Jak vést malinkaté účetnictví :-)?

2035
8.1.20 23:10

Jak vést malinkaté účetnictví :-)?

Dd, prosím znalé o radu. Založila jsem maličký spolek, který pomáhá získávat povědomí o historii naší malé obce a hrdost na naši historii. Všechno financuji já, i tam dělám s kamarády zdarma veškerou práci. Vůbec nemáme žádné zisky, jedině snad dostaneme od obce dotaci 10.000,–Kč na celý rok. Pokud ji dostaneme, prý jsem povinna vést účetnictví. Nikdy jsem žádné nevedla. Může mi někdo polopaticky říct, jak to mám udělat? Kvůli této deseti tisícové dotaci mám koupit nějakou účetní knihu, a tam zapsat výdaje a příjmy? A k tomu tedy schovat účtenky? Těch 10.000 se okamžitě využije na práce spojené s kopírováním a skenováním odborných materiálů atd. i platbu webovek atd.. Nebo někde na internetu (kde?) mám ty položky zapsat do nějaké online účetní knihy? Loni jsme měli zisky 0, příjmy 0, takže jsem prostě jen odeslala na ministerstvo výroční zprávu, kde byl nulový zisk a výdaj uveden, nic jsem s nulami nevedla.
Děkuji moc za radu, pomůžete dobré věci. :* :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.1.20 23:34

Buď aplikace něco jako tahle
https://play.google.com/…apps/details?…
Nebo třeba obyčejně sešit, rok vydrží a účtenky se tak dají lepit… měli jsme to kdysi takhle doma :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2035
9.1.20 00:22
@Anonymní píše:
Buď aplikace něco jako tahle
https://play.google.com/…apps/details?…
Nebo třeba obyčejně sešit, rok vydrží a účtenky se tak dají lepit… měli jsme to kdysi takhle doma :palec:
:kytka: takže v sešitě napíši kolonky příjmy, výdaje, budu je tam psát s datem a vlepím účtenky? to je vše?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 00:51

@maskovak
ano přesně tak :) třeba časem si člověk najde svůj způsob. Nebo z jedné strany sešitu výdaje z druhé příjmy :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 00:55

Něco takového, akorát v sešitu ručně a k tomu datum :) jednoduché, přehledné

• Citovat
  • Nahlásit
2035
9.1.20 11:50
@Anonymní píše:
Něco takového, akorát v sešitu ručně a k tomu datum :) jednoduché, přehledné
:kytka: