupuje. On je co se tyce darku těžce efektivni ve smyslu, ze to chce mit rychle z krku, idealne nakoupi darky k vanocim behem jednoho vecera přes internet. A když nestiha bakoupit tak bere veci stylem at to stoji cot o stoji a je to fofrem doma.
Je mi jasny, ze ji ma rad. Ale u nej je to spis o tom, ze chce byt za bodnyho syna a vyhovuje mu, ze nemusí nic vymyslet a složitě zařizovat. Bojim se to s ním probrat, aby se to ve finale neotocilo proti me ve stylu jako psala Yasmen.
@PaníBovaryová píše: Více
Tak hlavně ja ted vybiram veci na dite. A celkem mi hnulo zluci, ze pocitam jsk veci koupit levneji, porovnávám parametry kocarku, abych nekoupila ani klump, ani predrazeny krám a muž se pak bezelstne podiví, ze je to drahý a v zápětí kupuje matce vazu za šest tisíc.
@smile_xxx píše: Více
Vzdyt zakl pise, ze ZATIM hospodari oddelene a ze ma v planu to do budoucna kvuli rodicaku probrat. Takze ANO. Ted to plati ze sveho. Pristi rok, to SNAD muze byt jinak ![]()
@smile_xxx píše: Více
Tak plan byl hospodařit společně. Doteď jsme hospodarili společně ve smyslu, že vime, kdo co platí, jake má investice, domouvame se na výdajích. Jen pak když jde kupovat dárek mámě, tak to se mnou vubec nediskutuje. Nsbo mi to rekne zpětně, nebo nezmíní cenu a ja z toho citim, ze to úplně probírat nechce. A to se bavíme o všem jiném.
@Anonymní píše: Více
To jsi to s tou zmenou hospodareni teda dost prokaucovala, myslet na to az pri kupovani kocarku, to ti teda reknu…
![]()
@Anonymní píše: Více
Podle mě je tvá reakce naprosto oprávněná.
Asi bych tu promluvu s manželem nestavěla - tchyně je rozhazovačná, ale na - budeme potřebovat peníze jinde.
Apelovat na jeho zodpovědnost jako otce od rodiny a finanční gramotnost. A stanovit zavčas strop pro letošní dárky pro rodiče a hotovo.
A můžeš mu coby lenochovi, nabídnout, že dárky pro jeho rodiče koupíš ty. Tím se eliminuje, že nakoupí tu drahou vázu, nebo co to tchyně chce.
Ja jsme ji rikala, ze spis budem setrit, ze ta první varianta splni ucel taky. Ona proste vybira ocima a estetika je pro ni na prvnim miste.
Tak ja bych ji nic takového nekupovala, ale je nakoupeno než se to dozvim. A muz ji takhle nakupuje darky cely zivot, tak na tom nevidi nic divného.